گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

احمد محققی

محمدعلی

سرباز ارتش

1344/08/01

1365/01/02

پنجوین

گلزارشهدای امامزاده هادی (ع) بیدگل

احمد در مرداد 1343 در خانواده­اي مذهبي و مستضعف در بیدگل متولّد شد. جدّ پدري او مرحوم حجت ­الاسلام شيخ محمّدحسن محقّقي امام جماعت مسجد و جدّ مادري او مرحوم حجت ­الاسلام ميرسيّد ميرزا موّحد حسيني بود.

كلاس دوّم راهنمايي بود كه به علّت مشكلات مالي خانواده، ترك تحصيل نمود و وارد بازار كار شد. مدّتي در كارگاه توليد كفش و پس از چندي در كارگاه خدمات اتومبيل مشغول به كار شد.

او جواني فعّال و زحمت‌كش بود.‌ 17 ساله بود كه پدرش به علّت بیماری، چندين ماه در بيمارستان بستري شد و او پرستاري از پدر را به عهده داشت تا اين‌كه در 1361/01/3 پدر را از دست داد و سرپرستي مادر سيّده­اش را به عهده گرفت. براي انجام خدمت مقدّس سربازي، راهي ارتش شد كه بعد از گذراندن دورة آموزش نظامي در لشكر 28 كردستان سازماندهي و از آن‌جا راهي ميادين مختلف جنگ (جزاير مجنون،‌ شوش و ...) شد. سپس به مناطق مرزي مريوان اعزام شد تا اين‌كه بعد از 17 ماه خدمت در مناطق مرزي و جنگي در تاريخ 1365/01/2 در ارتفاعات مرزي مريوان (پنجوين) به شهادت رسيد امّا جنازة مطهّرش در آن منطقه باقي ماند.

روحش شاد و راهش پر روهرو باد

ان­الله يحب­الذين يقاتلون في سبيله صفاً كانهم بنيان مرصوص(قرآن كريم)

در اين لحظه از زمان كه دشمنان در جدال با ايران در پي نابودي اسلام عزيز هستند وظيفه دانستم تا از مرزو بوم ميهن عزيزمان پاسداري نمايم،‌ و اگر خداوند بندة‌ حقير را لايق دانست و سعادت داشته باشم در اين راه به هدف نهائي ­ام كه همانا شهادت در راه اوست برسم.

مادر عزيزم از زحمات طاقت­ فرساي شما تشكر مي­كنم و اينكه مرا حسين­وار بزرگ كردي و حسين­وار به جبهه فرستادي... در فراغ من آنگونه باش كه ليلا در فراغ علي­ اكبرش بود، از خواهرم مي­خواهم در فراغ برادرش همچون زينب صبركند. برادران عزيزم با حضور خود در جبهه ­ها راه مرا ادامه دهيد. مردم عزيز ايران،‌ همواره پشتيبان ولايت فقيه باشيد و امام را تنها نگذاريد. در نماز جماعات شركت نماييد... فرزندان خود را در جبهه­ هاي دفاع ياري نماييد. امضاء 64/1/26 

  •  احمد محققی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع