گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

جواد عنایتی بیدگلی

علی محمد

پاسدار

1343/02/20

1365/10/27

شلمچه

گلزارشهدای امامزاده هادی (ع) بیدگل

در 1344/2/9 در خانواده­ای مذهبی در بیدگل دیده به جهان گشود که بعدها یکی از مصادیق سخن امام (ره) گردید که فرموده بودند: یاران من آن کودکان شیر خواره­ای هستند که در گهواره خوابیده ­اند. مادرش او را جواد نامید همنام با جواد الائمه (ع). جواد سال­های کودکی را در دامان پر مهر و محبت مادر و تحت سرپرستی پدر به پرورش روح و جسم و کسب ادب و فضایل اخلاقی پرداخت. شهید درسال 1350 وارد مدرسه صباحی شد. در اثنای این دوران از کسب معارف اسلامی نیز غافل نبود و در جلسات مذهبی شرکت می­کرد. پس از پیروزی انقلاب و با باز شدن مدارس وارد مدرسه راهنمائی شد و در کنار درسش به فعالیت­های سیاسی انقلاب پرداخت و در مدرسه با درایت وزیرکی و هوشی که داشت فعالیت منافقین را در گلو خفه می­کرد در مقابل پرخاشگریها و برخوردهای تند از آرامشی خاص برخوردار بود بالاخره دوره راهنمائی و دبیرستان با موفقیت به پایان رساند.

در دوره دبیرستان باب دیگری از فعالیت برایش آماده شد او با شهید صلاحی پور (دائی خود) به فراگیری آموزش نظامی پرداخت و در پادگان امام حسن (ع) دوره آموزش نظامی را برای اعزام به جبهه گذراند و پس از چند ماه از ناحیه پا مجروح شد جواد از این فرصت که مجروح بود و در منزل بستری بود استفاده کرد و درس را ادامه داد و موفق به اخذ دیپلم شد و پس از بهبودی در عملیات رمضان شرکت و مجروح شد. در همین حال او را شهید اعلام کردند و بر اثر بیهوشی شدیدی که داشت او را به معراج شهداء می­برند ولی بر اثر حساس شدن دوستان و اطرافیانش او باز تحت کنترل پزشک قرار می­گیرد و متوجه به کار افتادن قبلش می­شوند و به بیمارستان منتقلش می­کنند و مدتی را در بیمارستان نیروی دریائی بستری بود. پس از بهبودی نسبی، مجدداً وارد جبهه می­شود و در لشکر 14 امام حسین (ع) به عنوان مسئول در محور اطلاعات مشغول می­شود. در واحد اطلاعات عملیات به صورت چشمگیر فعالیت می­کند. با توجه به اینکه به زبان عربی آشنائی داشت در مأموریت­های اطلاعاتی خود به داخل بعضی شهرهای عراق می­رفت و اطلاعات کسب می­کرد. سرانجام پس از شرکت در عملیات­های مختلف در 27 دی ماه 1365 در عملیات کربلای 5 در منطقه شلمچه بر اثر بمب شیمیایی مسموم و به بیمارستان منتقل و پس از 4 روز مداوا فعالیت پزشکان بی نتیجه ماند و جواد به لقا الله پیوست و پدرش در حالی به بالین شهیدش می­رسد که به او می­گویند 3 ساعت قبل شهید شده است.

                                                         روحش شاد، یادش گرامی و راهش مستدام باد.

بسم ربّ الشهداء و الصدیقین

« وَ لاَ تَحسَبَنَّ الَّذِینَ قُتِلُوا فِی سَبِیل اللهِ أموَاتاً بَل أحیَاءٌ عِندَ رَبِّهِم یُرزَقُون »

آل عمران – آیه 169

هرگز کسانی که در راه خدا کشته شده اند مرده مپندارید ، بلکه زنده اند و نزد پروردگارشان روزی داده می شوند .

- ملّتی که شهادت برای او سعادت است پیروز است . ( امام خمینی (ره) )

- به نام خدا ، اینجانب جواد عنایتی بیدگلی وظیفه شرعی خود دانستم این
وصیّت نامه را بنویسم .

- به نام خدا و با درود بر رهبر مستضعفان جهان اسلام امام خمینی و با درود و سلام بر تمامی شهیدان راه اسلام که تنها برای زنده نگاه داشتن دین مبین اسلام بر علیه ظلم قیام کردند .

- قبل از هر چیز از خدا می خواهم که گناهان مرا ببخشد و مرا در زمرة یاران خود قرار بدهد چرا که جز او کسی نیست که صاحب اختیار این عالم باشد .

- یکی از ویژگی های انقلاب اسلامی ایران نقش حسّاس شهادت در پیروزی و تداوم آن است و این همان بُعدی است که تاکنون برای ابرقدرت ها و دشمنان انقلاب ما مجهول مانده و آنان با جهان بینی مادّی خود برای همیشه از شناخت واقعیّت جهات معنوی آن عاجزند ، شهادت میراث ائمّه اطهار (ع) و اولیا خداست که به امّت مسلمان رسید و برای انسان مرحله ای از نور و کمال وجود دارد که بدون شهادت امکان رسیدن به آن نیست . شهادت انسان را به اعلای ملکوتی
می رساند و آن قدر شهادت در راه خدا زیباست .

- خدایا ! شهادتم را در راه اسلام و قرآن که خاری در چشم دشمنان است بپذیر چرا که شهادت تزریق خون است به پیکر اجتماع و وظیفه هر فرد مسلمانی که در مقابل تجاوزات دشمنان بیگانه از دین و میهنش دفاع کرده و از آن جایی که بنده خود را یک فرد شیعه و مسلمان یافتم دفاع از اسلام را از این مملکت وظیفه شرعی دانستم و به سوی جبهه های جنگ آمدم تا دست تمام غارت گران شرق و غرب را از این مملکت اسلامی کوتاه کنم « وقاتلوا فی سبیل اللّه الَّذِین یقاتلونکم و لاتعتدلوا » کارزار کنید در راه خدا با آنان که کارزار می کنند با شما و از حد
در مگذرید .

- قافله سالار خون حسینیان در حرکت است بیدار باشید و با گوش جان بانگ جلیل قافله یا نوای مظلومانه « هل من ناصر ینصرنی » را بشنوید و به آن لبیک
گویید . آگاه باشید زمانی است که برای حیات معنوی انقلاب ... کلمه نامشخص ... برای صدور و استمرارش نیاز مبرم به اهدای جوانان دارد احتیاج به خون عزیزان دارد آگاه باشید که اگر بنا نبود ما حکومت نه شرقی و نه غربی را در جامعه پیاده کنیم هرگز حاضر نبودیم ذرّه ای از پیکرمان را در راهش قربانی کنیم . اگر قرار نبود که نظام جمهوری اسلامی را در اقصی نقاط جهان پیاده نماییم هرگز حاضر نبودیم از عزیزترین چیز یعنی جان درگذریم ، ما به کشته شدن خود حقّانیّت نظام جمهوری اسلامی را به دنیا ثابت می کنیم .

- ما با اهدای خون خود ثابت می کنیم تا زنده ایم دست از ایده و آرمان بر حقّمان برنمی داریم و ما سر تا پا گوش به فرمایشات پیامبرگونه امام عزیزمان خمینی کبیر هستیم .

- ای امّت آماده در صحنه ! بر شماست که پیام های جانبخش امام عزیز را تبعیّت کنید . بدانید که نظام جمهوری اسلامی بوجود امام بت شکن افتخار می کند . هوشیار و آگاه باشید که سعادت و خوشبختی امروز در گرو تبعیّت و پیروی از دستورت امام این سالک پاک رسول خدا (ص) و حضرت زهرا (س) فردا در گرو تبعیّت از رهبری آینده شماست . بر شماست که به این شعار گرم و دلنشین که پیام خون شهدا اطاعت از روح خداست جامه عمل بپوشانید که « اطیعوا اللّه و اطیعوا الرسول و اولی الامر منکم » .

- پدر و مادر عزیزم ! امیدوارم برای از دست دادن من غصّه و افسوس نخورید که شهادت حدّ نهایی تکامل یک انسان است و خود را برای جهاد در راه خدا مهیّا سازید که امروز روز پیروزی مستضعفین بر مستکبرین است .

- پدر و مادر و خواهرانم ! در هر کجا هستید این انقلاب و امام را یاری کنید و نگذارید که دشمنان اسلام به این انقلاب ضربه ای وارد کنند که همه چیز ما از وجود مبارک امام امّت خمینی کبیر است .

- مادرم ! چون کوه استقامت کن . لحظه ای از نام و یاد خدا غافل مباش . در راه دین بکوش که هر چه بکوشی باز کم است .

- برادرم ! راه خدا بهترین و برترین راه هاست . پوینده و کوشنده باش و راه مرا ادامه بده و به تحصیلات خود نیز ادامه بده چون این مملکت احتیاج به شما جوانان دارد تا از زیر یوغ به اصطلاح ابرقدرت ها رهایی یابد .

- خواهرانم ! زینب گونه پیام شهیدان راه خدا را به گوش دنیا برسانید و زینب گونه راه شهیدان را ادامه دهید .

- دوستان ! راه شهیدان را ادامه دهید و خون شهدا را پایمال نکنید .

- در پایان از تمامی برادران گروه مقاومت محلّه فخارخانه تقاضا دارم که راه شهیدان که راه حسین (ع) است را ادامه دهید . إن شاء الله که موفّق و پیروز باشید .

ضمناً در مورد محلّ دفن من مرا در پشت شاهزاده هادی (ع) در گلزار شهدا به خاک بسپارید .

- خدایا ، خدایا ! تا انقلاب مهدی (عج) خمینی را نگهدار .

 

جواد عنایتی بیدگلی

  

روحش شاد و راهش پررهرو باد !

  •  جواد عنایتی بیدگلی
  •  جواد عنایتی بیدگلی
  •  جواد عنایتی بیدگلی
  •  جواد عنایتی بیدگلی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع