گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

عباس علی الماسی مقدم

علی اکبر

بسیجی

طلبه روحانی

1343/04/01

1362/01/22

فکه

گلزار شهدای هلال بن علی (ع) آران

 

   عبّاس ‏على در 1343/4/1در محلّه دهنو آران در خانواده‏اى عاشق اهل‏بيت  عليهم ‏السلام متولّد شد . تولّد او مقارن با تاسوعاى حسينى و شهادت علمدار كربلا بود و به همين علّت نامش را عبّاس‏على نهادند .

     او تا هفت سالگى در كنار پدر و مادرى كه همه زندگى‏شان با ذكر ائمّه و امام حسين  علیه السلام  ‏گذشت ، سپرى كرد . در سال 1349 بود كه وارد مدرسه شهيدچمران شد امّا تنها مدرسه ، روح بلند او را تأمين نمى‏كرد . لذا دنبال مكتب‏خانه‏اى مى‏ گشت كه او را سيراب كند كه سرانجام در سال 1354 وارد مدرسه علميّه مرحوم آيت ‏اللّه يثربى كاشان شد و پس از چند سال در كاشان و مدّت سه سال در حوزه علميّه قم تحصيل علوم حوزوى را ادامه داد . او در حين تحصيل علوم حوزوى ، ازكمك به پدرش در حرفه نانوايى نيز دريغ نداشت .

     عبّاس ‏على در تمام جلسات مذهبى ، قرائت قرآن ، دعاى كميل و ندبه و سايرمراسم مذهبى ، حضورى فعّال داشت . او طلبه‏اى مأنوس با اصول كافى بود و مبلّغى بود كه در شهر و ديارش به تبليغ مسائل دينى و مذهبى مى‏پرداخت و جوانان را با مسائل شرعى آشنا مى ‏نمود .

     او در عمليّات‏هاى رمضان و محرم ، بر اثر اصابت تركش مجروح شد و در عمليّات والفجر مقدّماتى با پدر بزرگوارش هم‏سنگر شد و پدرش به‏ عنوان راننده تانكر آب مشغول خدمت بود و سعادت آن را داشت كه روزهاى آخر عمرش را كنار پدرش باشد .

     پدر شهيد در اين باره مى‏ فرمايد : «زمانى كه گران به طرف عمليّات حركت مى‏كرد ، من ايستاده بودم و او را نگاه مى‏كردم كه يك لحظه به من گفت : بابا !مى ‏ترسم محبّت پدر ـ فرزندى مانع شود كه من در عمليّات شركت كنم

من رفتم و شما هم مشغول كار خودت باش و كمك‏ رسانى به رزمندگان اسلام را ادامه بده . بالاخره عمليّات شروع شد . صبح عمليّات هرچند منتظر ماندم كه فرزندم از صحنه عمليّات برگردد ، ديگر او را نديدم ، گويا مفقود مى‏گردد » .

     عبّاس‏ على براى عمليّات والفجر 1 آماده مى‏شود و با پدر خداحافظى جانانه‏ اى مى‏كند . لحظه ‏اى فراموش ‏نشدنى است و جدا شدن پدر از پسر و پسر از پدر براى سفرى كه ديگر معلوم نيست ملاقاتى باشد ، مشكل و سخت بود . بالاخره از پدر خداحافظى كرد .

     در تاريخ 62/2/25در عمليّات والفجر 1 شركت كرد و مفقودالجسد شد و پس از هشت سال چشم‏انتظارى ، تنها عمّامه و پلاكش موجب شناسايى او شد و بالاخره در تاريخ  74/5/11 با مشتى استخوان كه سند غيرت و مردانگى در دفاع از ايمان و شرف است ، همراه با پلاك و لباس و پارچه‏اى كه به‏عنوان عمّامه دورش پيچيده بود به خانواده‏ اش بازگشت كه پدر پس از آن آخرين خداحافظی ها  در منطقه عملياتى باز هم بوسه‏اى به او زد ، امّا نه بر صورت كه بر استخوان‏هايش نثار كرد .

 

راهش پررهرو و يادش گرامى باد !

 

 

بسم الله الرحمن الرحیم

الحمدالله رب العالمین و الصلواه و السلام

علی سیدنا و نبینا ابوالقاسم محمد و آله الطیبین الطاهرین

 المعصومین خذوا حذرکم و انفروا خفافا وثقالا

سلاح خود را برگیرید و کوچ کنید از سبکبار یا سنگین‌بار و با دشمنان اسلام بجنگید، ای ملت ایران بدانید که حتماً حق پیروز است که قرآن می‌فرماید: ان وعدالله حق

اکنون که آمریکای جنایت‌پیشه برای خالی کردن عقده دل به‌وسیله صدام خائن دست به عمل جنایتکاری زده است حالا باید هر یک از ما وظیفه خود را شناخته و به آن عمل کنیم.

وظیفه ما این است که از هر نظر که شده مالاً و جاناً کمک کنیم و قرآن هم می‌فرماید: «الذین امنوا و هاجروا فی سبیل الله اموالهم و انفسهم اعظم درجه عندالله و اولئک هم الفائزون»

ما باید اتحادی مستحکم داشته باشیم که داریم و بزرگ‌ترین اتحاد نمازجمعه است. ای مردم هرچه باشکوه‌تر این نماز عبادی، سیاسی را به جا آورید تا این شعار شما باشد هرگز هیچ‌کس نمی‌تواند رخنه‌ای به شما وارد کند و این وظیفه ماست که در جنگ شرکت کرده و رهبر عزیزمان هم تذکر داده‌اند که شما به کمک کسانی که در جبهه می‌جنگند بروید.

شما ملت باید با شرکت خود در جبهه و نمازجمعه پشتیبانی خود را هرچه بیشتر از رهبر و انقلاب که ثمره خون هزاران شهید و معلول است ثابت کنید و ثابت کردن شما فقط و فقط به جبهه آمدن نیست بلکه در پشت جبهه به‌وسیله عمل به قرآن و فرمایشات پیامبر و امامان و رهبرمان می‌توانید ثابت کنید و کسانی که به قرآن عمل نمی‌کنند مسلماً مشرکند و عمل به قرآن فقط نماز و روزه نیست بلکه باید تمام ریزه‌کاری‌های قرآن را عمل کرد، اگر کسی در بازار کم‌فروشی کند اگرچه به جبهه هم برود باز مسلمان واقعی نیست و بدانید که ای کم‌فروشان وای بر شما که قرآن می‌فرماید: «ویل للمطففین» و بدانید که کم‌فروشی به‌وسیله جنس نیست بلکه هرکس از مسئولیتی به عهده اوست سرپیچی کند کم‌فروش است.

ای جوانان شرافتمند ایران شما باید به اسلام خدمت کنید، به جبهه بروید، در ارگان‌ها شرکت کنید، مدارس علمیه را پر کنید و بدانید که تا روحانیت هستند هیچ‌کس نمی‌تواند به شما ضرر وارد کند و کسانی که با روحانیت مخالفت می‌کنند با اسلام مخالفند، بدانید که زیاد احتیاج به مبلغ هست باید شما هر کدام که می‌توانید بروید مدارس علمیه و همان‌طور که خدا و پیامبر می‌فرمایند بر هرکس واجب عینی است که مسائل مورد احتیاج خود را یاد بگیرد و یادگرفتنش به‌وسیله روحانیت است.

ملت شریف ایران شما باید دنباله‌رو امام باشید و به اوامر او عمل کنید که قرآن می‌فرماید: «اطیعوالله و اطیعوا الرسول و اولی الامر منکم اطاعت کنید خدا را و اطاعت کنید رسول را و صاحب امر»

و حال وای بر کسانی که از گوشه و کنار نق می‌زنند و می‌خواهند عیب بگیرند بدانید که هر که این‌طور باشد دشمن اسلام و مملکت اسلامی می‌باشد با این افراد بجنگید، بعضی‌ها به قول معروف خیلی مقدس خودشان را جلوه می‌دهند و به حساب خیلی مسلمان هستند و از پشت خنجر به ما می‌زنند که قرآن درباره ایشان می‌فرماید : «صمٌ بکم عمی فهم لایبصرون کر هستند و لال و کور»

پدر و مادر عزیزم: شما ناراحت نباشید که می‌دانم نیستید چون من روحیه شما را خیلی خوب می‌دانم، شما باید افتخار کنید که چنین سعادتی نصیب شما شده است.

من را کسی به جبهه نبرده بود و دنبال من نیامدند بلکه من خودم خواستم بروم چون حالا مثل زمان امام حسین(ع) می‌باشد. من به هل من ناصر ینصرنی حسین ان‌شاءالله اگر خدا قبول کند جواب دادم و این سعادت نشان افتخاری برای شما هست چون قرآن می‌فرماید: «ان الله اشتری من المؤمنین انفسهم و اموالهم بان لهم الجنه»

آخر باید مرد، پس چرا در راه خدا نباشد.

از شما می‌خواهم که برای من گریه نکنید، برای علی‌اکبر حسین که با لب تشنه او را کشتند گریه کنید.

ان‌شاءالله همدیگر را در بهشت ملاقات خواهیم کرد که حتماً شما هم به بهشت خواهید آمد، در آخر باز از مردم می‌خواهم که فقط دنباله‌رو خط امام باشند چون فقط امام حق است و دعا کنید که تا انقلاب مهدی خدا نگهدارش باشد.

                                                                                                 والسلام

                                                                                          عباسعلی الماسی‌مقدم 

  •  عباس علی الماسی مقدم

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع