گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

علی اکبر عموزاده آرانی

حسین

بسیجی

محصّل

1346/01/01

1364/12/11

دریاچه نمک فاو

گلزار شهدای هلال بن علی (ع) آران

علي اكبر اول فروردين ماه 1347 در خانواده اي مذهبي به دنيا آمد. او دوران كودكي را با بيماري‌هاي زيادي سپري كرد.

هفت ساله بود كه وارد دبستان وثوق ( شاه عباس ) شد و هنگامي كه وارد دورة راهنمايي گرديد به علت بيماري ترك تحصيل كرد و مشغول كار بنايي شد، در عين حال در پايگاه بسيج چمران هم فعاليت مي كرد.

شايان ذكر است كه ايشان از آن‌جايي كه خداوند اراده كرده بود در راهش به شهادت برسد چندين مرحله تا لحظة مرگ پيش رفت، امّا خداوند او را حفظ كرد.

 1 - در دوران كودكي به شدت بيمار مي شود به‌طوري كه در بيمارستان بستري مي‌گردد.

2 - هنگامي كه از بيماري نجات مي يابد؛ پس از مدتي داخل حوض منزلشان سقوط مي كند كه در حال غرق شدن بوده كه به لطف خداوند نجات مي يابد.

3 - هنگامي كه مشغول كار بنايي بود ناگهان از داربست به داخل چاه سقوط مي كند، ولي اين بار نيز لطف خدا شامل حال او شده و سالم مي ماند.

علي اكبر روحيه جمع گرايي داشت و در فعاليت‌هاي اجتماعي، ورزشي، مذهبي و عزاداري هاي امام حسين(عليه السلام) شركت مي نمود.

از آن‌جايي كه ايشان سن كمي داشت و براي اعزام با ممانعت مسئولان مواجه مي شد شناسنامه اش را تغيير داد و در تاريخ 62/5/3 اعزام و در گردان امام محمد باقر(عليه السلام) و علي بن ابي‌طالب لشكر امام حسين(عليه السلام) حضور داشت و در عمليات‌هاي والفجر 4 عمليات خيبر و والفجر 8 شركت كرد و سرانجامً در تاريخ11 /12/64 كنار درياچه نمك به شهادت رسيد و پيكر پاكش پس از سه ماه ماندن در برابر آفتاب گرم جنوب، به خانواده اش تحويل داده شد.                                                          روحش شاد و راهش مستدام باد

 

بی‌عش خمین نتوان عاشق مهدی شد

بسم‌ رب الشهدا و الصدیقین

«و من طلبن وجدنی و من وجدنی عرفنی، و من عرفنی احبنی،

و من حبنی عشقنی و منعشقنی اشقته و من عشقته قتله

و من قتله فعلی دیته و من علی دیته شا نادیته...»

هرکس مرا طلب کند می‌جوید و هرکس مرا طلبد؟؟ می‌شناسد و هرکس مرا می‌شناسد دوستم می‌دارد و هرکس مرا دوست بدارد عاشقش می‌شوم و هرکس عاشق من شود عاشقش می‌شود و هرکس عاشقم شود او را می‌کشم و هرکس را بکشم خونبهایش بر من واجب است و هرکس خو‌نبهایش بر من واجب است خودم خونبهایش هستم.

«ولا تحسبن الذین قتلوا فی سبیل الله امواتا بل احیاء عند ربهم یرزقون»

گمان نکنید آن‌هایی که در راه خدا کشته شده‌اند مرده‌اند بلکه زنده‌اند و نزد پروردگارشان روزی می‌خورند.

به نام خدا به‌نام خدای ابراهیم و به نام خدای موسی و به نام خدای محمد و به نام خدای حسین(ع) و تمام ائمه معصومین و به نام خدای مستضعفین جهان و به نام خدای روح خدا خمینی بت‌شکن که رهبر است.

وصیتم به مادرم وقتی که من به شهادت رسیدم مهری از خاک کربلا را در روی پیکرم قرار دهید زیرا علاقه به کربلا و قبرحسین(ع) قلب مرا آتش می‌زند لااقل در قبر خاکی از کربلا را داشته باشم تا در قیامت به حسین(ع) بگویم حسین‌جان اگر زیارتت نتوانستم بیایم ولی عشق خود را با داشتن مهر تربت تو دلم را آرامش می‌دادم و این تأثیر زیادی در روح شهید دارد مادرم از تو می‌خواهم که صدقه و انفاق به نیت فرزندت را در شب‌جمعه فراموش نکنی چون در روح شهید اثر زیادی دارد بعد از شهادتم ان‌شاءالله آمرزش و رحمت برایم از خدا مسئلت کنید. وقتی سر خاک من آمدید در آن لحظه‌ای که نگاهت به عکس شهیدت خورد و قلبت شکست بعد از خواستن صبر از خدا برای امام عزیز و پیروزی رزمندگان اسلام دعا کن.

مادرجان اگر من شهید شدم و راه کربلا باز شد و رفتی به حرم امام حسین(ع) و جایم را خالی دیدی نگاهی به حرم امام حسین(ع) بینداز و بگو حسین‌جان خون فرزندم باعث آمدن من به زیارت شد. خون فرزندم را در راه خودت و خدایت قبول فرما و این قربانیم را بپذیر. مادر اگر من به زیارت حسین نیامدم بدان امام حسین و امام زمان(عج) لحظه آخر با من بوده است و سرم را به دامن گرفته‌اند (ان‌شاءالله) مادرم از شما می‌خواهم مقدار پولی که دارم در راه خدا و جنگ خرج کنید تا اگر گناهی از من باقی مانده باشد با این عملم خدا ببخشد زیرا عذاب خدا سخت است.

وصیتم و سفارشاتم به برادران و پدر عزیزم این است که تا آن‌جا که از اجر صبر و شهادت برای مادر بگویند تا مادرم ناراحت نشود و فقط با نام خدا دل‌های‌تان را آرامش دهید. پدر افتخار کن چنین فرزندی را تربیت کردی که خداوند شهادت، این بزرگ را نصیب فرزندت کرد. پدر مرا ببخش که فرزند شایسته‌ای برای تو نبودم و مرا نزد خداوند ببخش که اگر شما پدر و مادر عزیز از من نگذرید خداوند نیز نخواهد گذشت. به قول امام عزیز که می‌گوید اگر این جنگ بیست سال هم طول بکشد ما ایستاده‌ایم.

والسلام

امضا

علی‌اکبر عموزاده 

  •  علی اکبر عموزاده آرانی
  •  علی اکبر عموزاده آرانی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع