گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

مهدی فریدونی بیدگلی

حسینعلی

سرباز سپاه

1342/10/01

1363/07/29

میمک

گلزار شهدای امام زاده حسین (ع) بیدگل

مهدی فریدونی آذر ماه1342/10/1 در خانواده­ای اصیل و مذهبی در بیدگل پا به عرصه گیتی نهاد. دوران طفولیت خود را در دامان پر مهر و محبت مادر و همگام با تربیت و ارشاد پدر خویش سپری کرد. پس از اتمام این دوره برای تحقق بخشیدن به سخن پیامبر اکرم(ص) مبنی بر «اطلب العلم من المهد الی اللحد» راهی دبستان شد.

او خرداد ماه سال 1354 اولین مرحله از تحصیل را با موفقیت پشت سر گذاشت. در این مرحله از زندگی علاوه بر فراگیری علم و دانش به کمک پدر خویش در امر کشاورزی شتافت.

او علاقه­ ای وافر به جلسات مذهبی و کلاس­های درس قرآن داشت و با شوقی وصف ناپذیر در اینگونه مجالس شرکت می­کرد و دوستان خود را نیز دعوت به این امر می­نمود. وی مجدداً برای ادامه تحصیل در سال 1356 وارد مدرسه راهنمائی شد ولی بنا به مشکلات اقتصادی و مالی از ادامه تحصیل منصرف شد و به شغل شریف کشـاورزی مشغول گـردیـد، تـا اینکه سال 1357 زمزمه دلنشین انقلاب اسلامی در اقصی نقاط مملکت اسلامی ایران طنین افکند و موج­های خروشان ملت از هر سو به غرش در آمد و لرزه بر اندام ديو صفتان و طبل­های توخالی و مزدوران استعمار انداخت. مهدی نیز در این زمان همگام و همصدا با مردم در راهپیمائیها و تظاهرات گسترده شرکت جست و مسئولیت خطیر خویش را در این برهه حساس از زمان، به نحو چشمگیری به انجام رساند. با ورود امام و پیروزی انقلاب چشم ابرقدرتان و جنایتکاران به ایران دوخته شد.

پس از تجاوز عراق به كشور اسلامي مهدي نيز با شرکت فعالانه و گسترده خود در پایگاه صاحب الزمان(عج) به دعوت رهبر خود لبیک گفت.

و مدتی در پایگاه فوق الذکر فعالیت چشمگیر و فراوانی داشت تا اینکه به خدمت زیر پرچم فراخوانده شد. او برای گذراندن خدمتش تصمیم به انجام وظیفه در لباس سپاه گرفت و سرانجام در تاریخ 1361/10/15 به خواسته خود جامه عمل پوشاند و با طی کردن دورۀ آموزشی در پادگان الغدیر اصفهان به لشکر مقدس امام حسین(ع) مستقر در شهرک دار خوئین اعزام شد و در گردان زرهی مشغول فعالیـت شـد. مهدی با آموزش سلاح­های سنگین، هم عزم با دیگر همرزمانش، خود را برای عملیات والفجر یک آماده می ساخت. از آن پس راهی جبهه فکه شد و در عملیات مذبور شرکت كردو مجدداً به شهرک دارخوئین مراجعت نمود.

پس از چندی مهدي همراه با لشگر به غرب روانه شد و در عملیات والفجر 2 و 3 شرکت نمود و پس از پایان عملیات به جنوب بازگشت و در عملیات های والفجر 5 و 6 شجاعانه و دلاورانه حضور پیدا کرده و به پیکار با دشمنان دین و میهن پرداخت. پس از پیروزی عمليات خیبر مدتی مسئول پدافند جزیرۀ مجنون شد و خدمات زیادی را در این جایگاه انجام داد.

مهدی فریدونی شجاعت­ها و شهامت­های بی مانندی را در طول اقامتش در جبهه از خود به معرض نمایش گذاشت که زبان از وصف آن قاصر است. وی حقیقتی از خود بجا گذشته بود و عاقبت پس از حماسه آفرینی­های شکوهمند و پر بار موفق شد به وجه الله نظر افکند و از قفس خاکی بدن آزاد و به گلشن رضوان الهی قدم نهد.

 

                                        روحش شاد و راهش مستدام و پر رهرو باد

 

و لا تحسبن الذین قتلوا فی سبیل الله

امواتا بل احیاء عند ربهم یرزقون

با سلام و درود به رهبرکبیر انقلاب اسلامی و سلام بر شهدا راه حق و حقیقت و سلام بر ملت رزمنده ایران سخنم را آغاز می‌کنم.

یارآن‌چه  غریبانه رفتند از این خانه

هم سوخته شمع ما هم سوخته پروانه

همتم بدرقه راه کن ای طایر قدس

که دراز است ره مقصد و من نو سفرم

در بیابان گر شوق کعبه خواهی زد قدم

سرزنش هات گر کند خار مغیلان غم مخور

اول پیام من به جوانان قهرمان و مبارز، نکند که شما در رختخواب ذلت بمیرید که حسین(ع) در میدان نبرد شهید شد. ای جوانان نکند در غفلت بمیرید که علی(ع) در محراب عبادت شهید شد و مبادا در حال بی‌تفاوتی بمیرید که علی‌اکبر امام حسین(ع) در راه حسین در میدان جنگ با هدف شهید شد.

خدایا، خداوندا من از آن زمانی که به جبهه آمدم و قبل از آمدن به جبهه هرگونه قدمی را برداشته‌ام برای تو بود و در راه تو ان‌شاءالله کشته می‌شوم نه برای شخص بلکه برای تداوم انقلاب و به‌خاطر دینم جانم را نثار می‌کنم که دین خود را ادا کرده باشم.

ای مادران: مبادا از رفتن فرزندتان به جبهه جلوگیری کنید که فردا در محضر خدا نمی‌توانید جواب زینب را بدهید که تحمل هفتاد و دو شهید را کرد.

همه مثل خاندان (وهب) جوانان تان را به جبهه بفرستید و جسد او را هم تحویل نگیرید چون مادر (وهب) فرمود سری را که در راه خدا دادم تحویل نمی‌گیرم.

برادران استغفار و دعا را فراموش نکنید که درمان همه دردها است و توجه داشته باشید که دشمن در بین شما تفرقه نیندازد و خود را تسلیم رهبر سازید و با روحانیت همکاری کنید و خود را از روحانیت جدا نکنید که اگر چنین باشد روز بدبختی مسلمانان است و روز جشن کافران.

ای پدر و مادر عزیز من با اجازه شما به مدرسه خودسازی(جبهه) رفتم مبادا که در هنگام نبودن من در خانه احساس کمبود کنی، صبور باشید که خداوند تبارک و تعالی صابرین را دوست دارد. مبادا به‌خاطر از دست دادن فرزندتان منتی بر کسی بگذارید و از انقلاب بیش از حد توقع نابجایی داشته باشید.

ای ملت شهیدپرور این وظیفه شما است که این‌طور تا به‌حال از این انقلاب حراست کرده‌اید و نگذاشته‌اید کسی خیانتی وارد کند حالا هم نباید کوچک‌ترین فرصتی به این منافقین بدهید که بتوانند ضربه‌هایی وارد کنند. همه شما پیرو خط سرخ امام باشید و عظمت او را بیابید و صداقت و اخلاص خود را هم‌چنان حفظ کنید.

اگر فیض شهادت نصیبم گشت آنان‌که پیرو خط سرخ امام نیستند بر تشییع جنازه من حاضر نشوند. ای مردم، ما مثل حسین(ع) در محاصره اقتصادی و نظامی قرار گرفته‌ایم و راه آزاد شدن خیلی آسان است با یک بلی گفتن و به رسمیت شناختن مظهر کفر و ظلم یعنی آمریکا و روسیه و تن دادن به ذلت و خواری و بردگی آن‌ها، هم از محاصره اقتصادی و هم از نظامی نجات پیدا می‌کنیم. اما مگر می‌شود پیرو امام حسین(ع) و فرزند پاکش امام امت بود و این چنین انتخاب کرد.

ای دوستان و آشنایان و ای مردم شهیدپرور: من از شما می‌خواهم  که نمازجمعه را ترک نکنید که بزرگ‌ترین سلاح ما می‌باشد.

برادران عزیز گرچه دنیا زیباست و دوست‌داشتنی است و انسان را به طرف خود می‌کشد اما خانه پاداش الهی (خانه آخرت) خیلی از دنیا زیباتر و عالی‌تر است و آخرت را از جان و دل می‌پذیریم.

و اما ای پدر و مادر مهربانم، از شما می‌خواهم که اگر حق فرزندی به شما ادا نکردم شما مرا حلال کنید.

مادرجان، هروقت به یاد من افتادی و خواستی گریه کنی و یا این‌که بر سر قبر من بیایی آن لحظه به فکر کربلای حسین(ع) باش که در آن زمان با کافران و ستمکاران برای برجا ماندن اسلام و آزادی تمام مسلمان‌ها چگونه فرزندان عزیزشان را تقدیم حق‌تعالی کردند.

ای همسرم از تو می‌خواهم که اگر در این زندگی کوتاه‌مدت ناراحتی و بدی از من دیدی مرا ببخش و از این‌که همسرت در راه خدا شهید شده است ناراحت نباش. می‌دانم که برای شما سخت است اما مکتب ما اجازه نمی‌دهد که کشور ما در تجاوز باشد و ما در خانه باشیم. از شما می‌خواهم که محمدم، آن پاره‌جگرم را چنان بزرگ کنی و تربیت کنی که آینده یک سرباز اسلام باشد و از خون شهیدان پاسداری کند.

از تمام برادران و خواهرانم طلب حلالیت می‌کنم و ناراحت من نباشید و هم‌چنان زینب‌وار زندگی کنند.

اگر از خرج بعد از من چیزی ماند هرگونه که شرع اسلام دستور می‌دهد عمل نمایید.

محل دفن امامزاده هادی بیدگل اگر خانواده‌ام قبول نکند هر کجا خودشان خواستند.

خدایا، خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار.

برادر کوچک شما

مهدی فریدونی 

  •  مهدی فریدونی بیدگلی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع