گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

محسن عربیان آرانی

محمود

بسیجی

تعمیرکار

1348/09/20

1365/11/09

شلمچه-پاسگاه زید

گلزار شهدای هلال بن علی (ع) آران

محسن بيستم آذر 1348 در خانواده اي مذهبي متولد شد؛ خانواده اي كه پرورش دهندة لاله هاي سرخ و شقايق هاي خونرنگ بودند و به سرزميني عزيمت كرد كه نزديك ترين و مطمئن ترين منزل براي رسيدن به كمال مطلق بود، دياري كه كاروان سرخ جامگان و شيفتگان شهادت همچنان به سوي افق روشني در حركت بودند. محسن دوران دبستان را در مدرسه شهيدان نوذريان و شهيد هاشميان گذرانيد و دوران راهنمائي را دو سال بيشتر ادامه نداد و ترك تحصيل كرد و در مغازه تعميرگاه لوازم خانگي مشغول كار شد و در 64/1/19 براي گذراندن دورة آموزش نظامي روانه پادگان آموزشي شد و در 64/5/27 به عنوان بسيجي داوطلب روانه ميدان نبرد حق عليه باطل گرديد.

پس از مدتي در جبهه، براي ديدار والدين به شهر خود بازگشت و پس از مدتي مجدداً در 65/10/2 عازم جبهه شد. چند روزي نگذشته بود كه دايي بزرگوارش حاج شيخ جواد قاسمپور در عمليات كربلاي 4 به شهادت رسيد. براي تشييع پيكر پاك دايي اش به شهرشان رفت و پس از هفت روز از شهادت دايي اش باز عازم جبهه شد و در جبهه ماند تا در بهمـن همـان سـال (1365 ) در عمليـات كـربـلاي 5، در منطقـه شلمچه به فيض عظيم شهادت نايل گشت.

                             روحش شاد و راهش پر رهرو باد.

و لا تحسبن الذین قتلوا فی سبیل الله امواتا بل احیا

عند ربهم یرزقون فرحین آتهم و الذین فضیله

«و گمان مبرید آنان‌که در راه خدا کشته شدند مرده‌اند بلکه آنان زنده و در نزد خدای خویش روزی می‌خورند و به فضلی که از جانب خدا نصیب‌شان شده شادمانند»

قرآن کریم

با سلام و درود به رهبر کبیر انقلاب اسلامی و با سلام به خانواده شهدا و مفقودین و اسرا. من خیلی خوشحالم که به جبهه‌ آمده‌ام تا بتوانم فردی مفید برای جامعه اسلام باشم و راه حسین و حسینیان را ادامه بدهم تا اسلام و خون مقدس شهیدان پایمال نشود و راه شهیدان از صدر اسلام تا به حال را ادامه بدهیم و ما در جبهه هستیم چون که دشمن به سرزمین ما و وطن ما تجاوز نموده است ما به جبهه آمده‌ایم تا به دشمن بفهمانیم که ما در برابر ظلم خاموش نمی‌نشینیم و این است ندای رهبر ما ای ملت پاسخ محکم و آتشین به دشمن بدهید و به او بفهمانید که ما مرد جنگیم و بدانید تا راه کربلا باز نشود ما در جبهه‌ها می‌مانیم و دست از جنگ و نبرد نخواهیم کشید.

ای پدر و مادر مهربانم و ای پدربزرگ و مادربزرگ عزیزم: ان‌شاءالله که حال‌تان خوب باشد و در سلامتی کامل به سر ببرید. صبر را پیشه خود قرار دهید و شکیبا باشید تا که فضل و رحمت خداوندی نصیب شما گردد و خداوند قربانیان شما را به درگهش بپذیرد (منظور شهید مفقود حسین قاسم‌پور و شهید مظلوم حاج‌ شیخ‌جواد قاسم‌پور که هر دو دایی شهید می‌باشند) بود که ان‌شاءالله به زودی زود این جنگ تحمیلی به نفع اسلام و ملت ایران تمام و راه کربلا باز و خانوادة‌ دلسوز خستة‌ شهدا، اسرا و مفقودین به زیارت آن مرقد مقدس راه یابند.

به تمام دوستان و آشنایان و ملت سلحشور توصیه می‌کنم که دعا به رهبر کبیر انقلاب اسلامی خمینی بت‌شکن و رزمندگان را فراموش نکنند.

والسلام

فرزند اسلام محسن عربیان

  •  محسن عربیان آرانی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع