گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

محمد قدیرزاده آرانی

حسین

بسیجی

1346/01/01

1365/10/26

شلمچه

گلزار شهدای هلال بن علی (ع) آران

محمّد در تاريخ 1346/1/1 در خانواده‌اي مذهبي و زحمتكش دیده به جهان گشود.

پدرش كارگر اداره برق بود و با مشقّت و زحمت زيادي او را پرورش داد و او را تا دوره راهنمايي به تحصيل فرستاد.

محمّد به شركت در جلسات مذهبي، نماز جمعه و بسيج خيلي اهميّت مي‌داد و فردي بسيار آرام و ساكت بود.

با شروع جنگ تحميلي عراق عليه ايران تصميم به حضور در مناطق عملياتي نبرد نمود و پس از گذراندن دوره آموزشي ، عازم جبهه شد . او قبل از شهادت در يكي از جبهه‌ها از ناحيه پهلوي چپ مجروح شد.

محمّد در عمليات كربلاي4 شركت كرد و پس از آن در عمليات كربلاي 5 در شلمچه هم حضور داشت . قبل از اين كه وارد عمليات شود و به شهادت برسد ، از اين كه يقين داشت و بعضاً ‌به زبان هم مي‌آورد كه شهيد مي‌شود، طي نامه‌اي درخواست كرد ، عكس فرزند چند ماهه‌اش را با نامه به جبهه بفرستند تا با عكسش ديداري تازه كند .

آري ! هرچند كه علاقه به زن و فرزند داشت ولي ارادتش به مولاي شهيدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) بر هر چيزی ترجيح داشت و به او اقتدا كرد و در راه آرمان‌هاي مقدّسش به شهادت رسيد. 

  

                          روحش شاد و راهش پررهرو باد !

بسم الله الرحمن الرحیم

ان الله یحب الذین یقاتلون فی سبیله صفاً  کانهم بنیانً مرصوص

 به درستی که خداوند دوست دارد کسانی را در راه او جنگ می کنند.

درود و سلام خدمت ولی عصر امام زمان (عج) و نائب برحقش امام خمینی نجات دهنده نسل حاضر و با درود به ارواح طیبه شهدای اسلام از زمان پیامبر تا شهدای جنگ تحمیلی وصیت نامه خود را بنا به وظیفه شرعی خود و تکلیف الهی شروع می نمایم.

آری پیروزی اسلام در برابر کفر ستمگر و جنایتکاران جهان نزدیک می باشد و ما هم آماده ایم تا با دیگر همرزمان در میادین نبرد حق علیه باطل به جنگ بپردازیم.

وصیتم به پدرم ؛ پدرم سختی هایی که در طول زندگی متحمل شده ای همه را میدانم. خدا به شما صیر عنایت کند و اذیت هایی که به شما کردم ببخشید تا انشاالله در سرای دیگر با سرافرازی همدیگر را ملاقات نماییم.

وصیتم به مادرم ؛ مادر عزیزم این را بدان که بهشت زیر پای مادران است سختی هایی را که برای من متحمل شده ای و تلاش هایی که در این راه کرده ای تا من به این سنّ رسیده ام همه بر اثر رنج و زحمات تو مادر مهربان می باشد. می دانم روحیه و محبت مادر نسبت به فرزندش بسیار زیاد می باشد ولی مسئله اصلی مسئله اسلام و جنگ است و عزت و شرف ما در گرو این مبارزات است لذا از شما مادر مهربانم می خواهم در صورت شهادت با بردباری و استقامت الگویی برای دیگر مادران شهدا باشی.

وصیت به همسرم؛ همسر گرامی ام با این که مدت کمی است که زندگی مشترک را آغاز کرده ایم و با تمام سختی ها و موانع دست و پنجه نرم کرده ایم و حاصل این وصلت یک فرزند می باشد. تنها آرزوی قلبی من از شما این است او را با راه پدر آشنا گردانیده و به او بگویید که او در راه اسلام فدا شد و این بسی افتخار برای شما و خانواده ام خواهد بود.

برادران ؛ از شما می خواهم که راه مرا ادامه دهید و اسلحه بر زمین افتاده ام را بردارید و برخصم تجاوزگر بتازید و دیگر سفارشم این که در طول زندگی  طوری زندگی را ادامه دهید که پایانش نعمت دنیا و آخرت باشد.

خواهرانم؛ وظیفه خیلی سنگینی بر دوش شماست که حافظ خون شهیدان می باشید. حفظ حجاب اسلامی را رعایت کنید و این را بدانید اگر زینب وار با حجاب و حیا و عفت باشید، راه شهیدان را ادامه داده اید.

امت شهیدپرور؛ از شما می خواهم که در پشت جبهه و خطوط مقدم با ایمان استوار در صحنه باشید و به رهنمودهای امام عزیز گوش فرا دهید و از هیچ چیز دریغ نورزید و این را بدانید که ما جان خود را که عزیزترین گوهرها می باشد را در راه اسلام فدا کرده ایم پس سزاوار نیست که در پشت جبهه شما دنبال مال و مقام دنیا باشید. والسلام

خدایا خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار

تقریباً سه ماه روزه قضایی و سه الی چهار ماه نماز قضایی دارم به جا آورید.

به امید فتح و پیروزی لشکر اسلام بر لشکر کفر. به امید دیدار با خدای تبارک و تعالی در بهشت.

65/10/3 محمد قدیرزاده

 

 

  •  محمد قدیرزاده آرانی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع