گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

رمضٱنعلی قندی آرانی

رضا

بسیجی

قالیباف

1331/04/01

آران و بیدگل

1361/08/16

عین خوش

گلزار شهدای هلال بن علی (ع) آران

رمضانعلي اول تيرماه 1331 در آران متولد شد و زندگي پر رنج و مشقت خود را با ايمان به خدا جلا داد و در صحنه هاي سياسي حضور داشت؛ كار روزانه و تحصيل شبانه، فراهم نمودن مخارج زندگي، شركت در انقلاب، رفتن به جبهه همگي نشان از زندگي شرافت‌مندانه و اسلامي او دارند.

او براي فراگيري علم وارد جهاد فرهنگي گرديد تا اين جهادش زمينة ساز جهادي ديگر باشد. او در دوسنگر فعاليت داشت: روزها به مدرسه مي رفت و عصرها يار و ياور پدر در امرار معاش و گذراندن زندگي بود تا زمان سربازي فرا رسيد. در اين دوران نيز به فكر پدر و مادر خود بود و مقدار پولي كه به او مي دادند، براي خانواده مي فرستاد و او به حق مصداق اين آيه بود:  « بالوالدين احساناً ».

 بعد از اتمام خدمت سربازي ازدواج كرد كه نتيجة آن،  دو فرزند پسر به‌نام‌هاي محمد و مهدي است كه همانند پدرشان ادامه دهنده راه شهيدان هستند و اين باعث افتخار است.

رمضانعلي تا سوم راهنمايي را با موفقيت و به طور شبانه گذراند، اما به علت شروع جنگ تحميلي با گذراندن دورة آموزشي رزمي به جبهه اعزام شد و در عمليات فتح المبين و آزاد سازي خرمشهر شركت كرد و پس از دو ماه به وطن بازگشت و در پشت جبهه به فعاليت پرداخت تا نداي امام خميني كه فرمود:  «داوطلب ها بيشتر بروند» گفت: بايد بروم و دوباره اعزام شد. پس از يك‌ماه، عمليات محرم آغاز گرديد و او موفق شد در سه مرحله از عمليات شركت كند، اما در پايان مرحلة سوم در ساعت 3 بعد از نيمه شب هنگام كندن سنگر كه ناگاه خمپاره اي از متجاوزان پليد بعثي شليك و باعث شهادت و پرواز او به سوي خداي متعال گرديد.

 

                                        روحش شاد و راهش مستدام و پر رهرو باد

وصیت‌نامه شهید رمضانعلی قندی

درود بر پیامبر خاتم و درود بر خمینی روح خدا و درود بر شهیدان صدر اسلام تاکنون و اکنون وصیت‌نامه خود را شروع می‌کنم:

خدایا با نیرو و قدرتی که به من داده‌ای در این مقطع زمان از آن استفاده می‌کنم و دین مبین اسلام را تا جایی که بتوانم از آن حمایت می‌کنم و با وحدت و یگانگی که بین مسلمین جهان ان‌شاءالله می‌باشد نخواهم گذاشت که ابرقدرت‌ها این اسلام عزیز را خدشه‌ای بر آن وارد سازند و تا خون در بدن دارم به دنبال راه شهیدان گرامی در نزد خدا و رسول خدا ادامه داده و پیرو راه‌شان می‌باشیم.

من زمانی احساس مسئولیت کردم که جبهه‌ها احتیاج به نیروی جوانان دارد تا جایی که امام امت فرمودند این یک واجب کفایی است.

پروردگارا، من تا کی بنشینم این گل‌های پرپر شده را ببینم آیا هیچ فکر کرده‌اید که جوانان ما قریب 2 سال می‌باشد که با یک فرد خائن و پست با یک یزید(بدتر از یزید) جنگیده اند تا از خاک مقدس ایران آن‌ها را بیرون کرده‌اند و پس از به‌درک واصل کردن صدام و حزب بعث عراق به قدس عزیز خواهیم رفت تا این اولین قبله مسلمین را از دست غارتگران قدس آزاد سازیم به یاری خدا و با امدادهای غیبی امام زمان(عج) و من کوچک‌تر از آنم که به ملت شهیدپرور ایران پیامی دهم. اما از روی تذکر می‌گویم که اولاً خود را بسازید و راه شهیدان را ادامه دهید و حمایت کامل خود را از امام امت اعلام داشته و دست از امام امت برندارید و مرتباً او را دعا کنید که بر گردن ما مسلمان‌ها حق فراوانی دارد.

و تو ای منافق دور ازخدا تا این ملت در صحنه می‌باشند تو مأیوسانه و رسوایی را برای خود پیشه خواهی ساخت این اسلام از مرز ایران می‌گذرد و به تمام جهان صادر می‌گردد اما تو ای منافق عذاب الهی در انتظار تو می‌باشد عذابی بزرگ که لعنت خدا و بندگان خدا بر تو باد که می‌خواهی این انقلاب را سرکوب کنی و تو ای ضدانقلاب گور سیاهی با آتش دوزخ برای خود آماده کرده‌اید و حتی راه برگشت و توبه را هم را نداری.

و تو ای مادر مهربان و پدر گرامی من که در زندگی شما بودم چیزی به شما نرساندم و گاهی از اوقات شما را ناراحت کرده‌ام امیدوارم که مرا ببخشی و خوشحال شدم که این اجازه را داده‌اید تا در این نبرد و ستیز اسلام بر علیه کفر شرکت کنم.

و تو ای همسر عزیز اگر زخم زبان از من شنیدی یا ناراحتی برای تو ایجاد کرده‌ام مرا ببخش و فرزندانم را به مدرسه بفرست و در هر رشته که آن‌ها استعداد بیشتری دارند آن رشته را دنبال کنند و مدت 2 ماه که در سربازی بودم روزه‌های خود را نگرفته‌ام و ایام خدمتم در زمان طاغوت گاهی نماز خوانده‌ و گاهی نخوانده‌ام و این مسئله را نزد روحانیون می‌برید تا حد آن را مشخص کنند و اگر شهید شدم و آبرویی نزد خدا پیدا کرده‌ام هیچ ناراحت نباشید و بر عزای من هم گریه و زاری نکنید و هر موقعی که می‌خواهید برای من گریه کنید برای امام حسین(ع) و علی‌اکبر 18 ساله او و قاسم 13 ساله و بچه‌ها او را که اسیرانه از این دیار به آن دیار می‌برند گریه کن.

آن‌ها برای دین سخت‌ترین شرایط را گذراندند و راه سعادت را پیمودند و تاکنون که این راه ادامه دارد و برای ما سرمشق می‌باشد و تو ای مادر و تو همسر گرامی یک موقع دهن‌کجی نکنی که باعث خشم خدا گردد و این راه سعادت و خشنودی به طور کامل نصیب من نگردد برای رفتاری که خداوند دوست نداشته باشد و طلبکاران من را یک به یک پولش را بپردازید و بچه‌های خود را و شما را هم به خدا می‌سپارم. به امید پیروزی نهایی که از بین رفتن تمام ابرقدرت‌های ظالم و به پا داشتن یک عدالت الهی که آن هم به دست امام زمان انجام خواهد پذیرفت و آزاد کردن قدس عزیز. خداوندا امام ما را تا انقلاب مهدی(عج) نگهدار

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته 

 

 

  •  رمضٱنعلی قندی آرانی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع