گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

عباس کم صداآرانی

حبیب اله

بسیجی

کشاورز

1344/01/01

1362/12/10

جفیر

گلزار شهدای هلال بن علی (ع) آران

تاريخ تولد عباس را نيز روز اوّل بهار 1344 در خانواده اي مذهبي نوشته‌اند، او پس از تربيت در دامان خانواده‌اي پاك و متدين راهي مدرسه شد و دوران ابتدايي را در دبستان وثوق آران گذراند و در اثر فقر اقتصادي خانواده، مجبور به ترك تحصيل شد و براي امرار معاش به شغل كشاورزي نزد پدر بزرگوارش پرداخت. كم كم انقلاب اسلامي به اوج خود رسيد و او نيز در راهپيمايي‌ها عليه رژيم پهلوي شركت نمود تا انقلاب اسلامي به رهبري امام خميني به پيروزي رسيد. و بالاخره جنگ تحميلي عليه ايران اسلامي آغاز شد و عباس نيز مانند ديگر جوانان اين مرز و بوم براي رفتن به جبهه سر از پا نمي‌شناخت و مشتاقانه بارها به جبهه رفت.

 در 1361/8/16 بود كه در بهداري قرارگاه بر اثر موج انفجار بستري شد و سپس در عمليات خيبر در جزيرة مجنون در تاريخ 1360/12/10 به فيض عظيم شهادت نايل گرديد.

 

 

                                        روحش شاد و راهش مستدام و پر رهرو باد

وصیت‌نامه شهید عباس کم‌صدا آرانی

ربنا افرغ علینا صبرا و ثبت اقدامنا و النصرنا علی القوم الکافرین

(قرآن کریم)

با سلام و درود بیکران به یگانه منجی عالم بشریت حضرت مهدی(عج) صاحب‌الزمان و نایب برحقش چند کلمه‌ای وصیت‌نامه می‌نویسم.

وصیتم به پدرم: پدر مهربانم در شهادت فرزندت ناراحت نباش و بر خود ببال و افتخار کن که فرزندت در راه ایفای دین مبین اسلام و در راه خدا شهید شد. پدرم خدا را شکر کن بالاخره چنین فرزندی را تحویل جامعه دادی که به ندای هل من ناصر ینصرنی حسین(ع) پاسخ گفت و روانة‌ جبهه شد. پدر مهربانم من راهی را که انتخاب کردم داوطلبانه بود و برای دیدار معشوقم بوده است و امیدوارم که در شهادت من ناراحت نباشی.

وصیتم به مادرم: مادر مهربانم و عزیزتر از جانم که شب‌ها بیدار ماندی و فرزندت را بزرگ کردی و هم‌اکنون فرزندت را روانة‌ جنگ با متجاوزین بعثی کردی و تو ای مادر امانتی را که خدا به تو داده بود الحمدالله این امانت را سالم به خدا برگرداندی. امیدوارم که این هدیة‌ شما مورد قبول خداوند قرار بگیرد. و این هدیه چه بهتر که در راه خدا و مرگ سرخ باعزت باشد. مادر گرامی از تو می‌خواهم همانند مادران دیگر شهدا و زنان صدر اسلام باشی و درس شهامت و شجاعت را از آن‌ها بیاموزی. مادرم سعی کن در تشییع جنازة من گریه نکنی و اگر خواستی گریه کنی بر علی‌اکبر امام حسین(ع) و دیگر یاران آن حضرت گریه کن.

وصیتم به برادرانم: برادران عزیزم سعی کنید که راه دیگر شهیدان را که هدفی مقدس داشتند ادامه دهید و روانة جبهه گردید تا راه کربلا و قدس ان‌شاءالله با یاری خدا همواره گشوده شود. برادران گرامی سعی کنید با اعمال‌تان پیام‌رسان انقلاب اسلامی باشید.

وصیتم به خواهرانم: خواهران عزیز توجه کنید که حجاب خود را رعایت کنید و بدانید که حجاب شما عفت شماست و بهترین وسیله حفاظت از خون شهدا برای خواهران این است که حجاب را مراعات نمایید و فعالیت‌ها خود را گسترش نمایید. خواهران عزیز من قصد داشتم ازدواج کنم ولی چون اسلام را در خطر دیدم روانة جنگ با متجاوزان بعثی صهیونیستی گردیدم. خواهرانم وقتی خبر شهادت من به شما رسید شما فرض کنید که حجلة عروسی را فراهم کردید و حجلة عروسی من تبدیل سنگر خون و شهادت شد.

وصیتم به دوستانم: دوستان عزیزم بدانید که بهترین وسیله انتقام خون شهدا در مرحلة اول این است که اول خود را بسازید و با غلبه به هوای نفس خویش شیطان درونی را نابود کرده و روانة میدان جنگ شوید که این فوزی عظیم یعنی جهاد در راه خدا مخصوص بندگان خاص اوست. برادران عزیز سعی کنید که اسلحة شهیدان را که به زمین افتاده بردارید و بر دشمن زبون بتازید و راه کربلا را که همواره من قلبم برای کربلا می‌تپد و آرزو داشتم قبر حسین(ع) را زیارت کنم ولی به این آرزو نرسیدم و از شما می‌خواهم که با رفتن به جبهه آرزوی شهیدان را برآورده سازید. دوستان عزیز اگر امام را تنها بگذارید بدانید خیانت کردید و قلب امام زمان(عج) را به درد آوردید. و خدا را ناراضی کردید. دوستان عزیز خدا را سپاس گویید که در جمهوری اسلامی واقع شدید و در منجلاب گناه نمو نکردید. آری بدانید که مرگ باعزت بهتر از زندگی ننگین است. 

وصیتم به امت شهیدپرور: امت قهرمان شما همواره امام را یاری نمایید و روحانیت متعهد و مبارز عزیز را یاری کنید و پشتیبان ولایت‌فقیه باشید و کمک به جبهه و پشت جبهه را فراموش نکنید. بدانید که اگر برای خدا هرچند هدیه کوچک و ناقابل را بدهید در نزد خدا بزرگ است و امت قهرمان نمازجمعه و جماعات را فراموش نکرده و در این مکان‌ها امام و رزمندگان را دعا کنید که نیاز به دعای خیر و گرم شما دارند. در پایان با آرزوی فتح کربلای حسین(ع) و نابودی تمامی اجانب به سرکردگی آمریکای جنایتکار و پیروزی مستضعفین و مستکبرین التماس دعا دارم.

والسلام علیکم و رحمة الله و برکاته

من الله التوفیق

ضمناً یک‌سال نماز قضایی دارم که برایم بخوانید و از تمام اهل خانواده آرزوی حلالیت می‌طلبم.

امضاء:

شهیدعباس کم‌صدا آرانی

مورخة 18/ 08/ 1362

خدایا، خدایا تا انقلاب مهدی(عج) حتی کنار مهدی(عج) خمینی را نگهدار

 

  •  عباس کم صداآرانی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع