گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

اصغر لبافیان بیدگلی

مهدی

سرباز ارتش

1343/01/01

1363/01/26

پاسگاه زید

گلزارشهدای امامزاده هادی (ع) بیدگل

 اصغر لبافیان ‌‌بیدگلی در یکم فروردین­ ماه 1343 در خانواده‌ای مستضعف، اما متدیّن و مذهبی متولّد شد. شش ساله بود که وارد مدرسه­ ی ابتدایی شد و دوران ابتدایی را با موفّقیّت به پایان رساند. چون خانواده وضعیت مالی خوبی نداشت درس را رها کرد و مشغول بنایی و قالی‌بافی شد تا بتواند به خانواده‌اش کمک کند. با این که خود به درآمدش نیاز داشت ولی هنگامی که برای افراد فقیر کار می‌کرد از آن‌ها مزدی نمی‌گرفت.

او به کسب هنر علاقه داشت و جوانی آرام و کم‌حرف و خوش‌اخلاق بود و به خانواده و خواهران و برادرانش خیلی احترام می‌گذاشت. با شروع انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی(ره) با وجود سن کمی که داشت در تظاهرات شرکت می‌کرد. هنگامی که جنگ تحمیلی علیه ایران شروع شد، علاقه­ ی زیادی به حضور در مبارزه علیه رژیم صدام داشت و همین باعث شد که هم با عضویت بسیجی و داوطلبانه به جبهه‌ها برود و هم وقتی به سن سربازی رسید به‌عنوان سرباز ارتش به خطوط مقدّس جبهه اعزام شود.

اصغر هروقت به مرخصی می‌آمد، نزدیکان و دوستانش را به نماز تشویق می‌کرد و آن‌ها را برای اعزام به جبهه ترغیب می نمود تا جبهه از رزمندگان خالی نماند.

او چون به کار بنایی آشنایی داشت، در جبهه‌ها در کار سنگرسازی فعالیت می‌کرد. در آخرین لحظات، هنگامی که از ساختن سنگر خسته شده بود و برای نوشیدن آب به طرف تانکر می‌رفت با شلیک خمپاره دشمن، همانند مولایش حضرت اباعبدالله الحسین‌(ع) با لبی تشنه در تاریخ 1363/1/26 به شهادت رسید.

 

  •  اصغر لبافیان بیدگلی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع