گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

غلام حسین گندمکاربیدگلی

رضا

سرباز ارتش

1342/01/01

1363/08/04

سردشت

گلزار شهدای هفت امام زاده بیدگل

غلام‌حسین گندم‌کار در سال 1342 در بیدگل میان خانواده­ای مستضعف امّا باایمان به خدا چشم به جهان گشود. وی در این خانوادة مستضعف از نظر مادّی، امّا ثروتمند از لحاظ معنوی توانست از تربیت صحیح اسلامی برخوردار شود.

ایشان از همان کودکی زحمت­کش خانواده بود و دوست داشت که او هم باری از دوش خانواده بر­دارد به همین دلیل بود وقتی که توانست روی پای خود بایستد همیشه دنبال­رو پدر بود تا بتواند در کارها و مشکلات زندگی کمک و یار او باشد تا این‌که کم‌کم به سن جوانی رسید. در سن 17 سالگی با خانواده­ای مانند خانواده خود یعنی مستضعف ولی باایمان توانست پیمان زناشویی ببندد. زندگی را به این طریق و در سایة مرحوم پدرش ادامه می­داد و از راه کشاورزی امرار معاش می­کرد. در این اثناء خداوند متعال فرزندی به او عطا کرد تا زندگی او و خانواده­اش گرم­تر شود امّا ناگهان پدر ایشان به رحمت ایزدی پیوستند.

غلام­حسین بعد از فوت پدرش با این‌که سرپرستی خانواده را به عهده داشت، سرپرستی دو برادر کوچک­تر از خود را هم به­ عهده گرفت و در کارهای کشاورزی سرپرست آن‌ها بود تا این‌که بعد از مدّتی به خدمت مقدّس سربازی اعزام شد و دورة آموزشی را در کرمان گذراند، پس از آموزشی، به کردستان اعزام شد و در آن‌جا خدمت مقدّس سربازی را می‌گذراند که خداوند متعال فرزند دیگری به او عطا فرمودند. اکنون ایشان دو فرزند خردسال دارند که یکی از آن‌ها 3 ساله و دیگری چهار ماهه می‌باشد.

وی در اکثر نامه‌هایش سفارش می­کرد که دعا به جان امام را فراموش نکنید، دعا به رزمندگان اسلام را بعد از هر نمازهایتان فراموش نکنید. هیچ‌وقت جبهه را فراموش نکنید حتّی یک چشم هم زدن از جبهه‌های نبرد حق علیه باطل غفلت نکنید که فردای قیامت مسئول خواهید بود.

او در نهایت در جادّة پیرانشهر به دست مزدوران خائن و وطن­ فروش کومله در تاریخ 1363/08/4 به طرز فجیعی به شهادت رسید.

روحش شاد و راهش پررهرو باد

  •  غلام حسین گندمکاربیدگلی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع