گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

عباس فخراییان

اسماعیل

بسیجی

محصّل

1342/03/15

1360/06/23

سومار

گلزار شهدای هلال بن علی (ع) آران

عبّاس در پانزدهم خرداد ماه 1342 در آران متولّد شد .

سال اوّل دبیرستان بود که انقلاب اسلامی ایران به پیروزی رسید . او هم به منظور مبارزه با رژیم شاه در تظاهرات علیه رژیم در شبی از ماه مبارک رمضان سال 1357 که به پاسگاه ژاندارمری حمله شد ، حضور داشت .

سال دوّم دبیرستان بود که رژیم صدام به میهن اسلامی تجاوز نمود و بخشی از کشور ایران را به اشغال خود درآورد .

عبّاس بعد از اتمام دوران سوّم دبیرستان ، با جمعی از دانش آموزان در تاریخ 1360/4/16 داوطلبانه عازم میدان جنگ شد .

آن ها پس از گذراندن دوره آموزش نظامی در پادگان ابوذر سرپل ذهاب ، برای مقابله در برابر متجاوزین عراقی در ارتفاعات بازی دراز (جنوب شهر سرپل ذهاب) مستقر شدند .

عبّاس پس از دو ماه حضور در آن جبهه در تاریخ 1360/6/12 بر اثر گلوله خمپاره در جمع همرزمانش ، برادران شهید نجات افروز ، احمد حقیقی ، محمّد داروغه ، احمد گل آرایی ، رضا مواوبایی و اصغر فرّخ پی به فیض رفیع شهادت نائل آمد .

 

    

روحش شاد و راهش پررهرو باد !

قسمتی از آخرین نامه های برادر شهید عباس فخرائیان

بسم الله الرحمن الرحیم

فان حزب الله هم الغالبون. به درستی که حزب خدا غالب و پیروز است.

با نام خدا و به نام خدای یاری دهنده مستضعفان .

خدمت پدر و مادر عزیزتر از جانم سلام عرض می کنم . ان شااله سلام گرم مرا از لابلای کوهها و در جبهه بازی دراز در سنگر تنگه مجید بپذیرید. سلام به تو ای مادر سلام بر شبهایی که برایم بی خوابی کشیدی و مرا به این سنّ و سال رساندی. سلام بر خواهران و برادرانم. خواهران و برادرانم من که جزیی از خانواده شما هستم تمامش در سنگر به فکر پیروزی اسلام و قرآن و سپس به یاد محبت های شما هستم.

پدر و مادرم این را بدانید که الحمدلله نیروهای صدام بی ایمان و به هیچ وجه روحیه ندارند و اگر خدای تبارک و تعالی بخواهد به زودی های زود بر بعثیون کافر پیروز خواهیم گشت ان شاالله. و اگر سعادت شهادت نصیب و روزی من شد و شهید شدم التماس دعا دارم و از شما عاجزانه می خواهم که مرا ببخشید و اگر شما مرا نبخشید من چه کار کنم. و باز هم می گویم امیدورام به بزرگی خودتان مرا حلال کنید.

برادر عزیزتر ازجانم ؛ دعای همیشگی من این است که از خدا می خواهم سال ها از عمر مرا بگیرد و به لحظه لحظه های عمر رهبر عزیزمان بیفزاید. برادرجان این نامه را در سنگر می نویسم . جایی که نه می توان خوابید و نه می شود در آن ایستاد. جایی که طول و عرضش به یک متر نمی رسد، جایی که به غیر از قرآن مجید و مفاتیح الجنان و کتاب های اسلامی چیز دیگری به چشم نمی خورد. جایی که نور الله و نور ایمان در آن نمایان است ، جایی که باید درس عبرت بگیریم . ما به اینجا آمده ایم که برای خدا و در راه خدا فداکاری کنیم و انشاالله که خدای تبارک و تعالی این خدمت ما را که با خلوص نیّت انجام می دهیم بپذیرد.

برادر جان ؛ اکنون که اسلام در خطر جنگ با کافران بعثی قرار گرفته وظیفه شرعی و اسلامی خود دانستم که برای رضا خدا آغوش پر مهر و محبت پدر و مادر را رها کنم و با دشمنان اسلام و قرآن به جنگ و ستیز برخیزم و یقین دارم که پیروزی از آن انقلاب اسلامی و قرآن و اسلام عزیز می باشد. والسلام                                   

                                                                               عباس فخرائیان

  •  عباس فخراییان

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع