گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

علی اکبر قندی آرانی

عباس

سرباز ارتش

1346/02/01

1364/11/20

شلمچه

گلزار شهدای هلال بن علی (ع) آران

 علی­ اکبر اسفند ماه 1346 در آران متولّد شد. او از كودكي زندگي سختي را متحمّل شد چرا كه پدر خانواده آن­ها را ترك کرده بود و او همراه مادر با سختیهای زندگي دست و پنجه نرم مي­كرد. مادر براي اداره زندگي در منازل ديگران به خدمتكاري مشغول بود.

پس از گذراندن دوران ابتدايي به علّت مشكلات مالي، ترك تحصيل نمود و به عنوان كارگر كوره­هاي آجرپزي مشغول كار شد و مسئوليّت خانه را به عهده گرفت.

16 ساله بود كه زندگي مشترك خود را با همسرش آغاز نمود و حاصل آن يك فرزند مي­ باشد. او با شركت در پايگاه بسيج محلّه، حضور خود را در امور اجتماعي و دفاع از ارزش­هاي انقلاب اسلامي نشان مي­داد.

در دوران جنگ عراق عليه ايران، او هم‌چون ديگر جوانان اين مرز و بوم مدّتی داوطلبانه راهي ميادين جنگ شد. سپس براي گذراندن دوران مقدّس خدمت سربازي به عضويت ارتش در آمد و بعد از دوران آموزشي،‌ راهي جبهه ­هاي دفاع در مرز شلمچة خوزستان شد. تا اين­كه در اسفند 1364 در جبهة شلمچه به شهادت رسيد و پیکر مطهّرش در منطقة عملیّاتی باقی ماند و مادر دلسوخته­ اش براي آرامش دل خود صورت قبري به يادبود فرزند عزيزش در گلزار شهدای محمّدهلال بن علی(ع) آران ايجاد كرد تا شب­هاي جمعه در جمع ديگر مادران شهيد با فرزندش نجوا كند. از زندگي مشترك شهيد يك فرزند پسر به نام سلمان به يادگار مانده است كه زمان شهادت پدر 4 ماهه بود.

روحش شاد و راهش پر رهرو باد

وصيت خود را با چند از كلام ­الله مجيد آغاز مي­كنم.

ولاتقولوا لمن يقتل في سبيل­الله امواتا بل احياء عند ربهم يرزقون

به آنان كه در راه خدا كشته شده­اند مرده نگوئيد. بلكه آنها زنده­ اند و نزد پروردگارشان روزي مي­خورند.

اگر مرا در راه خدا بكشند و خاكسترم را بر باد دهند. و هزار مرتبه اين عمل را تكرار نمايند. دست كم از اسلام و رهبرم و روحانيت برنخواهم داشت. و از مادرم تشكر مي­نمايم كه در راه تربيت من كوشش بسيار كرد. و زحمات طاقت­ فرسائي براي من كشيده است. راستي اگر مادرم خبر شهادت مرا بشنوي گريه سرخواهي داد يا همچون حضرت زينب(ع) مثل كوه استوار خواهي بود. اميدوارم كه همانند حضرت زينب صبور و استوار باشي. انشاءالله و به پدر و خواهران و برادرانم سلام مي­رسانم. و اميدوارم كه مرا حلال نمايند و اگر خدائي نكرده اذيت آنها را نموده باشم. مرا ببخشند. و از ملت قهرمان و شهيدپرور ايران تقاضا دارم كه هرگز دست از ياري رهبر برندارند و اي امت حزب­الله بيدار و آگاه باشيد كه جهان در حسرت چنين رهبري و شكر خداي را بجاي آوريد. كه چنين رهبري را نصيب اين ملت نموده است. و اي مادر عزيزم كه از من رضايت داشته باشي چون آن­طور كه بايد نتوانستم آن زحمت­هائي كه برايم كشيدي جبران كنم ولي اميد است كه خداوند بزرگ از اين راهي كه ادامه مي­دهم ثوابي هم نصيب شما كند.تا كمي زحمات شما جبران شود. و از شما مي­خواهم كه بعد از اين براي من عزا نگيريد. و لباس سياه بر تن ننمائيد. و بجاي عزاداري براي علي­اكبر حسين(ع) گريه كنيد. و طلب آمرزش مرا ازخداوند مسئلت نمائيد چون مادر عزيزم مرگ هر كسي حتمي است بهتر آن است كه در ميدان جنگ و در برابر كافران جان خود را براي اسلام فدا كنم. تا آنها بدانند كه براي ملت مسلمان جان دادن باكي نيست.

از پدرم تقاضا مي­نمائيم كه گر چه فرزند خوبي براي آن نبوده­ام ولي مرا ببخشند.

و ديگر وصيتم براي همسر و فرزندم: از همسرم تقاضا عفو مي­نمايم و از آن درخواست مي­نمايم كه همچون زينب(ع) باشد. و در امر و تربيت فرزندم سلمان كوشا باشي و آن را خوب تربيت نمائي تا در آينده راه پدرش را ادامه داده و سنگر خاليم را پر نمايد. انشاءالله.

و وصيتم به دائي­ هايم و برادران عزيزم چون كه مادرم كسي را ندارد. تا آن را ياري كند. شما مادر عزيزم را ياري نمائيد. و مادرم را دلداري نمائيد. و اگر خدائي ناكرده اشتباهي از من سرزده باشد. به خوبي خودشان مرا ببخشند. ديگر نكاتي را كه براي توصيه از جانب اين حقير مناسب مي­دانم گرچه شما خود به خوبي به تمامي اين وصايا آگاهيد.

اول- حفظ حجاب كه بزرگ­ترين سنگر زن به شمار مي­رود.

دوم- اهميت دادن به انجام امورات واجب خصوصا نماز و نيكي به پدر و مادر

سوم- كوشش در جهت تربيت صحيح فرزند

چهارم- نيكي و كمك به مستضعفين در هر زمينه­ اي كه امكان داشت

پنجم- حمايت و اطاعت بي­چون و چراي او امام امت خميني­ بت­­شكن چرا كه او را ولايت فقيه و والي مقام مي­دانم و اطاعت از او اطاعت از پيامبر و خداست.

ديگر عرضي ندارم فقط و فقط براي من طلب آمرزش كنيد. و باز هم خطاب به ملت قهرمان ايران. اي ملت غيور و شريف ايران از شما مي­خواهم به نداي هل من ناصر ينصرني امام خميني لبيك گفته و براي طول عمر امام عزيز دعا كنيد. و پيروزي رزمندگان اسلام و كلا پيروزي اسلام را از خدا بخواهيد.

والسلام عليكم و رحمت ­الله بركاته 

  •  علی اکبر قندی آرانی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع