گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

عین اله کوهی نصرآبادی

لطف اله

بسیجی

1333/06/01

1365/12/05

شلمچه

سفید شهر (نصر آباد)

ديوار خانه ­اي ساده و روستايي نواي گريه ­هاي كودكي را شنيد كه عين­الله نام يافت. كمبود امكانات روستا او را وادار كرد رنج مسافت را به جان بخرد و در يزدل مقطع ابتدايي را پشت سر نهد. در برنامه ­هاي فرهنگي و مذهبي شركت مي­نمود و از فعّالان كانون و انجمن اسلامي روستا به شمار مي­ آمد. صداي خوش و نواي گرمش هنگام خواندن ادعيّه، سبب شد استعدادش را در زمينة مديحه‌سرايي اهل‌بيت(ع) نيز بيازمايد. عين­الله در جلسات متعدّد به مدّاحي مي­پرداخت و نواي خوشش هنوز در يادها باقيست. آشنايي وي با شهيد رحيمي باعث شد وارد عرصة بهتری گردد و براي اجراي نمايش به صحنه بيايد.

واجب شد در برابر فرمان امام سر تسليم پايين آورده و به عنوان امدادگر راهي سرزمين عشّاق شود. وي در جمع ­آوري كمك­هاي مردم و رساندن آن­ها به دست رزمندگان، نقش بسياري داشت. مناطق عمليّاتي بسياري شاهد رشادت­هاي اين دلاورمرد آزاد بوده است و در اين ميان منطقة عمليّاتي شلمچه، صحنة آخرين هنرنمايي او و ملكوتي­اش شد؛ و در تاریخ 1365/12/5 در عملیّات کربلای 5 آسمانی شد.

روحش شاد و راهش پر رهرو باد

خانه آخرت را آباد كنيد

اول سخنم با اهالي شهيدپرور نصرآباد:

از اين خانه ­هاي خاكي دنيا با زرق و برقش چشم بپوشيد و خانة آخرت را آباد كنيد و رفتن شما مردم حزب­الله به پايگاه خاري است بر چشم منافقين و دشمنان اسلام.

سخن دوم با اعضاي انجمن اسلامي: برادرانم! مواظب باشيد منافقين در صفوف شما رسوخ نكنند كه باعث بدنامي انجمن باشد و چراغ انجمن را روشن نگه داريد و شركت فعال در جلسه­هاي عمومي انجمن داشته باشيد اگر شما در وظيفه كه همانا تبليغ اسلام است سستي كنيد.

مي­گويند ديديد اينها هم كه دم از اسلام مي­زدند خسته شدند. پايگاه را غريب نگذاريد.

برادرانم! اميدوارم كه ادامه دهندة راه اين حقير باشيد.

خواهرانم! با عفت و حجابتان راه زينب را بپيماييد.

از تمام اهالي حزب­الله نصرآباد مي­خواهم كه در نمازهايجماعت و وحدت شركت فعال داشته باشند و حامي انقلاب و رهبر باشند. 

  •  عین اله کوهی نصرآبادی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع