گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

حسین قاسم پورآرانی

میرزامحمد

پاسدار

1343/01/01

شهر آران وبیدگل

1362/12/11

طلائیه

گلزار شهدای هلال بن علی (ع) آران

در سال 1343 در شهر آران دیده به جهان گشود. حسین قاسم پور  در سن 7 سالگی جهت تحصیل علم و دانش به مدرسه ابتدایی 17 شهریور گام نهاد و پس از پایان دوره ابتدایی به مدرسه راهنمایی شهید خدمتی رفت. با توصیه خانواده ­اش و علاقه وافرش به روحانیت به تحصیل علوم دینی (در مدرسه مرحوم آیت الله یثربی (ره) پرداخت. همزمان با ادامه تحصیلات در تظاهرات خیابانی که هر روز به طور مستمر انجام می­شد شرکت کرده و در پخش اعلامیه­ ها و نوارهای حضرت امام (ره) نقش مؤثری ایفا می­نمود.

برای حضور در دفاع مقدس در تاریخ 1360/9/1 به اهواز اعزام و در عملیات مهم تنگه چزابه شرکت نمود و پس از رشادت­های زیاد از ناحیه پا مجروح گردید که مجبور شد برای مدت طولانی در زادگاهش بماند. اما براساس ایمان راسخش دوباره جهت ادامه نبرد با مزدوران در تاریخ 1360/11/12 روانه جبهه شد و در عملیات بیت المقدس شرکت و پس از فتح خرمشهر به آران بازگشت. حسین در تاریخ 62/1/14 مجدداً عازم جبهه شد و در عملیات­­های والفجر 1، 2، 3 و 4 شرکت کرد. با شهادت همسنگرانش در این عملیات وی برای شرکت در مراسم به آران بازگشت. حسین که از طریقی صداقت و پشتکار عزیزان پاسدار را چه در جبهه و چه در پشت جبهه دیده بود و از طرفی پیام­های مکرر امام (ره) در وصف پاسداران را شنیده بود، عاشق سپاه و خدمت در این ارگان انقلابی شد و در تاریخ 62/8/15 به عضویت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی کاشان در آمد و در تاریخ 62/11/12 روانه جبهه شد. او در مرحله اول عملیات خیبر در محور پاسگاه زید شرکت کرد و پس از چند روز مجدداً در تاریخ 62/12/10 جهت شرکت در مرحله دوم به محور پاسگاه طلائیه منتقل شد و پس از رشادت­ها و فداکاری­های زیادی در این مرحله از عملیات خیبر، به شهادت که آرزوی دیرینه ­اش بود رسید و پیکر مطهرش در منطقه عملیاتی باقی ماند.                                              

 

 

روحش شاد و راهش مستدام و پر رهرو باد

متن کامل وصيّت نامه شهيد حسین قاسم پورآرانی : ( شماره 1 )

بسم الله الرحمن الرحیم

« وَ لاَ تَحسَبَنَّ الَّذِینَ قُتِلُوا فِی سَبِیل اللّهِ أموَاتاً بَل أحیَاءٌ عِندَ رَبِّهِم یُرزَقُون »

آل عمران – آیه 169

هرگز کسانی که در راه خدا کشته شده اند مرده مپندارید ، بلکه زنده اند و نزد پروردگارشان روزی داده می شوند .

- ملّتی که شهادت برای او سعادت است پیروز است . ( امام خمینی (ره) )

- درود بی پایان به رهبر کبیر انقلاب امام خمینی و سلام بر ملّت شهیدپرور
ایران .

- خدمت پدر و مادر مهربانم ! سلام . پس از تقدیم عرض سلام ، سلامتی شما را از خداوند متعّال خواهانم . پدر و مادرم ! من هم اکنون راهی را که در پیش
گرفته ام تا پیروزی نهایی یعنی تا پیروزی حق علیه باطل و تا پیروزی اسلام ادامه خواهم داد . من عاشق شهادتم . من تا آخرین قطره خونی که در بدن دارم در راه اسلام و در راه میهن خود خواهم داد . من شهادت را برای خود سعادت می دانم . پدر و مادر مهربانم ! من هیچ گاه زحمات شما را فراموش نخواهم کرد دلم
می خواهد شما ای اهل خانواده مرا حلال کنید و مرا ببخشید . ای پدر و مادرم ! دلم می خواهد موقعی که شهید شدم مرا در زادگاه خودم در آران در کنار مزار شهدا به خاکم بسپارید .

یک پیام به ملّت دارم ؛ ای ملّت مسلمان ! امام را تنها نگذارید و گوش به سخنان او بدهید و به شایعات منافقین گوش ندهید و روحانیّت را تنها نگذارید که شکست روحانیّت شکست اسلام و شکست انقلاب است . دیگر عرضی ندارم .

 

والسّلام علیکم و رحمه الله و برکاته

حسین قاسم پورآرانی

 

روحش شاد و راهش پررهرو باد !

 

 

 

 

 

 

 

 

متن کامل وصيّت نامه شهيد حسین قاسم پورآرانی : ( شماره 2 )

بسم الله الرحمن الرحیم

« وَ لاَ تَحسَبَنَّ الَّذِینَ قُتِلُوا فِی سَبِیل اللّهِ أموَاتاً بَل أحیَاءٌ عِندَ رَبِّهِم یُرزَقُون »

آل عمران – آیه 169

هرگز کسانی که در راه خدا کشته شده اند مرده مپندارید ، بلکه زنده اند و نزد پروردگارشان روزی داده می شوند .

- در راه خدا با آنان که به جنگ و دشمنی شما برخیزند جهاد کنید ، لیکن ستمکار نباشید که خدا ستمگر را دوست ندارد .

- خدایا ! از لحظه های عمر ما بگیر و به عمر اماممان بیفزا .

- با درود فراوان به رهبر کبیر انقلاب و با درود بر شهیدان انقلاب مخصوصاً
هفتاد و دو تن و شهید مظلوم بهشتی و رجایی و باهنر و درود بر ملّت قهرمان و شهیدپرور ایران ، سلام بر رزمندگان اسلام که در جبهه های نبرد با کفر با نثار خون خویش اسلام را آبیاری می کنند ، سلام بر پدران و مادران شجاع که با قربانی کردن فرزندان خود درخت اسلام را آبیاری کردند .

- اینجانب حسین قاسم پورآرانی برحسب وظیفه ای که داشتم روانة نبرد شدم ، نبردی که بر کافر علیه اسلام حمله ور شده وظیفة ماست که برخیزیم و آن ها را نابود کنیم و پرچم اسلام را برپای داریم و آن ها را به زباله دان تاریخ بیندازیم . امیدوارم که خدا گناهان مرا ببخشد و قدرت مرا زیاد کند تا بتوانم بیش تر بر علیه نیروی کفر بجنگم و با نثار خونم ذرّه ای از مسئولیّت بزرگی را که به دوش من است انجام داده باشم تا قرآن برجا بماند .

- ای جوانان ! در آغوش اسلام باشید ، مانند جوانانی باشید که در راه خدا در جبهه های نبرد به شهادت رسیدند ، مانند جوانان امام حسین (ع) باشید .

- پدر و مادرم ! که انتظار برگشت مرا دارید ، من انتظار برگشتن خود را ندارم تنها آرزویم شهادت است امیدوارم که هرچه زودتر شهادت نصیب من گردد . پدر و مادرم ! که شما را از جان بیش تر دوست دارم امیدوارم بعضی از مواقع زحمات و ناراحتی هایی که برایتان پیش آوردم را به بزرگی خود ببخشید .

- پدر و مادر و خواهران و برادرانم ! خواهشی که از شما دارم هیچ ناراحت نباشید چون بزرگ ترین سعادت نصیب شما شده است .

- به امید پیروزی و موفّقیّت هرچه زودتر مسلمین .     

 

والسّلام علیکم و رحمه الله و برکاته

حسین قاسم پورآرانی

 

روحش شاد و راهش پررهرو باد !

 

  •  حسین قاسم پورآرانی
  •  حسین قاسم پورآرانی
  •  حسین قاسم پورآرانی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع