گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

مسعود مجیدی

رضا

بسیجی

لوکس فروشی

1340/01/01

1362/01/12

فکه

گلزار شهدای هلال بن علی (ع) آران

مسعود مجيدي در سال 1340/1/1 در آران به دنيا آمد در هنگام تجاوز دشمن بعثي عراق به ميهن اسلامي در شهريور 1359، او دانش آموز دبيرستان بود كه سنگر مدرسه را رها كرد و بصورت بسيجي داوطلبانه بعد از گذراندن دوره آموزش نظامي به ميدان جنگ اعزام شد و در همان مأموريت اوّل مجروح شد. هنوز كاملاً خوب نشده بود كه مجدداً عازم ميدان جنگ شد تا اين كه در منطقه فكه ( خوزستان ) در تاريخ 1362/1/12 در نبرد با دشمن متجاوز در سن 22 سالگي به شهادت رسيد.

                                      روحش شاد و ياد و خاطرة او هميشه جاودان باد.

بسم رب الشهدا و الصدیقین

ان الله اشتری من المؤمنین انفسهم و اموالهم بان لهم الجنه یقاتلون فی سبیل الله فیقتلون و یقتلون وعدا علیه حقا فی التوراة و الانجیل و القرآن و من اوفی بعهده من الهل فاستبشروا ببیعکم الذی بایعتم به و ذلک هو الفوز العظیم

سوره توبه آیه 113

به‌درستی که خداوند خرید از گروندگان جان‌های‌شان را و مال‌های‌شان، آنان که کارزار می‌کنند در راه خدا، پس کشته می‌شوند و می‌کشند وعده داده در تورات و انجیل و قرآن بهشت را، کیست وفاکننده‌تر از خدا به عهدش، پس شاد باشید از فروش‌تان «که آن است کامیابی بزرگ»

الحمدالله الذی یومن الخائفین و ینجی الصالحین و یرفع المستضفعین و یضع المستکبرین و یهلک ملوکا و یستخلف اخوین

ستایش خدا را که بیمناکان را پناه می‌دهد و شایستگان را نجات می‌دهد، مستضعفان را بلندی می‌بخشد و مستکبران را پست و زبون می‌کند، پادشاهان را نابود می‌کند و دیگران را به جای آن‌ها می‌نشاند.

ستایش خدای را که به ما نعمت رهبری داد و ستایش خدای را که توانستیم با یاری او حکومت اسلامی در مملکت‌مان پیاده کنیم و ستایش حمد خدا را که توانستیم در این دوران زندگی کنیم. من که سراسر زندگیم خطا و اشتباه بود و هیچ‌گونه خدمتی به اسلام نکردم شاید بتوانم با دادن خونم کمکی به اسلام بکنم «و اما وصیتم»

ای ملت ایران، ای مردم غیور، ای برادران عزیز من، من به عنوان برادر حقیرتان چند جمله‌ای وصیت با شما دارم:

1. ای برادران، ای دوستان و به خصوص ای جوانان نماز، نماز را هرچه بیشتر اهمیت دهید. چنان‌چه مولای متقیان می‌فرماید: الصلواة معراج المؤمن و یا در جای دیگر که ظاهراً از پیغمبر عظیم است که می‌فرماید: الصلواة عمود الدین. نمازهای‌تان را با جماعت به‌پا دارید، چنان چه امام نیز در سخنانش می‌فرماید: نماز جمعه‌ها را هرچه باشکوه‌تر به‌پا دارید.

2. دنباله‌روی هوای نفس نباشید. همیشه در جهاداکبر با سلاح ایمان، خود را هرچه مجهزتر کنید تا پیروز شوید.

3. رهبر ما، نایب امام زمان، رهبر مستضعفان جهان، خمینی بزرگ را تنها نگذارید و به سخنان او گوش فرا دهید و عمل کنید.

4. وصیت‌نامه شهدا را هرچه دقیق‌تر بخوانید. چنان چه امام نیز می‌فرماید وصیت‌نامه این عزیزان را بخوانید و ببینید این‌ها چه می‌گویند.

5. در مورد مسائل روز، در سطح جهان سعی کنید هرچه بیشتر آگاه باشید و دیگران را نیز آگاه کنید.

6. رهنمودهای امام را خوانده و آن را در زندگانی (زندگی) به کار گیرید.

وصیتم به پدرم: و تو ای پدر گرامیم، احسن احسن که توانستی بر مهر پدریت غلیه کرده، فرزندت را به نبرد حق علیه باطل بفرستی، امیدوارم خداوند به شما اجری عظیم و صبری کافی عطا کند.

پدرم در زندگانی به خصوص در کسب و کار که هیچ‌چیز نمی‌توانیم با خودمان به جهان اخروی ببریم کاملاً مواظب باش به خانواده بیشتر از لحاظ احکام و مسائل شرعی رسیدگی کن. پدرم، اگر اشتباهی، خطایی از من دیدی مرا ببخش و از سرم درگذر. و اما تو ای مادرم: با درود و سلام به تو ای مادرم گرامی که مرا تربیت کردی در دامن پاکت و مرا پرورش دادی با زحمات شبانه‌روزیت، امیدوارم نه تنها شهادتم برایت ناراحت‌کننده نباشد بلکه افتخار کنی که توانستی فرزندت را فدای اسلام و قرآن کنی و امیدوارم خداوند شما را نیز اجر و صبر عنایت کند. ان‌شاءالله  و مانند آن زن که در صدر اسلام که فرزندش را به جنگ علیه کفر می‌فرستد و بعد سر پسرش را برایش می‌آورند، سر را می‌گیرد و پرت می‌کند و می‌گوید چیزی که در راه خدا دادم پس نمی‌گیرم، باشی.

اما ای خواهران و برادرانم (ای خانواده ام): به مسائل مذهبی، عقیدتی و مسائل روز بیشتر خود را آشنا کنید حتی اگر هفته‌ای یک مرتبه هم شده نماز شب بخوانید واقعاً سعی کنید شبیه حضرت علی و فاطمه باشید یعنی زندگی آن دو بزرگوار را سرلوحه زندگی خود گرفته و عمل کنید. هر نوع اشتباه، خطا و اذیت از من دیده‌اید مرا ببخشید و مرا دعا کنید، من هم رفتم، خداحافظ. دفنم در زیارت محمدهلال، اگر شد کنار قبر شهید حسین درب مسجدی، قال علی(ع) فزت برب الکعبه. به خدای کعبه رستگار شدم.

والسلام

مسعود مجیدی اعزامی از آران کاشان

امضا

مسعود مجیدی

  •  مسعود مجیدی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع