گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

علی محمد غنی بیدگلی

عباس

بسیجی

طلبه روحانی

1348/01/10

1364/06/18

اشنویه

گلزار شهدای هفت امام زاده بیدگل

علي محمد دهم فروردين 1348 در بيدگل به دنيا آمد.شغل كشاورزي پدر و قالي بافي مادر موجب شد كه او در همان دوران كودكي ضمن تحصيل علم اين دو حرفه را بيامـوزد و در كـار قالي بافـي و كشاورزي به خانواده كمك كند.

علي محمد از همان دوران كودكي به نماز و امور ديني توجه ويژه داشت و در خانواده نمونه بود، از اين رو پس از اخذ مدرك سوم راهنمايي راهي حوزه علميه كاشان شد.

در طول دو سال تحصيل علوم ديني، شش ماه آن را به ميل باطني خود و به دستور حضرت امام مبني بر حضور جوانان در عرصه هاي نبرد حق عليه باطل به جبهه ها شتافت. مشوق او در اين امر وصيت نامه همسنگر و دوست گرامي اش روحانـي شهيـد محمـد جـواد حمـزه اي بود. آري، علي محمد پس از شهادت نامبرده در 29 اسفند 1363 به هنگام برگزاري مراسم عزاداري او راهي جبهه ها شد و كمتر از هفده سال داشت که در تاریخ 1364/6/18 به شهادت رسيد و پيكر مطهر او در جبهه ها ماند و به خانواده اش نرسيد، امّا پيكر او هر جا كه باشد قطعاً روح او در كربلا با مولايش امام حسين(عليه السلام) است.

                                                               روحش شاد و راهش پر رهرو باد

وصیت‌نامه شهید علی محمد غنی

چیزهایی که در کفن آقای حمزه‌ای گذاشته‌ای در کفن من هم بگذارید – مکان دفن در زیارت امامزاده محمد در صورت امکان حتماً پهلوی قبر همسنگرم آقای حمزه‌ای

بسم‌الله الرحمن الرحیم

وَ لاَ تَحسَبَنَّ الَّذِینَ قُتِلُوا فِی سَبِیل اللهِ أموَاتاً بَل أحیَاءٌ عِندَ رَبِّهِم یُرزَقُون

گمان نکنید کسانی که در راه خدا کشته شدند مردگانند بلکه زنده‌اند و نزد پروردگارشان روزی می‌خورند.

السلام علی الحسین و علی علی بن الحسین و علی اولاد الحسین و علی اصحاب الحسین.

اینجانب بندة‌ عامی علی‌محمد غنی کلماتی را به عنوان وصیت‌نامه ذکر می‌کنم اول خطاب به امت حزب‌الله. ای برادران و خواهران احسن به شما که با ایثار و جانبازی خود جهان را به تحیز واداشته‌اید از رفتن فرزندان‌تان به جبهه جلوگیری نکنید چون خون ما سرخ‌تر از خون علی‌اکبر و علی‌اصغر و کلیه شهدای کربلا نیست ای جوانان نماز‌تان را بخوانید و دعا کنید شما نیز از فیض شهادت بهره‌مند شوید ننگ است برای ما اگر جوانان ما در بستر بمیرند تا بتوانید به جبهه بیایید و پیروی از حسین زمان بکنید.

ای امت قهرمان امام را تنها نگذارید این منافقین ضدخلق هستند که در گوشه و کنار وسوسه می‌کنند که شما از امام دست بردارید بر همه شما واجب است که آن‌چنان مشت محکمی به دهان آن‌ها بزنید که دیگر جرئت یاوه‌گویی پیدا نکنند امیدوارم که خداوند عزوجل تا انقلاب مهدی(عج) حتی کنار مهدی(عج) امام را برای ما نگهدارد. ان‌شاءالله

ای امت شهیدپرور ایران جماعات مذهبی سیاسی را هرچه باشکوه‌تر انجام دهید مسجدها را پر کنید و تا حد امکان نمازهای یومیه را در مسجد بخوانید که شرکت شما در مساجد مشت محکمی است بر دهان منافقین. ای امت شهیدپرور نماز جمعه‌ را هرچه را با شکوه‌تر انجام دهید که بیم استعمارگران داخلی و خارجی از همین سنگر مذهبی سیاسی است. اطاعت قرآن بر همة مسلمانان لازم است قرآن می‌فرماید:

یا ایها الذین امنوا اذا نودی للصلواة من یوم الجمعه فاسعوا الی ذکر الله و ذرو البیع ذالکم خیر لکم ان کنتم تعلمون

ای امت عزیز فرزندان خود را اسلامی تربیت کنید با عشق به الله و حسین و شهادت در راه الله، قرآن را به آن‌ها یاد دهید و اگر نمی‌توانید وادارشان کنید که در کلاس آموزش قرآن شرکت کنند که ما هرچه داریم از این قرآن داریم. تمام احتیاجات دنیوی و اخروی ما در قرآن است.

خطاب به طلاب علوم دینیه: ای مشعل‌های جامعة‌اسلامی ای شاگردان مکتب امام صادق ای سربازان امام زمان، هر روز که خون شهیدی بر زمین می‌ریزد وظیفة شما سنگین‌تر می‌شود شما که در لباس مقدس روحانیت هستید سعی کنید که خلق و خوی پیامبر و معصومین را داشته باشید تا مردم از شما عبرت گرفته و اسلامی باشند. شما پاسدار حرمت اسلام هستید شما پاسدار خون شهدا هستید. نماز شب را فراموش نکنید و همواره به خودسازی ادامه دهید و از خدا درخواست حاجت کنید و اگر از من حقیر و خجل بدی دیده‌اید ان‌شاءالله مرا حلال کنید.

خطاب به پدرم: ای پدر عزیزم شما از کودکی تا به‌حال خیلی برای من زحمت کشیدید متأسفانه نتوانستم در این دنیای زودگذر و فانی زحماتت را جبران کنم و وقتی خبر شهادت مرا شنیدی لبخندی بزن و افتخار کن که فرزند ناقابلی داشتی و فدای دین اسلام نمودی مرا حلال کن.

خطاب به مادرم: ای مادرم، ای که زحمات ارزنده‌ای برای من کشیدی مرا ببخشید که نتوانستم جبران کنم اگر به حق شما خدای ناکرده بدی کرده‌ام مرا حلال کنید و برای مغفرت گناهانم دعا کن و ان‌شاءالله مرا حلال کنی.

ای برادران و خواهرانم: برادر کوچک خود را ببخشید مرا ببخشید اگر به مشا بدی کرده‌ام می‌بخشید که برادر خوبی برای شما نبودم و آن‌طور که باید وظیفة‌ برادری را نسبت به شما انجام ندادم. مرا حلال کنید نمازهای خود را اول وقت و در حد امکان در مسجد بخوانید و برای آمرزش برادرتان دعا کنید.

و خلاصه‌ ای امت گل‌آرا مرا ببخشید که وظیفة خود را آن‌طور که شاید و باید انجام ندادم. ای پایگاه صاحب‌الزمان می‌بخشید مرا که با داشتن مشکلات درسی موفق به شرکت در بسیج نشدم. مرا حلال کنید التماس دعا دارم. 

  •  علی محمد غنی بیدگلی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع