گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

احمد فتح القریب بیدگلی

رحمت اله

پاسدار

نظامی

1340/01/01

1364/12/11

فاو

گلزارشهدای امامزاده هادی (ع) بیدگل

احمد در اوّل فروردین ماه 1340 در بیدگل به دنیا آمد .

در دوران تحصیل علم ، دانش آموزی بسیار فعّال در امور فرهنگی ( قرآنی ) و امور اجتماعی بود .

اوّلین بار به عنوان بسیجی داوطلب برای شرکت در عملیات بیت المقدّس
( فتح خرمشهر ) در تاریخ 1361/1/17 عازم میادین جنگ شد که در همین عملیات از ناحیه بازوی دست مجروح شد .

او سال های سال در جبهة جنگ با عضویّت پاسدار در لشکر 14 امام حسین (ع) سپاه خدمت نمود .

حضورش در جبهة جنگ هم چنان ادامه داشت تا این که در تاریخ 1364/12/11
بعد از شرکت در عملیات والفجر 8 ( تصرف شهر بندری فاو عراق در دهانة
خلیج فارس ) در نبردی سنگین به شهادت رسید و در جوار حق به برادر شهیدش محمّد ملحق شد .

 

 

روحش شاد و راهش پررهرو باد !

بسم رب الشهداء والصدیقین

« و نرید ان نمن علی الّذین استضعفوا الارض و نجعلهم ائمه و نجعلهم الوارثین »

اوست خدایی که مرگ و زندگی را آفرید تا آزمایش کند شما را که در صحنه پیکار حق و باطل کدامین از شما نیکوکارتر است .

- خدایا ! تو خود بنگر که این عزیزان ما فرزندان ابراهیم چگونه اسماعیل وار به قربانگاه آزمایش می شتابند و پیروزمندانه جان می گذارند تا با کفر نسازند ،
می روند تا ایمان نرود ، می روند می میرند تا چراغ توحید نمیرد و این جملاتی از وصیّت نامه پاسدار رشید اسلام احمد فتح قریب ؛

« اللّهم ارزقنا توفیق الشهادت فی سبیلک ان اللّه اشتری من المؤمنین و اموالهم بان لهم الجنه ولا تحسبن الّذین قتلوا فی سبیل اللّه امواتا بل احیاء عند ربّهم یرزقون »

- با سلام و درود فراوان بر امام زمان (عج) و نائب بر حقّش امام خمینی و کلیة شهدای راه حق و حقیقت . در لحظاتی که انسان قدم به عرصه خودشناسی
می گذارد تا به خداشناسی برسد و آن هنگام که خویش را می یابد و با یافتن خویش معبود را یافته و به او عشق می ورزد هنگامه ای از خودگذشتگی و ایثار و فداکاری فی سبیل اللّه است و راه گشای این طریق ، حدیث شریف نبوی است که می فرماید : « من عرف نفسه فقد عرف ربه » و نیز بیانگر آن لحظه حسّاس و جاودانه مناجات عاشقان فرزند برومند رسول اللّه اُسوه و الگوی آزادگان سرور شهیدان حسین بن علی (ع) است که با بدنی خون آلود در بستر خاکی سرزمین کربلا می گوید : « الهی رضا بقائک صبرا علی بلائک تسلیما لامرک لا معبود سوائک یا غیاث المستغیثین »

- من به عنوان عبدی از بندگان خدا و به دنبال تعهّد و رسالتی که از سوی برادر شهیدم محمّد عزیز و دیگر شهدا بر دوش احساس کردم سعی در پیمودن این راه نمودم در این میان یک دو راهی است که یک راه آن منتهای به اوج و عظمت و پیروزی اسلام و راه دیگر منجر به ذلّت و تباهی مسلمین و شکست اسلام است و دو لشکر کفر و اسلام بر بقا و قنا اسلام در نبردند، همان گونه که فرزند پاک باخته حسین (ع) و منجی مستضعفان پیر جماران خمینی بت شکن فرمود : « این جنگ ، جنگ کفر و اسلام است » . امروز همه اسلام در مقابل همه کفر قرار گرفته است من نیز راه سعادت را انتخاب و به فریاد « هل من نصر ینصرنی » حسین زمان لبیک می گویم . آری ! من رفتم به جبهه نه از روی هوی و هوس بلکه از روی سوز و مسئولیت بود نه به خاطر خودنمایی و کسب شهرت بلکه به خاطر نجات اسلام از چنگال صدامیان کافر نه حتّی برای سیاهی لشکر بلکه به خاطر اَدای دین نسبت به اسلام و شهدای عزیز و نیز انجام یک فرضیه واجب الهی .

- برادران و خواهران متعهّد و معتقد به ولایت فقیه ، ملّت حزب اللّه و شهید پرور ! منطقه آران و بیدگل به همه شما وصیّت می کنم که از ولایت فقیه و خطّ رهبریت حمایت و اطاعت نموده و هرگونه توطئه و خدعه و نیرنگ در مقابل این جامعه و انقلاب اسلامی را با قاطعیت مبارزه و خنثی نمایید و در اجتماعات سیاسی مذهبی و نمازهای دشمن شکن جمعه ، تجلّی از مقام والای شهدا توجّه خاص به جانبازان انقلاب اسلامی و خانواده های محترم شهدا ، اسرا و مفقودالاثرها شرکت و حضور فعّال در صحنه های سیاسی داشته باشید و روحانیّت فداکار و مبارز همیشه هم چون سدّی آهنین رو در روی استعمارگران ایستاده اند پیوند ناگسستنی با آن ها برقرار کنید که شکست نخواهند خورد و اتّحاد رمز پیروزی شما است .

- پدر و مادر عزیزم ! امیدوارم که از  دست من ناراحت نباشید و اگر ناراحتی از من دیده اید صرف نظر و حلالم کنید و امیدوارم که در کارهایتان موفّق باشید .

- از بچّه ها مخصوصاً ابوذر و حسین خوب مواظبت کنید تا آن ها ادامه دهنده راه من و محمّد باشند .

- پدر بزرگوارم ! از تو می خواهم دستهایت را به طرف خداوند بلند کنی و
بگویی : « خدایا ! دو تن از فرزندانم را در راهت قربانی نموده ، آن ها را قبول و با شهدای صدر اسلام محشور بگردان » .

- مادر عزیزم ! می دانم که داغ فرزند مخصوصاً که این دوّمین داغ است بر تو وارد
می شود بسیار سخت است امّا من یقین دارم که تو مادری شجاع و قهرمان هستی هم چون فاطمه زهرا (س) که فرزندان خود را در راه اسلام می دهد و خود هم در مقابل دشمن ایستادگی می کند و جاودانه می شود تو نیز صبر و استقامت داشته باش و بر خدای بزرگ توکل کن .

- برادران و خواهران ! شما که عزیزان من هستید دلم می خواهد با شهادت من و برادرتان محمّد درسی از مکتب اسلام آموخته باشید و آن قدر در آن پیش بروید تا مرز شهادت با دشمن ستیز کنید . پیرو حسین (ع) باشید تا به یاران حسین (ع) بپیوندید هم چون من که چنین افتخاری نصیبم شده است .

- همسر عزیزم ! از این که در این مدّت نتوانستم با شما باشم معذرت می خواهم اگر من به فیض شهادت رسیدم هیچ ناراحت نباش و در برابر دشمن هم چون کوه استوار باش و همانند فاطمه زهرا (س) صبر و استقامت پیشه کن و بر بالین
جنازه ام بیا و در تشییع جنازه ام همراه باش و پس از چهل روز اگر مایل بودی
می توانی ازدواج کنی .

- خواهران عزیزم ! عملیات کفرستیزان اسلام همین یکی دو شب آینده است که من  هم حتماً در این عملیات شرکت خواهم کرد و اگر إن شاء اللّه شهادت نصیبم شد همان طور که در شهادت برادرم محمّد عزیز استوار بودید در شهادت من هم همان طور صابر و استوار باشید و لباس مشکی به تن نکنید .

- از کلیه دوستان و آشنایان و فامیل ها و افرادی که شاید با آن ها برخوردی ناراحت کننده داشته ام خواهشمندم که همگی مرا حلال کنند و ببخشند و در مورد دفن من اگر خانواه ام صلاح و رضایت دارند مرا روی قبر برادرم دفن نمایند .

- در خاتمه طول عمر و سلامتی امام عزیز و پیروزی نهایی رزمندگان اسلام بر کفر جهانی و توفیق بیش از پیش خدمتگزاران صدیق به اسلام را از خداوند متعّال مسئلت می نمایم .

- خدایا ، خدایا ! تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار .

 

 

والسّلام علیکم و رحمه اللّه و برکاته

احمد فتح قریب

امضا : 1364/12/8

  •  احمد فتح القریب بیدگلی
  •  احمد فتح القریب بیدگلی
  •  احمد فتح القریب بیدگلی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع