گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

جواد قربان پور

کرمعلی

بسیجی

1340/08/01

1362/01/22

شرهانی

سفید شهر (نصر آباد)

جواد قربانپور در سال 1340 در نصرآباد (سفیدشهر ) بدنیا آمد مهربان و مظلوم وبیشتر شبها در پایگاه و ارگانهای مذهبی به سر می­برد. تا سال پنج ابتدایی تحصیل کرد .

ـ به مادر و خواهرانش سفارش می­کرد که در کلاسهای احکام و کلاسهای سیاسی و مذهبی شرکت کنند.

ـ دوستان زیادی داشت که اکثر آنها شهید شدند.ـ بیشترین اوقات فراغت خود را به مطالعۀ رسالۀ امام خمینی (ره) و قرآن می­پرداخت.

ـ در ساعتهای آغازین صبح به زمین فوتبال می­رفت و به صورت انفرادی به ورزش کردن مشغول می­شد.

ـ همیشه آرزو می­کرد که حضرت امام (ره) را از نزدیک ملاقات کند.

 وی در تاریخ 1362/01/22  در عملیات والفجر یک در منطقه فکه به شهادت رسید یادش گرامی باد

وصیت­نامۀ برادر شهید جواد قربانپور

و لا تحسبن الذین قتلو فی سبیل الله امواتاً بل احیاء عند ربهم یرزقون. (آل عمران ـ 154)

و مپندارید آنها که در راه خدا کشته شده­اند مردگانند بلکه زندگانی هستند که نزد خدا روزی دارند.

ولا تقلوا لمن یقتل فی سبیل­الله أموات بل أحیاء و لکن لا تشعرون. (بقره ـ آیه 154)

کسی که در راه خدا کشته شد مرده نپندارید بلکه او زنده و جاوید است و لیکن شما این حقیقت را در نخواهید یافت.

بنام اله پاسدار حرمت خون شهیدان و سلام و درود بر مهدی موعود مدنجی عالم بشریت و سلام و درود بر نائب بر حقش امام خمینی و سلام و درود بر امت شهیدپرور عزیز و در صحنه، خدایا سپاست گویم که تو لایق پرستشی و عبادت کنم نه برای خوف رگ و پوستم از جهنم و نه برای زیبائی بهشت بلکه لایق عبادتی شاید که من لیاقت عبادت را نداشته باشم. شهادت می­دهم که خدائی جز ذات اقدس الهی نیست و محمد (ص) فرستاده و بنده اوست و ولایت ائمه را قبول می­کنم و در این راه چن راست­قامتان تاریخ می­ایستیم بنا به وظیفه­ای که بر عهده من است لازم دانستم که چند کلمه­ای بعنوان یادداشت و تذکر برایتان بنویسم نه بعنوان وصیت چون می­ترسم ریا شود که ریا مانند مورچه ایست که در شب تاریک روی سنگ سیاهی راه رود.

ای کسانیکه اکنون به صدایم بوسیله این تکه کاغذ گوش می­دهید امید است که رسالتی که بدین طریق بر دوش پر محنت شما می­افتد به نحو احسن انجام وظیفه کنید امیدوارم که صدای در گلو مانده­ام را بگوش تمام ستمگران و جهانخوان شرق و غرب داخلی و خارجی برسانید تا بفهمند که می­شود با تکیه بر خدا از تمامی نیروهای شرق و غرب برید و روی پای خود ایستاد نه شرقی و نه غربی جمهوری اسلامی را ادامه خواهیم داد تا صاحب اصلی برسد و انتقام خون شهیدان از صدر اسلام تاکنون را از دشمنان خدا بگیرد به امید آن روز.

و صدایم را به گوش مستضعفین جهان برسانید که می­شود با مشت خالی جلو دشمنان تا دندان مسلح ایستاد. (که خون بر شمشیر پیروز است)

اما شما جوانان غیور و مبارز که اکنون بار سنگین رسالت خون هزاران شهید بر گردن شما و روز به روز بره بر این مسئولیت افزوده می­شود باید بدانید که تنها با سلاح تقوا می­توان از زیر بار این مسئولیت به نحو احسن بیرون آمد و خواهران و مادران گرامی با حجاب سپاه خود پاسدار خون سرخ شهیدان راه حق و فضیلت می­باشد که به نوبه خود مسئولیتشان بس سنگین است و شعار شهیدان راهتان ادامه دارد باید در تمامی ابعادش پیاده شود و اما پدر و مادرم از شما می­خواهم که مرا ببخشید چون من نتوانستم یک قطره از دریای زحمات شما را جبران کنم و شما حق فرزند بر گردنم دارید و من نتوانستم این حق را ادا کنم ای پدر و مادر و خویشاوندانم چون کوه استوار باشید و امیدوارم که هر فراغم صبر را سپر شیطانهای انس و جن قرار دهید و به گفته امام صادق(ع) جامه عمل بپوشانید که می­فرماید مؤمن از پاره­های آهن سخت­تر است چون آهن فقط در آتش تغییر رنگ دهد ولی مؤمن را اگر بکشند ودوباره زنده کنند دوباره بکشند قلبش تغییر نمی­کند و اما برادرانم از شما انتظار دارم که اسلحه بر زمین افتاده­ام را بردارید و سنگر خونینم را پر کنید و تا خون در بدن دارید مبادا که جایم را خالی بگذارید مبادا که اصالتهای دنیوی جلو سعادتهای اخروی را بگیرد.

اما خواهرانم ا مید است شما زینبهای زمانه باشید و تیغ زبان بریزید زمان و تمام تجاوزات بر محرومین و مستضعفین تا آنجائیکه اسلام اجازه می­دهد و اما تمام برادران، پدران، مادران، خواهران و تمام اقشار امت و خانواده­های گرامی شما را به تقوا و نظم در کارها دعوت می­کنم نشود یک زمان که دشمنان ما شما را از مسجدها و نمازهای جماعت و جمعه و نماز وحدت و جلسات دعاها از همه بالاتر از روحانیت مخصوصاً امام و چند تن از یاران امام که شاخه­های این درخت بازوان امام می­باشند جدا کنند سفارشی به جوانان غیور مخصوصاً برادران بسیج و انجمن اسلامی علاوه بر تذکرات بالا ارگانهای انقلابی مانند بسیج انجمن اسلامی و سپاه و جهاد سازندگی را با عضویت خود تقویت  کنید و تأکید می­شود که دعاها و نمازهای جماعت و گلزار شهدا را فراموش نکنند و حدالامکان در عصر جمعه­ها دعای سمات را هم برقرار کنند و علی­رغم همه این سفارشا شما را به وحدت و یکپارچگی ناگسستنی دعوت می­کنم و امید است که خداوند شما را با وحدت کلمه برای امام و امام را برای اسلام تا ظهور حضرت مهدی حتی کنار مهدی حفظ بفرماید. خداوند شما را در تمام صحنه­های سیاسی، اعتقادی، اقتصادی، نظامی، فرهنگی پیروز و سربلند و رستگار بگرداند. خداوند تمام مسئولین کشوری و لشکری مخصوصاً فرمانده کل قوا خمینی روح خدا را برایمان حفظ بفرماید خداوندا برای امواتمان مغفرت و برای مجروحین و معلولین صحت و برای رزمندگان ما شجاعت و شهامت و سعادت و سلامتی، و برای جوانانمان غیرت و برای خواهران و مادران عصمت و برای قضات ما عدالت و برای ملت ما وحدت و برای کودکانمان محبت و برای پدر و مادرمان صبر و استقامت از درگاه بی­پایان رحمت خویش عنایت بفرماید و خداوند شما را در تعلیم علم و عمل و اخلاص در عمل یاری بفرماید و ما را به آن آرزوی دیرینه خود (شهادت)  برساند در هر حال دعا به امام و مسئولین را فراموش نکنید. والسلام و علیکم و رحمه الله

خدایا، خدایا تا انقلاب مهدی تو را به جان مهدی حتی کنار مهدی خمینی را نگهدار

از عمر ما بکاه و بر عمر او بیفزا آمین، آمین یا رب العالمین

پایگاه شهید آیت­ لله کاشانی، نصرآباد

 

 

  •  جواد قربان پور

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع