گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

اصغر کریم زاده آرانی

احمد

سرباز ارتش

1342/01/01

1364/01/28

جزیره مجنون

گلزار شهدای هلال بن علی (ع) آران

اصغر اولين روز بهار 1342 در محلة چهار سوق آران قدم به عرصه وجود نهاده دوران كودكي را با آموزش قرائت قرآن و شعرهايي در مدح ائمه اطهار(عليه السلام) گذراند و از همان اوان كودكي معارف الهي و حب اهل بيت با گوشت و خونش عجين گشت.

در شش سالگي به مدرسه رفت و دوران ابتدايي را با موفقيت پشت سرگذاشت و از جمله شاگردان با هوش و درس خوان به شمار مي رفت. دوران راهنمايي را نيز در بيدگل با كوشش تمام پشت سر نهاد و در تظاهرات مردمي عليه رژيم ستم شاهي شركت و نوارهاي امام خميني را پخش مي كرد و جوانان هم‌سن و سال خود را جمع کرده و جلسة قرائت قرآن برگزار مي نمود.

در شانزده سالگي ازدواج كرد و ثمرة آن يك پسر و يك دختر بود و در آن زمان شغل اصلي‌ وي خريد و فروش ضبط و تلويزيون بود و در كارهاي فني برق مهارت داشت.

روزها مي گذشت و او در كنار چند تن از دوستانش تمرين مداحي مي كردند كه از جمله آن‌ها آقاي حسن هاروني است.

نوزده ساله بود که به خدمت سربازي رفت و در لشكر 77 خراسان خدمت خود را شروع كرد. سال اوّل دبيرستان را نيز در خدمت سربازي گذراند و هميشه مي گفت: بعد از خدمت سربازي به حوزة علميه خواهم رفت. در قسمت عقيدتي سياسي شركت فعال داشت.

حدود 21 ماه خدمت كرد و سه ماه ديگر از خدمتش مانده بود كه در 1364/1/28 در جزيرة مجنون به شهادت رسيد.

 

                                        روحش شاد و راهش مستدام و پر رهرو باد

بسمه تعالی

انا لله و انا الیه راجعون

این بشری که مردنی است چه بهتر که شهید شود در راه خدا.

«امام خمینی»

اینجانب اصغر کریم‌زاده که فرزند پدرم بودم و به درجه شهادت رسیدم افتخارم این بود که در راه خدا وجود و این جسم ناقابلم آب شود و در راه محبوب فدا گردد و به حمدالله که به آرزویم رسیدم. و اما پدرم تو که مریض هستی تو بدان که روزی دنیا را وداع خواهی گفت و به عالم دیگر خواهی رفت و این دنیا وفا ندارد ما چند سال می‌خواستیم در این دنیا باشیم و باز ؟؟ مرگ من شهادت باشد و مادرم تو این‌قدر ناله مکن و گریان مباش هرچه باشد من که عزیزتر از علی‌اکبر امام حسین نیستم چرا ناراحت باشی خوشحال باش که من را فدای دین خدا کردی و خواهرانم گریه مکنید و حجاب خود را حفظ کنید و همسرم بچه‌هایم محمد و خدیجه را حتماً خوب مواظبت کن دیگر پیامی ندارم به جز این‌که به انقلاب بدبین نباشید و دست از امام نکشید.

 

 

 

  •  اصغر کریم زاده آرانی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع