گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

جواد قاسمی راد

حبیب اله

بسیجی

1336/01/01

1361/08/19

عین خوش

گلزار شهدای هلال بن علی (ع) آران

جواد در نخستين بهار 1336 در خانواده اي مذهبي،روحاني و انقلابي در محله چهار سوق آران به دنيا آمد. شرايط سخت زندگي يك خانواده روحاني ( آن‌هم در زمان طاغوت ) مانع تحصيل اين جوان مؤدب، با وقار و آرام نشد و موفق به اخذ ديپلم در رشتة طبيعي از دبيرستان امام خميني كاشان گرديد.

دوران خدمت سربازي را با آموزش در همدان، در لشكر 16 زرهي قزوين سپري كرد. با حركت انقلابي مردم ايران عليه رژيم پهلوي و دستور امام خميني مبني بر خروج سربازان از پادگان‌ها، جواد كه از خانواده اي روحاني و مبارز 15 خرداد 1342 بود، جزء اولين كساني بود كه از پادگان‌ها فرار كرد.  پدر اين شهيد جزء روحانيوني بود كه در حركت و علمداري قيام مردم آران در سال 1342 به دفاع از دستگيري امام خميني به دست رژيم پهلوي، از آران به‌سوي كاشان حركت كرد و در مبارزه با نيروهاي ژاندارمري آن زمان ده‌ها مجروح دادند و ده‌ها نفر همانند خودش به ساواك قم فراخوانده شدند.)

بعد از پيروزي انقلاب، عشق جواد به امام خميني منجر شد كه در شهريور 1358 با جمع زيادي از مردم آران با پاي پياده براي زيارت امامشان راهي قم شوند.

با شروع تجاوز ارتش بعثي عراق به سرزمين ايران در سال 1359، جواد بعد ازطي دوره آموزش ويژة جبهه، در زرين شهر اصفهان، به عنوان يك بسيجي، داوطلبانه عازم ميادين جنگ شد و بعد از سازماندهي در لشكر 14 امام حسين(عليه السلام)، در عمليات محرم در منطقة عين خوش و موسيان شركت كرد و بعد از چندين نبرد با متجاوزان در مرحله سوم عمليات در سِمُتِ آرپي چي زن گردان پياده، از ناحيه سر مورد اصابت تركش خمپارة دشمن قرار گرفت و در 1361/8/19 به شهادت رسيد.

                                                روحش شاد و يادش گرامي باد

مِنَ الْمُؤْمِنِينَ رِجَالٌ صَدَقُوا مَا عَاهَدُوا اللَّهَ عَلَيْهِ فَمِنْهُمْ

مَنْ قَضَى نَحْبَهُ وَمِنْهُمْ مَنْ يَنْتَظِرُ وَمَا بَدَّلُوا تَبْدِيلا

آیه 23 سوره احزاب

بعضی از مؤمنان مردانی بزرگ هستند که به عهد و پیمانی که با خدا بسته کاملاً وفا کرده و (شهید شدند) و برخی در انتظارند و مقاومت می‌کنند و به انتظار شهید شدن می‌باشند و حوادث و شخصیت‌ها هیچ‌گونه تغییری در عهد و پیمان آن‌ها به وجود نمی‌آورد.

شهادت دعوتی است الهی به همه مسلمان‌ها که یا با عزت زندگی کنید یا با عزت بمیرید.

خداوندا تو را شکر می‌کنم که سعادت جبهه رفتن را به من دادی و سپس شهادت در راهت را نصیبم فرمودی.

ای خدای توانا اگر شهادتم باعث خدمتی به اسلام و مسلمین است و باعث پرورش روح جوانان می‌باشد من را جزء شهدا قرار بده. خدایا تو می‌دانی که گم شده خود را فقط در این‌جا یافتم و هیچ مرا در این دنیا خشنود نکرد مگر عشق به شهادت در راه خودت.

موقعی که به جبهه حق علیه باطل رفتم وظیفه شرعی خود دانستم که در این روز که اسلام و مسلمین مظلوم واقع شده‌اند و مورد هجوم بعثی صهیونیست‌ها قرار گرفته‌اند از آن‌ها تا حد جان دفاع کنم.

وصیتم به پدر مهربانم: از شما خیلی متشکرم که فرزند ناقابل خود را با شوق و هیجان وارد جبهه حق علیه باطل نمودی تا با مزدوران بعثی بجنگد و بالاخره به درجه رفیع شهادت نائل آید. و من از حضرت علی‌اکبر(ع) عزیزتر نیستم که با آن شور و هیجان وارد جنگ شد و در کربلا شهید گردید و امیدوارم مرا عفو کنید و من فرزند خوبی برای شما نبودم و خیلی زحمت برای من کشیدی که نمی‌توانم جبران زحمات شما را بنمایم و اگر هم شهید شدم باید تو اسوه و نمونه‌ای باشی برای سایر کسانی‌که عزیزان خود را از دست داده‌اند مبادا در مرگ من ناراحت شوی.

وصیتم به مادرم: مادر عزیزم در شهادت من صبر کن و بردبار باش و هیچ ناراحت نباش. من امانتی از خدا نزد شما بودم که هرچه زودتر بایست این امانت را به خدا برگردانم و زمانی‌که شهید شدم دعا کن که خداوند این قربانی ناقابل را که پرورش یافته دامان پاک تو بود مورد قبول درگاهش قرار دهد، مادرم هیچ غمگین نباش که فرزندت را در راهی عالی و خوب قربانی کردی. مادرم درود بر تو که دامانت چنین فرزندی پرورش می‌دهد تا با کفار بجنگد. مادرم درود بر تو که در این راه نه تنها مانع نشدی بلکه تشویق نمودی. من از راه دور دست پرمهر و محبت تو را می‌بوسم و از تو معذرت می‌خواهم که برایت آن‌گونه که می‌خواستی کار نکردم دعا کن خداوند این قربانی ناقابل را قبول کند زیرا دعای مادر مستجاب است.

وصیتم به برادرم: محمدتقی برادر عزیزم شما که مربی فرزندان این امت شهیدپرور هستی و در سنگری بزرگ و مهم (آموزش و پرورش) فعالیت داری باید مسائل اسلامی و عقیدتی را برای دانش‌آموزان بگویی و یاد دهی و امیدوارم بتوانی در این سنگر مهم کمکی به اسلام بنمایی.

وصیتم به خواهرانم: شما ای خواهران من زینب‌وار صبر کنید و در شهادتم گریه نکنید که باعث خشنودی منافقین می‌گردد و هشیار باشید که شما رسالتی را بر دوش دارید که باید این رسالت را که پیام یک شهید است به نحو احسن انجام دهید.

بارالها تو را شکر می‌کنم که ملتی رهبری به ما عطا فرمودی ه در جان بی‌نظیر است اسوه و نمونه است و به معنای واقعی رهبر است.

ای رهبر عزیز و ای قلب تپنده یک میلیارد مسلمان، ای کسی که تمام مستضعفان جهان به امید تو و به تعلیم و تربیت تو امیدوار است. ای بت‌شکن زمان و ای علی دوران و ای نورچشم یتیمان و رزمندگان ای کسی که به فرمانت می‌میرم بدان که تا این ملت و رزمندگان غیور و سلحشور هستند نخواهند گذاشت که تنها بمانی و فرمانت را به جان و دل خواهیم خرید.

ای ملت رزمنده روح تمام شهدا اسلام از شما می‌خواهند که امام را دعا کنید و این دعای شعارگونه را هموار بر زبان داشته با دل و جان بگویید خدایا خدایا تا انقلاب مهدی تو را به جان مهدی از نهضت خمینی محافظت بفرما آمین یا رب العالمین.

حقیر و کم‌ترین رزمنده جواد قاسمی‌راد

  04/ 08/ 1361 

  •  جواد قاسمی راد
  •  جواد قاسمی راد

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع