گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

حسین عصاری آرانی

ماشااله

بسیجی

دانشجو

1346/06/25

1365/10/04

جنوب خرمشهر

گلزار شهدای هلال بن علی (ع) آران

بيست و پنجم شهريور 1346 خانواده متدين و مذهبى عصارى آرانى صاحب عطيه‏اى الهى به‏نام حسين شد.

حسين دوران كودكى را نه‏ چندان آرام و بى‏دردسر كه پنجه در پنجه بيماريهاى سخت و خطرناك سپرى نمود. اولين سال تحصيل در دوره‏ هاى راهنمائى را با فعاليت همراه با موج خروشان مردم انقلابى در مبارزه با رژيم شاه آغاز كرد.

پس از پيروزى انقلاب و در دوره دبيرستان با شركت فعال در تأسيس انجمن اسلامى، كتابخانه و فعاليتهاى مذهبى، فرهنگى و هنرى مدرسه و همچنين موفقيت تحصيل به‏ عنوان دانش ‏آموز نمونه مطرح و الگوى همكلاسى‏ی ها و رفقايش شد.

با وجود سن كم و جثه ضعيف، جنگ تحميلى عراق عليه ايران در او شورى به وجود آورد كه توصيه اطرافيانش به ادامه تحصيل در او اثرى نداشت و در خرداد 62 جهت مبارزه با منافقين و گروهكهاى ضدانقلاب پس از طى دوره آموزش به ناحيه سنندج اعزام شد و پس از شركت در گروهان ضربت و نبرد با دشمنان از ناحيه سر مجروح شد ولى عليرغم اصرار مسئولين درمان پس ز چند روز استراحت مجددا به منطقه نبرد بازگشت.

پايان مأموريت و نشستن پشت ميز مدرسه براى او سخت و ناگوار بود لذا در اسفند 63 مجددا جهت كمك به همرزمانش و شركت در عمليات بدر عازم جبهه ‏ها شد. در اين نبرد نابرابر نيز كه در كنار رود دجله اتفاق افتاد از ناحيه پا مجروح و به مداوا در پشت جبهه پرداخت.

شركت در كنكور و قبولى او در دانشگاه امام صادق عليه‏السلام ، دانشگاه صنعتى اميركبير و تربيت معلم نشان از استعداد سرشار او داشت.

 حسين پس از انتخاب رشته مهندسى نساجى به ادامه تحصيل پرداخت ولى پس از مدت كوتاهى بر اثر سانحه‏اى چشم راست خود را از دست داد.

جراحات قبلى، از دست دادن يك چشم و قبولى در دانشگاه هيچكدام مانعى نبودند كه او را از ادامه نبرد برعليه متجاوزان بازدارد لذا در فروردين 65 دوباره به جبهه برمى‏گردد و جسم خسته‏اش در پناه روح بلندش آرامش مى‏يابد.

... و در نهايت در نيمه‏ شب چهارمين روز دى‏ماه 65 در عمليات كربلاى 4 درحاليكه نداى «ارجعى الى ربك» پروردگارش را لبيك مى‏گفت سوار بر امواج خروشان اروند ياحسين عليه ‏السلام گويان به ديدار معبودش شتافت.

 

بسم الله الرحمن الرحیم

«اشهد ان لا اله الا الله و اشهد ان محمد رسول‌الله و اشهد ان علياً ولي الله»

يا اَيَّتُهَا النَّفْسُ الْمُطْمَئنَّه اِرْجِعي اِلي رَبِّكِ راضيَّهَ مَرْضيَّه فَادْخُلي في عِبادي وَ ادْخُلي جَنَّتي

ان الله اشتري من المؤمنين انفسهم و اموالهم بان لهم الجنه يقاتلون في سبيل الله فيقلتون و يقتلون وعدا عليهم حقا في التوراته و النجيل و القرآن و من اوفي بعهده من اله فاستبشروا ببيعكم الذي بايعتم به و ذلك هو الفوز العظيم.

همانا خدا خريد از مؤمنان جان‌ها و مال‌هاي ايشان را كه براي ايشان است بهشت،‌ جنگ كنيد در راه خدا پس بكشند و كشته شوند و عده‌اي بر او حق، در تورات و انجيل و قرآن و كيست وفادارتر به عهد خود از خدا، پس شاد باشيد به سوداگري كه سودا نموديد، و اين است آن رستگاري بزرگ.            

سورة‌ توبه آية 110

خداوندا تو را شكر مي‌كنم كه چنان لياقتي به من عطا كردي كه در خانواده و جامعه‌اي اسلامي متولد شده و بزرگ شوم و مرا مسلمان آفريدي و سپاسگزارم از اين‌كه به من منت نهادي تا بتوانم، بهترين ايام زندگيم يعني جواني را در مكان مقدسي چون جبهه، در خدمت تو و براي رضاي تو بگذرانم.

بارالها، اين خدمات ناقابل به عنوان توشه‌اي براي آخرت‌مان قبول گردان،‌ياعلي و يا عظيم. پروردگارا اكنون با دلي سير از دنيا ولي مالامال از غم و هجران عزيزان و دوستان و قلبي سوزان از آتش عشق تو و درد فراق تو ازاين وادي غربت (دنيا) با رويي سياه و باطني خراب و دستي تهي از اعمال شرمسارانه رو به سوي درگاه باعظمت و پررحمت تو آورده‌ام و جز عفو تو اميدي ندارم پس خدايا از گناهان دست و پاگير من درگذر و نگاه به دست خالي من نكن بلكه به ارحم و راحميت مرا ببخش و مرا به فضلت مؤاخذه كن نه به عدالت، الهي عاملنا بفضلك و لا تعاملنا بعدلك. بارالها تو آگاهي از دنيا سير سيرم، از لذات دنيوي چشم پوشيده‌ام دنيا و روزگار سياهش را دوست ندارم دلم براي رهايي از اين قفس تنگ و تاريك ؟؟؟ تحمل سختي‌هاي دنيا را شيرين‌ترين اعمال مي‌دانم چشمانم از انتظار لقاي دوست (تو) بي‌سو شده است و توانم در مشكلات ؟؟؟، اما ؟؟؟ مخور هم در انتظار و فراغ را با جان پذيرايم اما خدا اميد به لقاي تو دارم، با رويي شاد و قدي كشيده و سرفراز پس آتش عشق من به خودت را با چشاندن شربت شهادت به من فروكش كن و چنان توفيقي ارزاني دار كه در لحظه جان دادن با روحيه‌اي شاد و رويي خندان به استقبال مرگ بياييم و زود روح مرا به سوي خودت ببر و فرصتي ده كه هنگام شهادت آخرين سخنم كه از دلم بيرون مي‌آيد اين باشد كه: فزت و رب الكعبه خدايا مرا در حالي بميران كه به يگانگي خدا شاهد واقعي بوده محمد(ص) را بهترين خلائق و آخرين پيامبرنت بدانم و به ولايت علي بن ابي‌طالب(ع) تمسك جسته و از دوستداران واقعي او باشم. ان‌شاءالله

بارالها در تنهايي و ظلمت قبر به من رحم كن و تاب مقاومت در برابر فشار قبر را به من عطا كن و قبر را روشن‌ترين و بهترين خانه من قرار ده و در آن جا با من همراه باش.

و اما! قلم خود را برداشته‌ام،‌تا در آخرين روزهاي زندگيم، بنا به وظيفه شرعي وصيت‌نامه‌اي بنويسم، فكر آنم كه جملاتي بنويسم كه از دل برآيد تا بر دل بنشيند ليك خود را ناتوان‌ مي‌بينم، لذا از شما تقاضا دارم كه كلمات اين حقير را با گوش جان شنيده خالصانه و با اراده‌اي مجسم عمل كنيد، از خدا مي‌خواهم كه سخنانم را از دل برآرد تا بر دل بنشيند.

«رب اشرح لي صدري و يسرلي امري و احلل عقده من لساني يفقهوا قولي»

اينجانب حسين عصاري آراني متولد 1346 وصايايي چند دارم كه بنا به وظيفه، بر صفحه‌اي از تاريخ مي‌نگارم اميد آن‌كه بخوانيد و اگر لايق دانستيد عمل كنيد كه سفارشات اسلام است ان‌شاءالله.

با نام و ياد و براي الله تنها مالك و سرود ما و با سلام، بر چهارده معصوم پاك(ع) به ويژه آخرين‌شان صاحب‌الزمان منجي انسان‌ها، برقراركننده عدالت واقعي و سلطان عدل آخر، و بر نائب بلندمقامش ، حق‌جوي واقعي، فخر بشر الامام روح‌الله موسوي الخميني، كه خدا او را تا انقلاب مهدي و در كنار ايشان نگه دارد و درو بر قائم‌مقام رهبري آيت‌ حق منتظري كه به‌حق بازوي پرتوان امام و خارچشم منافقين و دشمنان اسلام است.

هدف من از اين‌كه به جبهه‌هاي نبرد حق عليه باطل اعزام شده‌ام اين بود كه دين خود را به خدا، اسلام و شهداي انقلاب اسلامي ادا كرده باشم متأسفانه به علت صغر سن من در پيروزي انقلاب سهم آن‌چناني نداشتم حال برآنم لااقل بدين‌وسيله، دين خود را به ؟؟؟ اسلام و مردم ادا كنم ثانياً: تبعيت از امام بر همه واجب است و ايشان با پيام خود در قبال جنگ حجت را بر همه تمام كرده‌اند و بر ما بود كه لبيك‌گوي نداي مظلومانه او باشيم. ثالثاً هركس خواستار كمال و سعادت است. و من اكنون دريافته‌ام كه تنها راه رسيدن به آن در اين زمان حضور در جبهه و پيكار با كافران است. نتيجتاً هركس به بهانه‌هاي واهي از حركت به سوي جبهه سرباز زند و نيايد،‌ واقعاً، در خسراني عظيم بوده،‌ ضرر كرده كه هيچ بهانه‌اي قابل‌قبول نيست و بنا به سخن امام همه بايد بيايند. به قول شهيد مظلوم بهشتي:‌«بهشت را به بها بدهند، نه به بهانه» احساسم شادي است و وجدانم و روحم از اين اعزام،‌ در آرامش است.

اما شما اي امت شهيدپرور شجاع و هميشه در صحنه:

 سلام عليكم بما صبرتم

من حقير، براساس اين‌كه،‌ اين توفيق را پيدا كرده‌ام كه در ميان فرزندان شما، در جبهه‌هاي نبرد بوده، اگر خدا قبول كند يكي از سربازان ناقابل امام زمان(عج) باشم ان‌شاءالله. و نظر به اين‌كه فكر مي‌كنم آيندة اسلام را بايد توسط شما تضمين كرد وصاياي چند با شما دارم، كه اميد عمل دارم، البته در مقابل شما احساس حقارت مي‌كنم و خود را لايق نمي‌دانم ولي، ان‌شاءالله سخنان اسلام است و اميد كه بپذيريد:

مهم‌ترين مسئله‌اي كه پشت دشمنان اسلام را در هر برهه مي‌شكند وحدت شما ملت است، توصيه دارم و بلكه اسلام توصيه دارد كه هيچ‌گاه براي مسائل بي‌اهميت و كوچك، بين خود تفرقه ايجاد نكرده، آگاهانه متحد و در خط واقعي امام باشيد. ديگر اين‌كه، نسبت به مسائل ديني، مانند نماز و روزه كم اهميت نباشيد كه ما همه چيزمان از انجام اين مسائل است سعي كنيد نمازها را بيشتر به جماعت و در اول وقت بخوانيد و در نمازجمعه دشمن‌شكن شركت كنيد كه اين خود يكي از عوامل وحدت مسلمين است و سعي كنيد در اين نمازجمعه، مردم استفاده ببرند و آگاه شوند از مسائل اسلام و ايران و نه فقط يك مسائل جزئي و طوري باشد كه مردم جلب شوند در مجالس مذهبي شركت فعال داشته، قرآن را بخوانيد و عمل كنيد تا راه و رسم زندگي را بياموزيد صحنه را خالي نكنيد كه چشم دشمن امام كور شود سعي كنيد نسبت به تمامي مسائلي كه در جامعه خودتان مي‌گذرد، حداقل آگاهي كامل داشته باشيد و ناآگاهانه در مسائل دخالت نكرده از گروهي كه هدف آرمان و تشكيل آن‌ها را نمي‌شناسي، پشتيباني نكنيد حرف اين‌كه فلان لباس را دارند، يا فلان شغل را، معيارها را صحبت و شعار، لباس و تشغل، و مسئول فلان‌ جا، قرار ندهيد، معيارهاي شناخت امروز، جبهه است و حضور در جبهه، نه فقط سخن از جنگ در شهر و پشت جبه و خوردن و خوابيدن. مردم،‌ بيدار باشيد تعصب‌ها را كنار بگذاريد،‌ حرف‌هاي جوانان رزمنده را گوش دهيد، درد دل‌شان را بشنويد كه والله اگر پاي صحبت‌شان بنشينيد، دل‌شان خون است، آن‌ها را ارزش دهيد و به قول قرآن صبحت‌ها را بشنويد و بهترين آن را انتخاب كنيد. صرف اين‌كه چون با فلان كسي موافق نيستند ضدانقلاب نگوييد، بلكه به دنبال علت باشيد مگر جبهه رفتن كمك به اسلام و انقلاب نيست. پس چگونه آن‌كه كه جان‌شان را براي خدا در كف اخلاص گذارده‌اند ضدانقلاب شده‌اند؟! خلاصه اين‌كه آگاه باشيد، آگاه باشيد، آگاه باشيد و با تعصب به دنبال اين و آن نرويد كه شايد به فكر خود كمك به انقلاب بكنيد ولي در اصل از شما در جهت شكست انقلاب، بدون اين‌كه بدانيد استفاده كنند، خودتان عقل‌تان را به كار بيندازيد كه فردا پشيمان نشويد. تو را به خدا بياييد دلت‌تان براي خودتان نسوزد، براي فرد تلاش نكنيد،‌ براي خدا تلاش كنيد، دشمن را شاد نكنيد، دوست و دشمن را بشناسيد سخنان امام را بشنويد كه چگونه از دل آه مي‌كشند و سخن از حفظ انقلاب و وحدت مي‌كند، از آبروي خود براي حفظ آبروي اسلام چون بهشتي‌ها و رجايي‌ها و باهنرها بگذريد تا انقلاب‌تان بماند،‌ حتماً‌ سخنان امام را عمل كنيد. گوش كنيد و آگاه شويد و از تفسيرهاي درست آن بهره‌جويي كنيد.

از مسئولين مي‌خواهم كه در تمام كارهاي‌شان اسلام را و خدا را مدنظر داشته باشند،‌ فقط و فقط براي او كار كنند،‌ بين هيچ احدي با ديگري، چه نزديك و چه غريب فرق نگذارند، كار مردم را راه بياندازند، آن‌ها را معطل نكنند، حب رياست را در خود سركوب كنند، عدالت را رعايت كنند و از نهج‌البلاغه حضرت علي‌(ع) در مورد اين مسائل كمك بگيرند و حداقل اگر نمي‌توانيد چون او رفتار كنيد، از او سرمشق گرفته دل‌شان براي كار بسوزد، كار براي انقلاب نه براي خود، كه اگر كسي از مسئوليت خود را انجام ندهند در قيامت از سؤال خداوند و شهدا سربلند بيرون نخواهند آمد. هميشه قيامت را مدنظر داشته باشيد. خود را كم‌تر از همه بدانند نه بالاتر از همه، كه اين دنيا و رياست‌هاي اين دنيا والله و بالله هيچ ارزشي ندارد، اين را هنگامي خواهيد فهميد كه ديگر دير شده و پيشيماني سودي نداشته باشد و خدا نكند، پس از حالا بيدار شويد بايد در اين‌جا توشه‌اي براي آخرت برگيريد كه هدف بزرگ زندگي همين فراهم كردن توشه براي رضاي خداست، از طريق انجام امور خالص براي خدا، نه براي خود حاصل مي‌شود، البته ممكن است به نظر خود اسلامي باشيد، اما باز هم تلاش كنيد كه اسلام و امور اسلامي را بشناسيد تا شيطان شما را گول نزند كه دست شيطان خيلي قوي است و حب رياست و دنيا هم قوي،‌ خلاصه اين‌كه از قيامت بترسيد واز خدا، از خدا، از خدا.

ملت عزيز: دست از امام خميني برنداريد، او كه جان اسلام است و قلب امت، از او و فرمان‌هايش حفاظت كنيد، نكند روزي برسد كه او را تنها بگذاريد، به جرئت قسم ياد مي‌كنم كه او بر حق است و هيچ‌گاه از حق، اسلام و خدا برنمي‌گردد. گول افراد ضدانقلاب را در هر لباسي باشند نخوريد او را در هر زمان رهبر خد دانسته پيروي كنيد، هم‌چنين از بازوان پرتوان او، حضرت آيت‌الله منتظري دست برنداشته و قائم‌مقام رهبري يعني ايشان را اطاعت و فرامينش را عمل كنيد. سعي كنيد دشمنان او را از دوستانش تشخيص داده،‌ از بين ببريد و با معيارهاي واقعي خط امام افراد را تشخيص دهيد كه دشمنان دوست‌نما ضرر بزرگي به اسلام مي‌زنند و پيروي از آن‌ها كمك به شكست اسلام است،‌ باز هم تأكيد مي‌كنم نه تنها از رو بخوانيد بلكه سعي كنيد معاني آن را بفهميد و به آن عمل كنيد كه فهميدن قرآن و عمل به آن بسيار شيرين است. از روحانيت متعهد دلسوز و در خط امام دست برنداريد. اي مردم، بر خود بباليد كه چنان لياقتي پيدا كرده‌ايد كه امت امام باشيد و ايراني، تمامي رزمندگان از شما تشكر مي‌كنند كه چنين به جبهه‌ها كمك مي‌كنيد،‌سرد نشويد بلكه گرم‌تر شده جنگ را در رأس مسائل قرار دهيد، ان‌شاءالله كه خداوند از شما تشكر كند الحق كه ملتي دلاور و شايسته تحسين هستيد.

آخرين كلامم با كساني است كه مي‌گويند اگر جوان‌ها به جبهه نمي‌رفتند كشته نمي‌شدند و مي‌ماندند، شما بدانيد كه مرگ حق است و اين مرگ (شهادت) سعادت، شما بهترين جواب‌تان آيه‌اي از قرآن است كه در سوره آل عمران آيه 55 مي‌فرمايد:

«اي كساني كه ايمان آورده‌ايد مانند آن‌ها نباشيد كه كافر شدند و گفتند به برادران خويش، هنگامي كه به سفر مي‌رفتند يا به جنگ مي‌رفتند كه اگر مي‌ماندند نزد ما، نمي‌مردند و كشته نمي‌شدند، تا قرار دهد خدا آنان را با حسرتي در دل‌هاي آنان و خدا زنده مي‌كند، مي‌ميراند و خدا بر آن‌چه مي‌كنيد آگاه است».

وصيتم به پدر گرامي، نورديده‌ام: پدرجان تو را دوست دارم اما اكنون اسلام عزيز بيش‌تر دوست دارم،‌ زيرا هرچه داريم از اسلام داريم، بنابراين در شهادت من ناراحت مباش، زيرا مرا خدا به شما داد و شما مرا به خاطر اسلام پرورش داديد و راهي جز فدا شدن در راه اسلام شايسته من نبود، پدرم خدا مي‌داند آن هنگام كه شما را خسته در خانه مي‌ديدم چقدر شرمسار بودم كه نتوانسته و نمي‌توانم جبران كنم ولي از شما مي‌خواهم كه مرا ببخشيد و بر ناداني من رحم كنيد و عفو، پدر عزيزم برايم دعا كن تا خدا از من درگذرد و از كوتاهي بزرگي كه در حق شما كرده‌ام، پدرم مرا ببخش،‌ مرا ببخش، در روز محشر در پيش اباعبدالله شما را روسفيد خواهم ديد و با شهادتم اگر لياقتي داشته باشم شما در آن دنيا در نزد خودم خواهم خواند.

وصيتم به مادر عزيزم، عزيزتر از جانم و عزيزتر از همه وجودم: تو را نيز دوست دارم اما در اين زمان اسلام را و راه حسين(ع) كه فرزند فاطمه(س) است را بيشتر دوست دارم پس اگر از دست شما رفتم به خود غمي راه ندهيد زيرا من را براي اين‌جا بزرگ كرده بوديد و بايد من كه سربازي ناقابل هستم از خدا به دست شما بزرگ شده و به راه خدا به سوي خود او بروم، مادر خدا شاهد است از دستان پينه‌بسته و روي خسته تو و پدرم خجالت مي‌كشيده و مي‌كشم كه چرا نتوانستم از عهده زحمات شما برآيم ولي دعا كنيد كه خداوند از اين كوتاهي ما در حق شما درگذرد، مادرم بدان كه اگر شما در روح خود شاد باشيد روح من نيز شاد است و اگر به خود ناراحتي راه داده و كم‌ترين بي‌صبري نشان دهيد روح من نيز براي شما ناراحت خواهد بود پس با شايد خود مرا شاد كنيد البته گريه را بكنيد چون درد فراغ را خود چشيده‌ام و مي‌دانم چقدر سخت است ولي هدف‌تان گريه براي من نباشد، براي مظلوميت شهدا و به ويژه شهداي كربلا باشد و حق گريه‌كردن‌تان براي خدا باشد تا ثواب داشته باشد، ماردم صدقه براي رفع مظالم من يادت نرود و با فرستادن ثواب‌هاي قرائت قرآن ودعا و صدقه به سوي من از شدت گناهان من بكاهيد.

مادرم: من نيز در عوض از فاطمه زهرا(س) خواهم خواست كه شما را در روز محشر در كنار خويش جاي داد رويي سفيد در درگاهش و بلند مقام قرار دهد و به شما قول مي‌دهم كه به اذن خدا در آن دنيا در كنار هم خواهيم بود و از زير خجالت شما درخواهم آمد،‌ ان‌شاءالله.

وصيتم به برادران عزيز و برزگوارم: برادرانم شما خوب وظيفه خود را مي‌دانيد و فكر مي‌كنم كه براي انقلاب مفيد هستيد، سفارشي كه به شما دارم اين‌كه هيچ‌گاه خدا را از ياد نبريد با شهادت من در راه خود مصمم‌تر شويد و راهم را كه راه حسين(ع) است رهرو باشيد در جامعه‌اي كه هستيد با تحصيلات و پشتكار خود و اعزام به جبهه و كمك به جنگ براي اسلام مفيدتر باشيد، دوست دارم شما با فعاليت خود براي اسلام، انقلاب و اسلام و امام مرا در آن دنيا روسفيدتر كنيد، من نيز به شما قول شفاعت مي‌دهم اگر شما را زحمت داده يا در حق‌تان كوتاهي كرده‌ام مرا ببخشيد.

وصيتم به خواهران مكرمه و گراميم: خواهرانم، هميشه به داشتن شما افتخار مي‌كردم و مي‌كنم زيرا شما زنان شيردلي هستيد كه هر كدام‌تان به نحوي قصد كمك به انقلاب و اسلام را داريد، شما وظيفه سنگيني به عهده داريد، چه شما كه معلم،‌ مدير و يا خانه‌دار و يا كوچك و محصليد وظيفه شما معلمين بسيار سنگين است، مواظب باشيد كمي خطا نكنيد كه ؟؟؟ باشد، سعي كنيد در اين سنين هدف زندگي را به آن‌ها ياد دهيد، شما كه خانه‌دار هستيد با تربيت فرزندان نيكو و هم‌چنين با كمك خود به جبهه از نظر مالي و يا خانواده كمك بزرگي مي‌كنيد و شما كه محصليد خوب درس‌ بخوان كه دوست دارم در آينده پيام‌رسان خون برادرت باشي تا آيندگان فرياد مظلوميت‌مان را بشنوند.

خانواده گراميم، پدر و مادر، خواهران و برادرانم: هنگامي كه جنازه‌ام را ديديد نگوييد ديگر او را نخواهيم ديد، و وقتي به خاكم مي‌سپاريد با من خداحافظي نكنيد زيرا قبر و مردن واسطه‌اي است بين اين دنيا و آن دنيا، به قول شاعر:

جنازه‌ام چو بديدي مگو فراق فراق

مرا وصال و ملاقات آن زمان باشد

مرا بگور سپردي مگو وداع، وداع

كه گور پرده جمعيت جنان باشد

وصيتم به دوستان و آشنايان: دوستان عزيز، مخصوصاً شما جوانان عزيز، قدر جواني خود را بدانيد، تمامي عمر خود را فداي اسلام كنيد كه بهترين راه از زيربار مسئوليت‌ها شانه خالي نكنيد، هميشه به فكر پيشرفت اسلام باشيد و پيشرفت خود را براي پيشرفت اسلام بخواهيد، هواي نفس خود را، مغلوب خود كنيد، گول دنيا را نخوريد كه به قول امام تمام گرفتاري‌‌مان از حب ‌نفس و حب دنيا است، دوستي‌هايي كه برقرار مي‌كنيد از روي هواي نفس نباشد كه عاقبت جدايي است بلكه براي خدا باشد، دوست‌هاي خوب انتخاب كرده، دقت كنيد كه دوست خوب بسيار براي انسان در تمامي زمينه‌ها كمك است و اگر براي خدا دوست شويد لذتي مي‌بريد كه در دوستي‌هاي دنيوي نيست و به هم كمك كنيد و دست از امام، اسلام و انقلاب برنداريد، فقط به درس نچسبيد بلكه در كنار آن آگاهي و فعاليت داشته باشيد، در مسائل سياسي سهيم بوده براي انقلاب دفاع كنيد و بي‌تفاوت نباشيد كه در آن‌ دنيا در قبال خون شهدا مسئول خواهيد بود، از خواب غفلت بيدار شويد و جواني خود را هدر ندهيد كه پشيمان نباشيد و در اين ايام كه بهترين ايام است براي آخرت توشه برگيريد و اما شما دوستاني كه مانده‌ايد و انتظار پيوستن به خيل شهدا را مي‌كشيد، مطمئن باشيدكه اگر شما براي خدا فعاليت كرده و اعمال‌تان خوب باشد ما شما را از ياد نمي‌بريم و دوست داريم شما را در بهشت در جوار خود ببينيم. پس بيمناك نباشيد كه با ساختن خود مي‌توانيد رو به خدا كرده و در جوار او باشيد هميشه در همه جا. در پايان از تمامي دوستان يا آشنايان و فاميل‌ها كه در حق آنها كوتاهي كرده و يا حق آن‌ها را خورده و پايمال كرده‌ام مي‌خواهم كه مرا ببخشند و حلال كنند كه خداوند از حق الله مي‌گذرد اما از حق الناس نمي‌گذرد. به اميد اين‌كه خداوند همه ما را مورد رحمت خود قرار دهد.

از همه التماس دعا دارم

والسلام علينا و علي عباد الله الصالحين

                                                 الاحقر، العبد العاصي، هديه‌اي از خدا و به سوي خدا

                                                                         حسين عصاري آراني 

                                                                 10/ 06 /65 لشكر امام حسين(ع)

 

  •  حسین عصاری آرانی
  •  حسین عصاری آرانی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع