گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

محمد متقی نژاد

علی اکبر

بسیجی

الکتریکی

1341/03/01

1361/02/16

خرمشهر

گلزار شهدای امام زاده محمّد (ع) نوش آباد

محمّد متقی‌نژاد در اوّل خردادماه 1341 به دنیا آمد. از دوران راهنمایی، هم تحصیل می‌کرد و هم در امرار معاش خانواده به پدرش کمک می‌کرد. در مبارزات مردمی علیه شاه، همدوش پدر که ارادت خاصی به امام‌خمینی(ره) داشت، شرکت می‌کرد و با همکاری یکی از مؤمنین، مخفیانه رساله­ی امام را بین مردم پخش می‌کرد. او در این دوران، نقش مبارزاتی فعالی داشت به‌طوری ‌که در حمله­ ی مأموران شاه به دبیرستان پهلوی(سابق) کاشان مصدوم شد و تحت عمل جراحی در بیمارستان فیض قم قرار گرفت.

بعد از اتمام دبیرستان، به شغل الکتریکی پرداخت ولی هم‌چنان در امور فرهنگی و ترویج انقلاب اسلامی فعالیت داشت. با تجاوز ارتش عراق به میهن اسلامی به مدت سه ماه با عضویت بسیجی و داوطلبانه در جبهه‌های گیلان ­غرب حضور پیدا کرد و پس از آن در بسیج کاشان مشغول خدمت شد.

در 1360/10/22 ازدواج کرد ولی بعد از دو ماه و نیم در تاریخ 1361/2/10 به جبهه ی خوزستان اعزام شد و در عملیات بیت‌المقدّس با مسئولیت فرماندهی گروهان گردان امام حسین(ع) شرکت کرد. شهید متقی‌نژاد در 1361/2/16 مصادف با شب میلاد امام علی(ع) در منطقه­ ی عمومی خرمشهر به درجه­ ی رفیع شهادت نائل آمد.

بسم الله الرحمن الرحیم

 

با نام الله که از او و به نام اوست آغاز حرکت و به سوی او باز می گردیم نه تنها این حرکت باز نمی ایستد بلکه ادامه داشته و خواهد داشت.

 سلام من به پدران و مادران شهدایی که بهترین میوه های خود را در راه اسلام فدا نموده و پرچم پر شکوه اسلام را برافراشتند. امیدوارم که این راه، هم چنان که از زمان انبیای راه حق و عدالت بوده ادامه پیدا کند و امیدوارم که خدا هرچه بیشتر به طول عمر امام عزیزمان اضافه کند و ما بتوانیم در راه حق ، گرچه عاجز هستیم ادای وظیفه کنیم.

سفارش من به ملت عزیز شهیدپرور ایران و امت اسلامی این است که از مسیر الله و مسیر انقلاب جدا نشوید و توطئه گرانی که می خواهند رابطه بین امت و امام را بر هم بزند ، اول نصیحت و بعد ، از آنها فاصله بگیرید و باز اگر نصیحت موثر قرار نگرفت به سزای اعمال کثیف شان برسانید.

پدر و مادرم ؛ از خط رهبر و انقلاب اسلامی که همان خط خداست جدا نشوید و افتخار کنید که اگر فرزند شما در این راه و این هدف کشته شد که بالاترین سعادت ها است.

برادرانم سلاح مرا یکی پس از دیگری به دوش گرفته و برای مظلومیت حسین زمان دفاع نموده و نگذارید این سلاح من به زمین افتاده باشد و تا آخرین لحظه حیات دفاع کنید.

خواهرانم ؛ در سنگر مدرسه، پیام مظلومیت حسین زمان را به گوش مردم برسانید و نگذارید که این پیام که به وسیله خون شهدای انقلاب اسلامی به دست شما رسیده گوشه و کناری بیافتد و باز دوباره استعمارگران به راه های گوناگون مثل قطب زاده ها وبنی صدرها به پاخیزند و بخواهند از درون ضربه بزنند.

شما دانش آموزان عزیز پشتیبان ولایت فقیه باشید و تا تشکیل حکومت اتحاد جماهیر اسلامی در منطقه به رهبری ولایت فقیه به عنوان ابرقدرت، هر دو ابرقدرت را خرد کرده و تجاوزگران را از منطقه بیرون کنیم.

تا پیروزی اسلام بر کفر و بعد تشکیل حکومت عدل اسلامی به رهبری مهدی (عج) از پای نخواهیم نشست .

کشاورزان و کارگران هرچه بیشتر تولید را بالا برده و حیات اقتصادی کشور را تثبیت کنند.

روحانیت هر چه بیشتر به طبقه محروم رسیدگی کنند چون به قول امام این قشر هستند که انقلاب را تا به حال نگه داشته اند .

امیدوارم که مردم همیشه پشتیبان روحانیت و ولایت فقیه بوده و از این خط جدا نشوند.

 والسلام.

  •  محمد متقی نژاد

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع