گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

منصور قنائی

جعفر

بسیجی

1344/05/01

1362/01/22

شرهانی

گلزار شهدای امامزاده صالح(ع) کاغذی

منصور قنایی در یکم مردادماه 1344 در خانواده‌ای زحمت‌كش و باايمان در روستاي كاغذي متولّد شد. او تحصيلات خود را تا پنجم ابتدايي در مدرسه­ ی شهيد بي‌غم(روشندل) ادامه داد و سپس براي کمک به خانواده، ترک تحصیل کرد و در يك خياطي مشغول به کار شد. او در عین خیاطی، در كشاورزي هم به پدرش كمك می‌کرد.

وی در راستاي خدمتگزاري به انقلاب، به عضويت بسيج درآمد و به‌طور مرتب در پست نگهباني حاضر مي‌شد. او اهل نماز و روزه و دعاي كميل و توسل بود. خوش‌اخلاق بود و از اسراف دوري می‌کرد. به سخنراني‌هاي مرحوم فلسفي و مطالعه­ی آثار شهيد دستغيب علاقه‌مند بود.

منصور پس از يك سال براي ارتقاي شغلي به تهران رفت و در كنار كار در يك كارگاه خياطي، به خدمت در بسيج ادامه داد. شهيد منصور قنايي پس از شروع جنگ تحميلي با توجه به شور انقلابي كه در سر داشت به پيام امام خميني(ره) لبيك گفت و به جبهه‌هاي جنوب شتافت و مدّت 10 ماه بدون اظهار خستگي عليه صدام و صداميان جنگيد. شهيد هميشه مي‌گفت: بايد اين مزدوران آمريكايي را كه با اسلام مي‌جنگند نابود كنيم و به ابرقدرت‌ها نشان دهيم كه با اسلام نمي‌شود طرف شد.

شهيد قنايي در جبهه، تخريب‌چي بود و در سن 18 سالگی و در تاریخ 22 فروردين 1362 در عملیات والفجر1 در منطقه­ ی شرهاني در حالي كه زير آتش دشمن به خنثي كردن مين‌ها مشغول بود بر اثر انفجار مين به شهادت رسيد.    

بسم الله الرحمن الرحیم

ان تنصرالله یتصرکم و یثبت اقدامکم

یاری کنید خدا را تا یاری کند شما را و استوار گرداند قدم هایتان را . (قرآن کریم)

ملتی که شهادت دارد اسارت ندارد. امام خمینی

به نام الله پاسدار حرمت خوان شهیدان و با درود و سلام به روان پاک شهیدان اسلام برحسب وظیفه چند جمله ای می خواستم به عنوان وصیت بنویسم امیدوارم که با یاری خداوند بزرگ بتوانیم بر کفر جهانی پیروز شویم.

پدر و مادر عزیز و گرامی ام ؛ می بخشید از این که نتوانستم جبران خدمت های شما را بکنم.

 و شما  ای پدر عزیز در مدت 17 سال عمرم زحمات فراوانی برای من کشیدی و من شما را خیلی اذیت کردم و امیدوارم که مرا ببخشید و شما باید افتخار کنید که فرزندت در راه خداوند قدم برداشته و مشغول فعالیت است و انشاءالله با ریختن خون من وامثال من اسلام پیروز شود زیرا که امروز روز یاری حسین ( ع) است و اسلام به این خون ها احتیاج دارد.

و ای مادر گرامی از تو می خواهم که شیرت را بر من حلال کنی و انشاءالله خدا زحمات شما را جبران کند.

و ای برادرانم ؛ از شما می خواهم که راهم را ادامه دهید و همیشه پشتیبان امام خمینی باشید و نگذارید که اماممان تنها بماند و نگذارید که این منافقان باعث ناراحتی مردم شوند و به شدت جلو آنها را بگیرید و شب جمعه ها در دعای کمیل و دعای توسل شرکت کنید که این دعاها است که ما را پیروز می کند .

هر یک از شما باید حافظ و پاسدار انقلاب کبیرمان باشید و از مردم شهر و قریه خود می خواهم که با اتحاد خود پوزه آمریکا و منافقین را به خاک بمالید و همیشه یار و یاور امام عزیزمان باشید و راه سعادت بخش حسین (ع) را ادامه دهید و زینب وار زندگی کنید.

ای خواهرانم راهم را زینب وار ادامه دهید و انشاءالله که این هدیه ناقابل را خدا به درگاهش بپذیرد .

به امید پیروزی لشکر اسلام بر کفر.

والسلام

خدایا خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار

مرگ بر آمریکا مرگ بر صدام

1361/11/10

  •  منصور قنائی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع