گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

علی محمد غفوره

محمد

بسیجی

کارگر

1335/08/10

1361/02/17

پادگان حمید

گلزار شهدای هلال بن علی (ع) آران

علی محمد (حبیب الله) غفوره در 10 آبان  سال 1335، در یک خانواده مذهبی در محله حجتیه آران متولد شد. وی به علت علاقه ­ای که به علم داشت و دور­ه ای شبانه مقطع شش ابتدایی به تحصیل ادامه داد و در دوران قبل از انقلاب در حالیکه به قالیبافی مشغول بود و در هیئت و مجالس مذهبی شرکت فعالانه داشت و از جمله مسئولین کتابخانه محله حجتیه بود. او یاور مددکار محرومان و بیچارگان بود و همیشه دلسوزانه به آنان خدمت می­کرد و همواره درب خانه او بر روی فقرا و دردمندان باز بود. وی در تظاهرات زمان انقلاب و پخش اعلامیه­ های امام (ره) در سطح شهر شرکت فعالانه داشت. در سال 1358 با تشکیل سپاه به عضویت آن در آمد و با شروع جنگ تحمیلی رهسپار جبهه­ های حق علیه باطل شد و در گردان میثم از تیپ ولیعصر (عج) مشغول به نبرد شد. پس از مدتی که در سپاه بود استعفا داد. ولی با عضویت بسیجی در هفدهم اردیبهشت 1361 در عملیات پیروزمندانه بیت المقدس شرکت کرد و در منطقه پادگان حمید بر اثر اصابت گلوله به آرزوی خود رسید و شربت شهادت را نوشید. در ضمن از برادر شهید علی محمد غفوره یک فرزند پسر به نام اباذر به یادگار مانده بود که به رحمت ایزدی پیوست.و براد دیگر وی عبدالله غفوره در 8 آذر 1357 در درگیری با مامورین ستم شاهی پهلوی در خیابان محمد هلال آران به شهادت رسید .

                                                روحش شاد، یادش گرامی و راهش مستدام باد.

بسم ربّ الشهداء و الصدیقین

« وَ الفَجرِ وَ لَیَالٍ عَشرٍ وَ الشَّفعِ وَ الوَترِ وَ الَّیلِ إِذا یَسرِ »

سوره فجر – آیه 1 تا 4

قسم به صبحگاه ، قسم به ده شب ، قسم به جفت و فرد ، قسم به شب آن گاه که به روشنی حرکت می کند .

- شهادت نهر آبی است که شهید به واسطة شنا در آن به دریایی بیکران و اقیانوس
بی همتا و بی نهایت می رسد . شهادت شربت گوارایی است که شهید با نوشیدن آن عطش قلبش آرام می گیرد .

- اینک که برادران و خواهران ، پدران و مادران ! در پای نامة من نشسته اید اگر من در مقابل شما نیستم با صاحب جدّم آشنا شدم . اگر من در پیش شما نیستم نگران من نباشید چون من امانتی بودم از خدا به دست شما و حالا به خودش بازگشتم .

- پدران و مادران ! گریه به حال من نکنید و اگر گریه می کنید شما به جان تمام شهدا آرام گریه کنید که دشمن از گریه شما شادی نکند و شما اگر شاد باشید به خدا ما هم شاد خواهیم بود چون دشمن در حال گریه است .

- برادران و خواهران ! سپاه اسلام را یاری کنید این سپاه جنگ ( بدر و اُحد )
است . اگر توانایی دارید به یاری این سپاه بپاخیزید .

- من از روز اوّل که انقلاب پیروز شد علاقه داشتم که به سپاه بپیوندم . شما برادران با منافقین بجنگید تا دست این خائنین را قطع کنید که دیگر با کافران همکاری نکنند .

- چند کلمه با منافقان : شما ای قاصبان ، احمقان ! گلوهایتان قلبم را ، رفقایم را و قلم هایتان رهبرم را نشانه گرفته امّا چه باک – من با شهادتم – خلقم با شهامتش و رهبرم با قاطعیّتش همه شما را نابود خواهیم کرد . پس ای شما بی خدایان به خدا برگردید که خدا شما را لعنت خواهد کرد .

- برادران و خواهران ! عذرخواهی می کنم . چند صباحی من با این منافقین رفیق بودم امّا این بنی صدر راهش ما را به این جا کشانید چون این امضا لعنتی خودش را به من داده بود من هم گول خوردم امّا نمی دانستم حالا که در بین شما نیستم از شما می خواهم مرا حلال کنید و به شهادت شهدا قسم هرگز از این جنایتکاران نخواهم گذشت .

- از پدرم که داغ آن برادرم را که شهید شده است دارد خواهش می کنم که اگر مرا به پسری قبول دارد از شهادت من نگران نباشد .

- از مادرم ، همسرم و پسرم ! می خواهم نگران نباشند به یاد بیاورند روزی را که علی عبداللّهی استاد من شهید شد به یاد بیاورند روزی که هفتاد و دو تن و بهشتی عزیزمان را شهید کردن به یاد بیاورند صحرای کربلا را .

 

ای دربند کشندة مستکبرین

تـــــــــــو را آزاد خواهیـــــــــم کــــرد

ای آزادی ، ای آزادی شهدا

تو را از بند استبداد آزاد خواهیم کرد

ای آزادی ، ای آزادی شهدا

تو را از بند ظالمان آزاد خواهیم کرد

 

-  در پایان از شما که وقت عزیزتان را گرفته ام پوزش می طلبم .

 

والسّلام

برادر شما علی محمّد غفوره آرانی

 

روحش شاد و راهش پررهرو باد !

  •  علی محمد غفوره

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع