گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

علی محمد کریم شاهی بیدگلی

ماشااله

بسیجی

محصّل

1348/06/30

1365/10/04

جنوب خرمشهر

گلزارشهدای امامزاده هادی (ع) بیدگل

 

بسم رب الشهدا والصدیقین 
ولاتحسبن قتلوا فی سبیل الله امواتابل احیاءعندربهم یرزقون
گمان نکنید آنان که درراه خداکشته می شوند مرده اندبلکه زنده اندونزد پروردگارشان روزی می خورند

ازآن جایی که خانواده ی این شهید بزرگوار اظهار علاقه ی فراوانی به ائمه اطهار داشتند نام او را علی محمدنهادند.شهید گرامی پس ازگذراندن دوران کودکی پای به مدرسه نهاده و دوره ی ابتدایی رادردبستان شهید جندقیان سپری کرد.درهمان زمان که دانش آموز بود وباوجود سن وسال کمی که داشت همیشه در جلسات قرائت قرآن شبهای جمعه حضور می یافت ودردیگر جلسات مذهبی که به مناسبتهای مختلف برگزار می شدبا شور وشعف خاصی شرکت می کرد.محصل دوره ی ابتدایی بود که راهپیمایی ها و تظاهرات اوایل انقلاب شروع شد واین شهید والامقام همراه باخانواده وگاهی تنها،باوجود سنی کم ،دراین راهپیمایی ها شرکت فعال داشت وهیچ ترس وواهمه ای ازنظامیان مسلح دوره ی طاغوت به دل راه نمی داد وحتی یک روز که کماندوها به مردم حمله ور شده بودند وبه شهادت رسیدن بعضی ازهمشهریان خودرابه چشم دیده بود باخود گفنه بودتاآخرمی ایستیم وازاینکه درراه خداکشته شویم هیچ باکی نداریم وباعث افتخار ماست.
خداونداو را ازهمان اوایل کودکی ونوجوانی برای شهادت درراه خویش آماده کرده بود.شهید عزیز ما پس ازا تمام دوره ی ابتدایی جهت ادامه تحصیل ،درمدرسه شهید علی خدمتی ثبت نام نمود:که مصادف باشروع جنگ تحمیلی عراق علیه ایران شد و باز هم این شهیدگرامی برای اینکه دلش می خواست درجنگ باکفر شرکت نماید گفت :(من می خواهم به جبهه بروم ودر آن جاهم می توانم ادامه تحصیل دهم.)
هرچه به اوگفتیم :سن توکم است ،ثبت نامت نمی کنند،درجواب می گفت :من که می توانم درجبهه برای رزمندگان اسلام آب ببرم وسقا باشم ،این دیگرکاری نیست که ازعهده ی من برنیاید)ولی هرچه به پایگاه بسیج مراجعه می کرداسم اوراثبت نام نمی کردندوایشان دلش رابه این راضی می کردکه شبها دربسیج پایگاه فاطمیه بیدگل به نگهبانی ازشهرودیارخودبپردازوباوجودپایین بودن سنش باعشق وعلاقه وشوروشعف وصف ناپذیری این مسئولیت راانجام می داد.تااینکه پایه دوم راهنمایی راتمام کرد وباموافقت مسئولین بسیج درتابستان سال 1362به پشت جبهه(دزفول)اعزام شدکه درآن موقع دیگرازشادی درپوست خودنمی گنجیدواین خبررابرای خانواده آورد که قبولم کرد واسمم رانوشتندتابه مناطق جنگی بروم وبه رزمندگان کمک نمایم.پس ازمدتی که درآنجا انجام وظیفه نمودسال تحصیلی دیگرشروع شدواوگفت:(من شرکت درجبهه وجنگ رامهمترازاین می دانم تااینکه به مدرسه بروم زیرادرجبهه به کمک مانیازمبرمی است:)بازهم مسئولین مربوطه به دلیل صغرسن ثبت نامش نکردند.اومدتی درخانه برای کمک به وضع اقتصادی مشغول به کارشدوبعدتاریخ تولدش رادرشناسنامه تغییرداده تااینکه توانست رضایت مسئولین راکسب نماید وفروردین 1363که برای اولین باربه خطوط مقدم اعزامش کردندمحل آن غرب کشور(کردستان)بودو سرماه متوالی بدون مرخصی درآنجا حضورداشت.درحالی که جبهه های غرب مملواز دشمنان دین اسلام یعنی دموکرات بودوبعدازآن برای دیدار با خانواده به مرخصی آمد.پس اتمام مرخصی به جبهه های جنوب اعزام شدو هرچند وقت یکباربه مرخصی می آمدو دوباره عازم جبهه می شدو درچندین عملیات شرکت نمود
ودرسال 1364یکبارترکشی به پیشانی اش اصابت کردوزخمی شد تا اینکه سرانجام دردی ماه 1365 درعملیات کربلای 4حضوریافت وبه گفته ی دوستان وهمرزمانش بااصابت گلوله برسرش جان خویش رادرطبق اخلاص نهاده وتقدیم معبودش نمودوبه همان آرزوی دیرینه اش که نوشیدن شربت گوارای شهادت بودرسیده عظمای شهادت نائل آمدو پس از2سال واندی پیکرمطهرش به خانواده بازگشت.ایشان جزءگردان امام محمدباقر(ع) ازلشگر14امام حسین (ع) استان اصفهان بود.
راهش پرره رو،یادش گرامی ونامش زنده وجاویدباد کجائیدای شهیدان خدایی  بلاجویان دشت کربلا

بسم الله الرحمن الرحیم

بسم رب الشهدا و الصدیقین

«و لا تحسبن الذین قتلوا فی سبیل الله

امواتا بل احیاء عند ربهم یرزقون»

قرآن کریم

و گمان مبرید آنان که در راه خدا کشته می‌شوند مردگانند بلکه زنده‌اند و نزد پروردگارشان روزی می‌خورند.

خدایا مرا ببخش زیرا می‌دانم که معصیت‌کارم. خدایا می‌دانی که برای لقا تو به جبهه آمده‌ام و امیدی جز وصل تو نیست و تو دست رد بر سینه امیدواران نمی‌زنی و آنان را می‌خوانی. خدایا می‌دانی که روسیاهم و از گذشته تلخ و از صفات رذیله و از گناهان کثیرم تو آگاهی و خودت گفتی که برای توبه بیا. تو فرمودی که توابین را دوست داری هم اکنون آمده‌ام و نگاه امید به تو دارم و می‌دانم که قول تو حق است. بارالها به درگاهت شکر می‌کنم که سعادت حقیقی را نصیبم کردی و با حسینیان همراه کردی و در جبهه قرار دادی و هم نوای مجاهدان قرار دادی و مرا از تفکرات و تخیلات بیهوده رهانیدی و از ظلمت به نور رهنمون ساختی و از لهویات دنیا به انوار الهی سوق دادی و شراب عشقت را به من نوشاندی و در زمره کسانی که در راه تو نبرد می‌کنند قرار دادی. خدایا مرا بیامرز و این جان ناقابل را از من قبول کن. خدایا این امام بزرگ را تا ظهور امام مهدی(عج) نگهدار.

و اما چند سخن با دوستانم: دوستان و آشنایان و همشهریانم، وحدت را حفظ کنید و با شرکت در نمازجمعه که بزرگ‌ترین سلاح ما می‌باشد مشت محکمی بر دهان ابرقدرت‌های جهانخوار بزنید و مبادا قلب امام امت این قلب و این هدیه خدا را تنها بگذارید و از نمازشب کوتاهی نکنید که این راهی برای رسیدن به کمال انسانی است و وقتی از کشته شدن من باخبر شدید خواهش می‌کنم خوشحال بوده و به جای تسلیت به خانواده‌ام تبریک بگویید و به یاد حسین زهرا(س) و اهلبیت غریبش گریه کنید که من به آرزوی دیرینه‌ام رسیدم ان‌شاءالله که خدا قبول کند و ما باید عصیانگران در برابر حق را سر جای خود بنشانیم و به قول امام اگر پیروز شویم و یا شهید شویم پیروزیم و اما ای امت قهرمان و حزب‌الله، هوشیار باشید و کمر همت ببندید وگوش به فرمان رهبر عظیم‌الشأن امام‌خمینی و امید او آیت‌الله منتظری بدهید و نگذارید که اجانب و اجنبی‌پرستان شرق و غرب (کفار و منافقین) به اهداف شوم شان برسند و به‌هوش باشید که شاید کسانی هم باشند که شعارشان در حرکت ظاهر با شما و حرکت ظاهری آنان هم مانند حزب‌الله باشد و ژست انقلابی هم داشته باشند اما به‌هوش باشید که اهداف شوم‌شان جز تصفیه نیروهای انقلابی از صف انقلاب و انفجار آن از درون چیز دیگری است. از نیروهای اصیل انقلاب و متعهد به انقلاب اسلامی هم چون روحانیت عزیز که در رأس همه این‌ها ولایت فقیه حاکمیت دارد حمایت کنید و نیروهای فرصت‌طلب و مفسده‌جویی که در صف شما مردم انقلابی، چه آگاهانه و چه ناآگاهانه نفوذ کرده اند و می‌خواهند به حیثیت و شرف شما ضربه وارد سازند هرچند هم شاید یک ماسک خیلی انقلابی بر چهره‌های‌شان زده باشند بی‌محابا آنان را از صحنه روزگار براندازید و دستان جنایتکارشان را از این انقلاب و مردم مسلمان کوتاه و قطع نمایید. معنویت شعارهای‌تان را حفظ کنید. آگاه باشید و راه شهیدان را دنبال کنید و انقلاب را به رهبری امام‌خمینی محافظت کنید و همیشه یار ستمدیدگان باشید. دست کمک به مستضعفین بدهید و دلسوز آنان باشید. از یاد خدا غافل نشوید. کتاب دعا را بخوانید و اشک بریزید و به درگاه خدا ناله کنید. اگر خودتان را به خدا نزدیک نکنید نمی‌توانید به پیروزی دست یابید. من به عنوان یک برادر کوچک از شما مردم غیور و شهیدپرور که باعث سربلندی همه مسلمانان جهان شدید می‌خواهم که مبادا امام امت این قلب امت را تنها بگذارید و باعث ناراحتی او شوید. مبادا با رفتار و کردار خود و از کمبودهای مصنوعی که این را هم ضدانقلاب ایجاد کرده از هدف اصلی دور شوید.

و اما ای خواهر و برادرانم! من آگاهانه در این راه پا نهادم چرا که چون سرخ شهیدان از هابیل تا حسین(ع) واز حسین(ع) تا شهدای کربلای جنوب و غرب ایران ندایم می‌دهند که چیست تو را و چه شده که نشسته ای. آخر ما مسلمان هستیم و در عصری زندگی می‌کنیم که ظلم سراسر جهان را فراگرفته و باید خون بدهیم و آن‌قدر کشته بدهیم تا اسلام با ظهور امام زمان(عج) پیروز شود و قسط و عدل اسلامی در سایه توحید برقرار گردد. من به طور یقین درک کرده‌ام که شهادت تصادفی نیست بلکه لیاقت و سعادت بزرگی است. دست از خط امام و روحانیت برندارید. خواهرم می‌دانم که برای آمدن من ثانیه‌شماری می‌کنی ولی چه باید کرد وقتی که خدا مرا به میهمانی دعوت کرده عاشقانه به ملاقات خدا شتافتم. من از شما می‌خواهم که در نبودن من از خدا صبر و استقامت بخواهید.

پدر و مادر مهربانم: من با اجازه شما به مدرسه خودسازی (جبهه) آمدم مبادا در هنگام نبودن من در خانه ایجاد ناراحتی نمایید. صبور باشید. تمام رزمندگان را دعا کنید یار و یاور امام باشید. مبادا به خاطر از دست دادن من منتی بر کسی بگذارید و از انقلاب انتظاری داشته باشید و همیشه این آیه شریف را به خاطر داشته باشید «انا الله و انا الیه راجعون» مادر از این که فرزند خوبی نبوده‌ام واقعاً شرمنده‌ام و امیدوارم مرا ببخشی و تو هم‌چون مادر بقیه شهدا افتخار کن که در چنین راهی قدم گذاشته‌ام.

مادرجان، هروقت به یاد من افتادی و خواستی گریه کنی و یا این که به سر قبر من می‌آیی و گریه می‌کنی آن لحظه به فکر کربلای حسین باش که اصحاب آن آقای مظلوم چگونه جان‌شان را تقدیم حق‌تعالی نمودند.

ای پدرم! مرا ببخش که لیاقت فرزندی را نداشتم و نتوانستم حق فرزندی را ادا نمایم.

مادرم، بعد از من در موقع عبادت از درگاه خداوند طلب بخشش برایم بکن و بگو خدایا این شهید را که برای بارور شدن انقلاب اسلامی جانش را در راه تو داده است قبول فرما. ان‌شاءالله

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

دعای همیشگی: خدایا، خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار.

علی‌محمد کریم‌شاهی

04/ 12/ 63

  •  علی محمد کریم شاهی بیدگلی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع