گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

محمد عرب ابوزید آبادی

ابوالقاسم

بسیجی

کشاورز

1331/10/07

1362/12/16

جزیره مجنون

محمدابادابوزیداباد

محمد عرب تاريخ 7/10/1331 به دنیا آمد. تحصیلات ابتدایی را تا کلاس ششم ابتدایی پایان اما برای گذراندن زندگی و کمک به پدر خود مجبور به ترک تحصیل شد و دوران نوجوانی و جوانی خود را با کار و کوشش سپری کرد. این شهید عزیز پس از پیروزی انقلاب اسلامی، تمام سعی و کوشش خود را بـرای خـدمت بـه مـردم محروم به کار گرفت و با انتخاب اولین شورای اسلامی در روستای محمد آباد به عضویت شورا در آمد در مدت کوتاهی تا لحظۀ شهادت خدمات زیادی به مردم محروم نمود. محمد در مراحل مختلف به جبهه اعزام و در عملیات رمضان مجروح شد و بالاخره در عملیات خیبر در سال 1362 به آرزوی دیرینۀ خود یعنی شهادت نائل آمد.

اين شهيد عزيز عرب 5 فرزند به یادگار مانده است.

 

     روحش شاد و راهش مستدام و پر رهرو باد

بسم الله الرحمن الرحیم

«و اعتصموا بحبل الله جمیعا و لا تفرقوا»

با درود سلام بر پیرجماران خمینی بت‌شکن که هم‌چون ابراهیم‌وار بتی چون رضاخان را در ایران درهم شکست و ما را از سال‌ها در تاریکی و ظلمانی به‌سوی نور رهبری نمود و با حول و قوه الهی و با کمک امت به‌پا خاسته که فقط برای پیروزی اسلام عزیز قیام کرده بودند حکومت جمهوری اسلامی را که حکومت الله است جایگزین آن حکومت طاغوت نمودند. امید است این حکومت الهی بر تمام کشورهای اسلامی حاکم و برقرار گردد ان‌شاءالله.

اینجانب محمد عرب که با آگاهی به جبهه حق علیه باطل می‌روم خدا را سپاس می‌گویم که مرا در این زمان قرار داد تا بتوانم اسلام عزیز را بشناسم و خدا را شکر می‌کنم که این توفیق را نصیبم نمود تا به جبهه بروم و به یاری اسلام بشتابم و این یاری به اسلام حد و مرز نباید داشته باشد به جز شهادت که آن هم اگر خدای متعال قبول نماید از حقیر که آرزوی هر مسلمان است.

آری درخت اسلام به خون مسلمانان باید آبیاری شود تا در جهان سرافراز بماند و ما باید از سیدالشهدا اباعبدالله الحسین(ع) سرمشق بگیریم که فرمود اگر آیین جدم پیامبر اکرم حضرت محمد(ص) با کشته شدن من پای برجا می‌ماند پس ای شمشیرها مرا دریابید و باز به فرموده امام امت که می‌فرماید اگر ما در جنگ بکشیم و یا کشته بشویم پیروزیم دیگر جای هیچ‌گونه نگرانی نیست و از همه مهم‌تر ما که یک عمر می‌گفتیم ای حسین زهرا اگر در کربلا بودیم به یاری تو می‌آمدیم کربلای ایران هم همان کربلاست و هیچ فرقی ندارد.

و اما ای خواهران و برادران شما در فکر این نباشید که چقدر شهید می‌دهیم و کی جنگ تمام می‌شود جنگ ما آن روز تمام خواهد شد که اسلام بر کفر جهانی پیروز گردد ما باید مظلومیت و غریبی امام حسین(ع) را در نظر بگیریم و به یاد بیاوریم موقعی را که در سرزمین کربلا در راه اسلام از جان و مال و خانواده گذشت پسر عمو داد پسر داد برادر چون ابوالفضل(ع) داد کودک 6ماهه داد. لذا ما باید از قیام آن حضرت درس بگیریم و اما مبنی بر این پدر بزرگوارم را وکیل و وصی خود قرار می‌دهم که تا در امر خانواده‌ام مراقبت کامل را مبذول دارند. پدر جان موظف هستید فرزندان مرا آن‌گونه که اسلام عزیز فرموده است تربیت نمایید و فرزندم ابوالفضل چون علاقه به روحانیت دارد شما موظف هستید او را به مدرسه علمیه بفرستید تا ان‌شاءالله در آینده حافظ قرآن و اسلام عزیز باشد.

ای همسرم تو خود می‌دانی و عامل آن هستی که یک مادر خوب در این کلبه کوچک و محقر می‌تواند دانشگاهی اسلامی بسازد و فرزندان را تربیت نموده و دنیای اسلام را آباد نماید از شما می‌خواهم که برای فرزندانم یک مادر نمونه و آن‌ها را به‌خاطر کمک به جامعه اسلامی تربیت و نگهداری نمایی. امید است که خداوند بزرگ در گرفتاری‌ها یار و یاور و مددکار شما باشد تا در این راه موفق باشید.

پدرو مادر عزیزم من در چهره شما اجازه رفتن به مدرسه خودسازی یعنی جبهه را دیدم و خوشحال شدم که خوشبختید مبادا در هنگام نبودن من در خانه ایجاد ناراحتی نمایید صبور باشید، در نمازهای‌تان امام عزیز را دعا کنید. یار و یاور امام باشید مبادا به‌خاطر  از دست دادن من منتی بر کسی بگذارید و از انقلاب انتظاری داشته باشید. خداوند تبارک و تعالی شما را موفق و مؤید بدارد و از جمله شیعیان مولای علی(ع) قرار دهد. در پایان سلامتی و طول عمر پربرکت حضرت امام را از خدای بزرگ خواستارم. خداوندا اسلام و مسلمین را بر کفر جهانی پیروز بگردان آمین.

والسلام و علیکم و رحمه الله و برکاته

  •  محمد عرب ابوزید آبادی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع