گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

احمد فتح القریب بیدگلی

رحمت اله

پاسدار

نظامی

1340/01/01

1364/12/11

فاو

گلزارشهدای امامزاده هادی (ع) بیدگل

احمد در اوّل فروردین ماه 1340 در بیدگل به دنیا آمد .در دوران تحصیل علم ، دانش آموزی بسیار فعّال در امور فرهنگی ( قرآنی ) و امور اجتماعی بود .اوّلین بار به عنوان بسیجی داوطلب برای شرکت در عملیات بیت المقدّس( فتح خرمشهر ) در تاریخ 1361/1/17 عازم میادین جنگ شد که در همین عملیات از ناحیه بازوی دست مجروح شد .او سال های سال در جبهة جنگ با عضویّت پاسدار در لشکر 14 امام حسین (ع) سپاه خدمت نمود .حضورش در جبهة جنگ هم چنان ادامه داشت تا این که در تاریخ 1364/12/11بعد از شرکت در عملیات والفجر 8 ( تصرف شهر بندری فاو عراق در دهانةخلیج فارس ) در نبردی سنگین به شهادت رسید و در جوار حق به برادر شهیدش محمّد ملحق شد .

روحش شاد و راهش پررهرو باد !

بسم رب الشهداء والصدیقین

« و نرید ان نمن علی الّذین استضعفوا الارض و نجعلهم ائمه و نجعلهم الوارثین »

اوست خدایی که مرگ و زندگی را آفرید تا آزمایش کند شما را که در صحنه پیکار حق و باطل کدامین از شما نیکوکارتر است .

- خدایا ! تو خود بنگر که این عزیزان ما فرزندان ابراهیم چگونه اسماعیل وار به قربانگاه آزمایش می شتابند و پیروزمندانه جان می گذارند تا با کفر نسازند ،
می روند تا ایمان نرود ، می روند می میرند تا چراغ توحید نمیرد و این جملاتی از وصیّت نامه پاسدار رشید اسلام احمد فتح قریب ؛

« اللّهم ارزقنا توفیق الشهادت فی سبیلک ان اللّه اشتری من المؤمنین و اموالهم بان لهم الجنه ولا تحسبن الّذین قتلوا فی سبیل اللّه امواتا بل احیاء عند ربّهم یرزقون »

- با سلام و درود فراوان بر امام زمان (عج) و نائب بر حقّش امام خمینی و کلیة شهدای راه حق و حقیقت . در لحظاتی که انسان قدم به عرصه خودشناسی
می گذارد تا به خداشناسی برسد و آن هنگام که خویش را می یابد و با یافتن خویش معبود را یافته و به او عشق می ورزد هنگامه ای از خودگذشتگی و ایثار و فداکاری فی سبیل اللّه است و راه گشای این طریق ، حدیث شریف نبوی است که می فرماید : « من عرف نفسه فقد عرف ربه » و نیز بیانگر آن لحظه حسّاس و جاودانه مناجات عاشقان فرزند برومند رسول اللّه اُسوه و الگوی آزادگان سرور شهیدان حسین بن علی (ع) است که با بدنی خون آلود در بستر خاکی سرزمین کربلا می گوید : « الهی رضا بقائک صبرا علی بلائک تسلیما لامرک لا معبود سوائک یا غیاث المستغیثین »

- من به عنوان عبدی از بندگان خدا و به دنبال تعهّد و رسالتی که از سوی برادر شهیدم محمّد عزیز و دیگر شهدا بر دوش احساس کردم سعی در پیمودن این راه نمودم در این میان یک دو راهی است که یک راه آن منتهای به اوج و عظمت و پیروزی اسلام و راه دیگر منجر به ذلّت و تباهی مسلمین و شکست اسلام است و دو لشکر کفر و اسلام بر بقا و قنا اسلام در نبردند، همان گونه که فرزند پاک باخته حسین (ع) و منجی مستضعفان پیر جماران خمینی بت شکن فرمود : « این جنگ ، جنگ کفر و اسلام است » . امروز همه اسلام در مقابل همه کفر قرار گرفته است من نیز راه سعادت را انتخاب و به فریاد « هل من نصر ینصرنی » حسین زمان لبیک می گویم . آری ! من رفتم به جبهه نه از روی هوی و هوس بلکه از روی سوز و مسئولیت بود نه به خاطر خودنمایی و کسب شهرت بلکه به خاطر نجات اسلام از چنگال صدامیان کافر نه حتّی برای سیاهی لشکر بلکه به خاطر اَدای دین نسبت به اسلام و شهدای عزیز و نیز انجام یک فرضیه واجب الهی .

- برادران و خواهران متعهّد و معتقد به ولایت فقیه ، ملّت حزب اللّه و شهید پرور ! منطقه آران و بیدگل به همه شما وصیّت می کنم که از ولایت فقیه و خطّ رهبریت حمایت و اطاعت نموده و هرگونه توطئه و خدعه و نیرنگ در مقابل این جامعه و انقلاب اسلامی را با قاطعیت مبارزه و خنثی نمایید و در اجتماعات سیاسی مذهبی و نمازهای دشمن شکن جمعه ، تجلّی از مقام والای شهدا توجّه خاص به جانبازان انقلاب اسلامی و خانواده های محترم شهدا ، اسرا و مفقودالاثرها شرکت و حضور فعّال در صحنه های سیاسی داشته باشید و روحانیّت فداکار و مبارز همیشه هم چون سدّی آهنین رو در روی استعمارگران ایستاده اند پیوند ناگسستنی با آن ها برقرار کنید که شکست نخواهند خورد و اتّحاد رمز پیروزی شما است .

- پدر و مادر عزیزم ! امیدوارم که از  دست من ناراحت نباشید و اگر ناراحتی از من دیده اید صرف نظر و حلالم کنید و امیدوارم که در کارهایتان موفّق باشید .

- از بچّه ها مخصوصاً ابوذر و حسین خوب مواظبت کنید تا آن ها ادامه دهنده راه من و محمّد باشند .

- پدر بزرگوارم ! از تو می خواهم دستهایت را به طرف خداوند بلند کنی و
بگویی : « خدایا ! دو تن از فرزندانم را در راهت قربانی نموده ، آن ها را قبول و با شهدای صدر اسلام محشور بگردان » .

- مادر عزیزم ! می دانم که داغ فرزند مخصوصاً که این دوّمین داغ است بر تو وارد
می شود بسیار سخت است امّا من یقین دارم که تو مادری شجاع و قهرمان هستی هم چون فاطمه زهرا (س) که فرزندان خود را در راه اسلام می دهد و خود هم در مقابل دشمن ایستادگی می کند و جاودانه می شود تو نیز صبر و استقامت داشته باش و بر خدای بزرگ توکل کن .

- برادران و خواهران ! شما که عزیزان من هستید دلم می خواهد با شهادت من و برادرتان محمّد درسی از مکتب اسلام آموخته باشید و آن قدر در آن پیش بروید تا مرز شهادت با دشمن ستیز کنید . پیرو حسین (ع) باشید تا به یاران حسین (ع) بپیوندید هم چون من که چنین افتخاری نصیبم شده است .

- همسر عزیزم ! از این که در این مدّت نتوانستم با شما باشم معذرت می خواهم اگر من به فیض شهادت رسیدم هیچ ناراحت نباش و در برابر دشمن هم چون کوه استوار باش و همانند فاطمه زهرا (س) صبر و استقامت پیشه کن و بر بالین
جنازه ام بیا و در تشییع جنازه ام همراه باش و پس از چهل روز اگر مایل بودی
می توانی ازدواج کنی .

- خواهران عزیزم ! عملیات کفرستیزان اسلام همین یکی دو شب آینده است که من  هم حتماً در این عملیات شرکت خواهم کرد و اگر إن شاء اللّه شهادت نصیبم شد همان طور که در شهادت برادرم محمّد عزیز استوار بودید در شهادت من هم همان طور صابر و استوار باشید و لباس مشکی به تن نکنید .

- از کلیه دوستان و آشنایان و فامیل ها و افرادی که شاید با آن ها برخوردی ناراحت کننده داشته ام خواهشمندم که همگی مرا حلال کنند و ببخشند و در مورد دفن من اگر خانواه ام صلاح و رضایت دارند مرا روی قبر برادرم دفن نمایند .

- در خاتمه طول عمر و سلامتی امام عزیز و پیروزی نهایی رزمندگان اسلام بر کفر جهانی و توفیق بیش از پیش خدمتگزاران صدیق به اسلام را از خداوند متعّال مسئلت می نمایم .

- خدایا ، خدایا ! تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار .

 

 

والسّلام علیکم و رحمه اللّه و برکاته

احمد فتح قریب

امضا : 1364/12/8

  •  احمد فتح القریب بیدگلی
  •  احمد فتح القریب بیدگلی
  •  احمد فتح القریب بیدگلی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع