گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

محمدرضا کجایی بیدگلی

غلام رضا

جهادگر

1347/02/10

1365/10/20

شلمچه

گلزارشهدای امامزاده هادی (ع) بیدگل

 محمّدرضا کجایی در دهم اردیبهشت‌ماه 1347 در خانواده‌ای مذهبی و در عین حال مستضعف در بیدگل متولّد شد. او تا کلاس پنجم ابتدایی تحصیل کرد ولی به علت مشکلات اقتصادی خانواده، نتوانست ادامه تحصیل دهد و به شغل جوشکاری روی آورد.

محمّدرضا در تظاهرات علیه رژیم ستم‌شاهی پهلوی حضوری فعّال داشت و در جلسات مذهبی شرکت می‌کرد. هنگامی که رژیم بعث عراق جنگی نابرابر را بر نظام جمهوری اسلامی ایران تحمیل کرد، جوشکاری را رها کرد و برای آموزش بلدوزر اقدام کرد تا خودش را برای حضور در دفاع از اسلام و کشور آماده کند.

او گوش به فرمان رهنمودهای امام عزیز بود و وقتی که امام خمینی(ره) اعلام کرد که «جوان‌ها جبهه‌ها را پر کنند»، با توجه به تخصص جوشکاری و رانندگی بلدوزر به جهاد سازندگی مراجعه کرد و از آن طریق به جبهه اعزام شد. مدتی را در جبهه به جوشکاری پرداخت ولی این کار او را قانع نمی‌کرد. محمّدرضا در اعزام بعدی به جبهه، سنگرساز بی‌سنگر شد.

هشتم فروردین سال 1365 آخرین باری بود که محمّدرضا به جبهه اعزام شد. او با خانواده‌اش خداحافظی کرد و گفت: من به فرمان رهبرم به جبهه‌های حق اعزام می‌شوم و چنانچه مثل علی‌اکبر امام حسین(ع) در جبهه شهید شدم، ناراحت نباشید.

او رفت و در عملیات کربلای5 شرکت کرد و هنگامی که در حال ساخت جان‌پناه و سنگر برای رزمندگان اسلام بود، در تاریخ 1365/10/20 به شهادت رسید.

  •  محمدرضا کجایی بیدگلی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع