گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

محمد غفورزاده

رضا

بسیجی

کارگر

1344/01/01

1365/11/11

شلمچه

گلزار شهدای امام زاده محمّد (ع) نوش آباد

محمد سال 1344 در شهر نوش آباد به دنیا آمد چون امکان رفتن به مدرسه برایش مشکل بود در سن 6 سالگی به کلاس اکابر رفت و در عین حال به کشاورزی هم مشغول بود.

محمد در حسن اخلاق و برخورد اجتماعی تحت تأثیر رفتار دایی شهیدش قرار داشت و بهره می برد. به نماز و عبادت اهمیت فراوان می داد .در سن 15 سالگی در کارخانه مشغول کار شد و در 17 سالگی ازدواج کرد که ثمرة ازدواجش دو فرزند می باشد.

نماز جماعت را در صدر کارهایش قرار می داد و در حال انجام هر کاری که بود با شنیدن صدای اذان رها کرده و در مسجد حضور پیدا می کرد و دیگران را تشویق به شرکت در جماعت می نمود.

در بسیج فعالیت داشت و کارهای اجتماعی چشمگیری انجام مي داد در گشت های شبانه بسیج و در تشییع پیکر پاک شهیدان با لباس خاکی بسیج حضور پیدا می کرد و این فعالیت ها باعث شد که روزی تصمیم بگیرد در سن 17سالگي با وجود این که تازه ازدواج کرده بود داوطلبانه ازطريق بسیج به جبهه های حق علیه باطل روانه شود. آری به جبهه رفت با این که متأهل بود. هر وقت مرخصی می آمد عشق به جهاد باعث مي شد به لحاظ نیاز جبهه ها زودتر از پایان مرخصی به جبهه برگردد.

همین عشق به خدا و جهاد در راهش و کمک به جنگجویان در راه خدا بود که در عملیات کربلای 5 هنگامی که میان نیروهای رزمنده در خط مقدم شلمچه مشغول تقسیم آب و غذا بود با اصابت ترکش خمپاره ای به پشتش  به دیار باقی شتافت و به جلوه خدا نظر کرد.

 

                                                    روحش شاد و راهش مستدام باد

بسم الله الرحمن الرحیم

و قاتلون حتی لا تکون فتنه

(قران کریم)

جهاد و مبارزه کنید با دشمنان و آن‌ها را بکشید تا فتنه از جهان برداشته شود.

ملتی که شهادت برای سعادت است پیروز است. امام‌خمینی 

بهشت را به بهاء دهند نه به بهانه. شهید مظلوم بهشتی

به‌نام الله یگانه پاسدار خون شهیدان و با درود بر دوازدهمین اختر تابناک آسمان ولایت و امامت حضرت مهدی(عج) و نائب بر حقش پیرجماران امام امت خمینی بت‌شکن و با درود و سلام بر قائم‌مقام رهبری مفسر به تمام  معنای خط امام آیت‌الله منتظری و با درود بر رزمندگان پر توان اسلام زاهدان شب و شیران روز و به تمام خدمتگزاران به اسلام و قرآن و انقلاب...

اینجانب محمد غفورزاده نوش‌آبادی بنا بر وظیفه شرعی خود چند جمله را به عنوان وصيت‌نامه به خانواده‌ام و امت شهیدپرور می‌نویسم باشد تا آن را سرلوحه زندگی خویش قرار دهید. از آن‌جا که انقلاب اسلامی ایران از چهار طرف مورد حمله قرار گرفته است و بر هر فرد مسلمان واجب است که از اسلام و قران و مسلمین دفاع کنند بنده حقیر هم تصمیم گرفتم تا برای احیاء و دفاع از جمهوری اسلامی از مال و زندگی و فرزند خود بگذرم وهمان‌طور که می‌دانید امام عزیزمان اعلام کردند که بقای این جمهوری اسلامی در پیروزی این جنگ است و این اسلام عزیز با خون آبیاری می‌شود آمدم تا با نثار خون ناقابلم درخت اسلام را آبیاری کنم و توانسته باشم خدمتی به این اسلام عزیز و انقلاب اسلامی کرده باشم که مورد رضای خداوند بزرگ قرار گیرد و پاسخگویی به ندای هل من ناصر ینصرونی امام عزیز باشم و به فرمان امام عزیزم که فرمودند جوان‌ها بروند و تنور جنگ را گرم نگهدارند لبیک گفتم و به عنوان جهاد فی سبیل الله عازم جبهه شدم.

 خدمت پدر مهربانم سلام عرض می‌کنم ای پدر عزیز که یک عمر برایم زحمت‌ها کشیده تا مرا این‌گونه به جامعه تحویل دادی تشکر و قدردانی می‌کنم امیدوارم به بزرگی خود مرا حلال کنی اگر شهادت نصیبم شد از شما می‌خواهم که هم‌چون کوه محکم واستوار باشی و هیچ‌گونه ناراحتی به خود راه ندهی و در مرگم خندان باش که خنده شما تیری‌ست بر چشم دشمنان انقلاب و اسلام مخصوصاً منافقین داخلی. خدمت مادر از جان عزیزترم سلام عرض می‌کنم امیدوارم که حال‌تان خوب باشد مادرم از آن‌جا که مرا یک عمر در دامان پرمهر و محبتت و با شیر پاکت بزرگ کردی شما هم، هم‌چون شهادت برادرت در شهادت سرخ فرزندت نیز صبور و محکم و خوددار باش و زینب‌وار زندگی کن و از شما می‌خواهم که در مدت عمرم اگر خلافی از من دیده‌ای مرا حلال کنی ان‌شاءالله و افتخار کنی که برادر و فرزندت در راه اسلام و قران به شهادت رسیدند به خدمت برادرانم سلام گرم عرض می‌کنم امیدوارم که موفق و سربلند باشید و از این‌که من در جبهه به شهادت رسیدم هیچ‌گونه ناراحتی به خود راه ندهید و از شما می‌خواهم که اسلحه خونین بر زمین افتاده مرا برگیرید و از حیثیت اسلام و قران دفاع کنید و وصیتم به شما این است که نگذارید کوچکترین لطمه‌ای به اسلام عزیز وارد شود و از شما می‌خواهم که پیرو خط امام و فقیه عالیقدر و شهدا باشید و افتخار کنید که برادرتان در راه خدا شهید شد. خدمت خواهرم سلام عرض می‌کنم و از شما می‌خواهم که مرا حلال کنی و مانند زینب مقاوم باشی و حجاب و عفت خود را حفظ کن که عفت و سیاهی حجاب تو از خون سرخ من رنگین‌تر است و دشمن را بیشتر به لرزه درمی‌آورد. خدمت خانواده گرامیم و فرزندم سلام عرض کرده امیدوارم که حال‌تان خوب باشد و اگر در این مدت زندگی که با هم بودیم ناراحتی از من دیده‌ای مرا ببخشی و حلال کنی و از تو عاجزانه می‌خواهم که فرزندم را خوب تربیت کنی تا در آینده فردی مفید برای جامعه اسلامی‌ باشد و اگر در حق شما کوتاهی کردم عاجزانه از شما حلالیت می‌طلبم و از شما می‌خواهم که در حق فرزندم از نظر معنوی و احکام اسلامی و تربیت صحیح اسلامی کوتاهی نکنی و خدایی ناکرده اگر کوتاهی کنی از شما راضی نخواهم بود از امت حزب‌الله و شهیدپرور می‌خواهم که هم‌چنان در صحنه حاضر باشید و از کمک‌های مالی و جانی خود برای جبهه کوتاهی نکنید و در جبهه شرکت کنید و پیرو خط امام و فقیه عالیقدر باشید که پیروی از خط امام و فقیه عالیقدر تیری است بر قلب دشمن کافر. از امت حق و شهید داده نوش‌آباد تشکر و قدردانی می‌کنم و از خداوند توفیق بندگی را برای همه خواهانم از خواهران و برادران حزب‌الهی می‌خواهم که از انجمن اسلامی و بسیج حمایت کنید و به هیچ‌وجه از کسانی که مخالف خط امام و فقیه عالیقدر و ولایت‌فقیه و بچه‌های حزب‌الهی و انجمن اسلامی بسیج و خانواده‌های شهدا هستند اجازه دخالت در کارها را ندهید و من هم راضی نیستم که در مراسم تشییع جنازه و مراسم دیگرم شرکت کنند حتی اگر برادرم یا فامیلم و هرکس دیگری باشد.

خدمت برادران کارگرم نیز سلام عرض می‌کنم و از شما می‌خواهم که در سنگر اقتصادی هرچه بیشتر کار و کوشش کنید و تولید را بالا ببرید که دیگر دست‌مان به کشورهای دیگر دراز نباشد و به خودکفایی برسیم ان‌شاءالله و اگر از این حقیر ناراحتی دیده‌اید و حقی بر من دارید مرا به بزرگواری خودتان حلال کنید.

 جمله ای هم به جوان‌هایی که گول منافقین و از خدا بی‌خبران را می‌خورند عرض کنم که اگر می‌خواهید خداوند و پیامبر و شهدا از دست شما راضی باشند برگردید به آغوش اسلام و انقلاب بیایید و تابع دستورات امام و اسلام و قرآن باشید که هنوز وقت دارید دیگر به‌سوی این منافقین نروید که عاقبت آن‌ها رسوایی وذلیل شدن و جهنم و عذاب خداوند است. از کلیه افراد حتی اگر فامیل‌هایم تا به‌حال در خط امام نبودند حالا دیگر از خواب غفلت بیدار شوند و رضایت خداوند را به‌دست آورند و در روز قیامت نزد خداوند و پیامبر و امامان و شهدا سربلند باشند و بهشت را برای خود بخرند ان‌شاءالله خداوند همه را به راه راست هدایت کند من در پایان از تمام دوستان و آشنایان و امت شهیدپرور نوش‌آباد حلالیت می‌طلبم و اگر حرفی زدم که باعث ناراحتی کسی شده از همه می‌خواهم  که مرا ببخشند

امام عزیز را دعا کنید: برای نصرت اسلام عزیز دعا کنید با امید استجابت دعا ان‌شاءالله

یکی درد و یکی درمان پسندد

یکی وصل و یکی هجران پسندد

من از درمان و درد و وصل هجران

پسندم آن‌چه را جانان پسندد

محمد غفورزاده

03/ 06/ 64

محل جبهه غرب ؟؟

  •  محمد غفورزاده

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع