گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

علی رضا عظیم زاده بیدگلی

احمد

بسیجی

1342/01/01

1361/01/02

کرخه

گلزارشهدای امامزاده هادی (ع) بیدگل

عليرضا در تاريخ 1342/1/1 در بيدگل متولّد شد و در دوران ابتدايي پدرش را از دست داد و به همين علّت نتوانست روزانه درس بخواند. روزها را مشغول كار شد و شبانه تحصيل كرد و دوران ابتدايي را با مشكلات به اتمام رساند.

او علاقه زيادي به ورزش داشت و به همين علّت يكي از ورزشكاران زورخانه بود و به علي (ع) اقتدا مي‌كرد و مي‌گفت پهلوان كم سن و سال جبهه‌ها ارشدتر از بسياري پهلوانان است كه بويي از جبهه‌ها نبرده‌اند و معتقد بود پهلوان بايد در جبهه آزموده شود.

عليرضا بيشتر اوقات خود را صرف كتاب های طبي، گياهي و مذهبي مي‌كرد و شب‌ها را به ورزش مي‌پرداخت. با پيروزي انقلاب اسلامي به رهبري حضرت امام خميني (ره) و به علّت اين كه منافقين در شهرها ايجاد رعب و وحشت براي مردم مي‌كردند ، بر خودش واجب مي‌دانست كه در پايگاه بسيج حضور فعّال داشته باشد. با شروع جنگ تحميلي عراق عليه ايران ، عليرضا و برادر شهيدش حسين خود را براي حضور در جنگ آماده كردند و پس از گذراندن دوره‌هاي آموزشي بسيج و جلب رضايت مادر ، در شهريور 1360 وارد جبهه‌هاي نور عليه ظلمت شدند و در حدود شش ماهي كه در جبهه ها حضور داشتند ، در عمليات فتح المبين شركت كرده و سرانجام پس از رشادت‌هاي چند ماهه خود در جبهه به آرزوي ديرينه‌شان كه همان شهادت در راه خدا بود ، رسيدند.

 

روحش شاد و راهش پررهرو باد !

بسم رب الشهداء و الصدیقین

- سلام به مهدی موعود امام زمان (عج) و فرزند پاک زهرا (س) و درود و سلام به نائب بر حقّش زعیم عالی قدر امام خمینی و سلام بر شهیدان گلگون کفن انقلاب خونبار ایران و سلام و درود بیکران به ملّت غیور ایران ، با نام خدا وصیّت نامه خود را در لحظات سرنوشت ساز شروع می کنم ؛

« وَ لاَ تَحسَبَنَّ الَّذِینَ قُتِلُوا فِی سَبِیل اللهِ أموَاتاً بَل أحیَاءٌ عِندَ رَبِّهِم یُرزَقُون »

آل عمران – آیه 169

هرگز کسانی که در راه خدا کشته شده اند مرده مپندارید ، بلکه زنده اند و نزد پروردگارشان روزی داده شوند .

- هدفی که من برگزیده ام این اهداف بسیار جالب برای من خیلی ارزشمند است چرا که راهی را که انتخابش به دست من صورت گرفته با آگاهی و بینش صحیح به مکتب بوده است که لازم دانستم که از خانه و کاشانة خویش و مادر و برادر و کلیة خویشان و زندگی فلاکت بار را رها کرده و روانه جبهة جنگ حق علیه باطل شدم .

- کلاً هر فردی که روانة جبهه می شود آن یک نیرو و جاذبه ای است که او را به سوی خویش می کشد و خود نیز یک نیروی غیبی است که بیش تر در مواقع جنگ و ستیزها این معجزه ها به چشم می خورد که خود نیز این اعجاز و اعجائب باعث می شود که شوق رفتن به جبهه را در سر خویش بپرورانم و تنها و فقط نیرویی که می تواند به ما قدرت و توانایی ببخشند و ما قادر به انجام این کارها باشیم کمک و یاری معبودمان است و با ریختن خون گرانبهای این شهدا باعث می شود که درخت تنومند اسلام باقوای دست مستحکم ما جوانان ایثارگر جان باخته پایدار بماند . « إن شاء اللّه »

- هر چند که من حقیر هستم و لایق و شایستگی آن را ندارم که پیامی بدهم ولیکن لازم می دانم چند کلمه ای به ملّت ستم کشیده عرض کنم .

- پیام من به شما ملّت این است ؛ که وحدت کلمه و یگانگی خود را حفظ کنید و با یکدیگر مهربانی و عطوفت داشته باشید و دست از تفرقه و جدایی بردارید و گروهک های منحرف را که ... متن نامشخص ... دیگر قابل هدایت نیستند از خود برانید .

- چند جمله ای به طور مختصر خدمت مادر گرامی و مهربانم عرض می کنم ؛ مادرم ! از زحمات طاقت فر سای شما تشکّر می کنم و خیلی از کوشش و تلاشت قدردانی می نمایم و از این که مرا به طور حسین وار تربیت و سرپرستی نموده ای خیلی خوشحالم و در نظر دارم که زحمات بسیار زیاد و پر مشقّتی را برای ما متحمّل شده ای و ما هر چه که سعی نموده ایم حتّی یک ذرّه از آن را نمی توانیم جبران بکنیم و إن شاء اللّه که خدا به شما مادر عزیز توفیق بدهد و مادرم تنها صحبتی که دارم این است که اگر جانب فرزندتان علیرضا خطایی و اشتباهاتی سر زده که است اشتباهات از روی نادانی و جهل بوده ، امیدوارم که مرا ببخشید .

- ای مادرم ! از این که امکان دارد روی مرا نبینی ناراحت مباش و در صورت شهید شدن من نگران نباش بلکه افتخار کن و بر خود ببال و راضی نیستم که در شهادت من گریه کنی بلکه در سوگ من هم چون زینب (س) مقاوم و استوار
باش .

- آخرین صحبت های من به برادرانم حمیدرضا و حسین ! اسلحه ام را به زمین نگذارید و در راه خدا قدم بردارید و بر ضدّ کفر جهان بستیزید .

- در پایان از کلیة برادران و خواهران و خویشان ! می خواهم که اگر از دست من ناراحتی و بدی دیده اید به بزرگی خود مرا ببخشید و امید است که خدا کلیة رزمندگان اسلام را به هر چه سریعتر با پیروزی کامل به ... کلمه نامشخص ... خانواده شان برگرداند .

 

خدافظ شما و خدا یار و نگهدار شما باشد

علیرضا عظیم زاده

امضا : 1361/12/29 ( روز جمعه )

  •  علی رضا عظیم زاده بیدگلی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع