گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

محمد عبدالهی آرانی

حسین

بسیجی

1343/05/01

آران و بیدگل

1362/07/28

سردشت

گلزار شهدای امام زاده حسین (ع) بیدگل

محمد عبداللهی فرزند حسین به تاریخ 1343/5/1 در خانواده­ای مذهبی و انقلابی و از قشر کارگری جامعه در آران وبیدگل  چشم به جهان گشود.

وی در همان اوایل انقلاب با تأسی از امام زمان خود یعنی خمینی کبیر و پسران عموی خود یعنی شهیدان علی محمد وجواد و مهدی عبداللهی آرانی در تظاهرات و راه­پیمایی­های مردمی علیه نظام استبداد ستم­شاهی شرکت می­کرد و با توجه به سن کم، شور و شوق و روحیه انقلابی و جهادی داشت.

وی علاقه به تحصیل داشت و در رشته مهندسی برق در فنی و حرفه­ای کاشان مشغول به تحصیل بود و همنین در کنار تحصیل در امر مغازه­داری به پدر خود کمک می­کرد.

او همزمان با وقوع انقلاب اسلامی به عنوان بسیجی فعال به عضویت پایگاه صاحب­الزمانع درآمد و با شروع جنگ تحمیلی توسط ارتش مزدور عراق با ندای «هل من ناصر ینصرنی» حسین زمان خود یعنی امام خمینیره در سال 1360 به جبهه ­های حق علیه باطل شتافت.

در مرحله اول به منطقه کردستان اعزام و از ناحیه پا دچار جراحت و در بیمارستان نیروی هوایی بستری شد و پس از طی دوره درمان دوباره به جبهه شتافت و بالاخره در مورخه 1362/7/30 در منطقه سردشت مریوان طی عملیات والفجر 4 به علت اصابت مین از ناحیه هر دو پا و دست جراحت شدید برداشت و به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

پیکر مطهر این شهید والامقام بنا به وصیت ایشان در جوار همرزمان ملکوتی­اش در گلزار امام­زاده­ حسین  ع بیدگل به خاک سپرده شد.

                                                                 روحش شاد و راهش پررهرو باد.

 

 

بسم رب الشهدا الصدیقین

متن کامل وصیت­نامه شهید محمد عبداللهی

« ولا تحسبن الذین قتلوا فی سبیل­الله امواتاً بل احیاء عند ربهم یرزقون»

گمان نبرید کسانی که در راه خدا کشته می­شوند مرده­اند بلکه آنها زنده­اند و نزد خدای خود روزی می­خورند.»

شهید شمعی در قلب تاریخ است که خود می­سوزد و روشنگر جامعه­ ی خویش و نسل­های آینده می­گردد. خون شهید تحرک­ بخش جامعه می­باشد و هر قطره خون شهید صدها مبارزه می­آفریند حال که خون شهید این چنین ارزش والایی دارد چگونه انسان می­تواند آن را پایمال کند. به خدا قسم هر کس در هر پست و مقامی که بخواهد فکر پایمال کردن خون شهیدان را در سرش بپرواند خیانتی است به تمام شهیدان از هابیل تا حسین و از حسین تا شهیدان کربلای ایران و شهیدان این زمان و گناهی است که خانواده شهداء و نه خدای تبارک و تعالی آن را می­بخشد. آیات خدا در همه عصرها و زمانها برای انسان صدق می­کند. مگر خدا در قرآن نمی­فرماید: گمان نکنید که ما شما را بیهوده آفریدیم بلکه شما را آزمایش می­کنیم هم­ اکنون ما در میدان آزمایش خدا قرار گرفته­ایم همان محصلی که سال تحصیلی را می­خواهد به پایان برساند و موقع امتحانات آخر سال او می­باشد تمام کوشش را به کار می­برد تا اینکه امتحانات را موفقیت­ آمیز به پایان برساند. ما نیز در این موقع حساس حداکثر سعی خود را انجام می­دهیم تا اینکه از این آزمایش الهی پیروزمندانه بیرون بیاییم حال نحوه موفقیت تفاوتی نمی­کند یا اینکه در نبرد با کافران پیروز می­شویم و پیروزمندانه به وطن خود باز می­گردیم و یا اینکه در پیکار با کفار فرشته سعادت، شهادت را با آغوش باز می­پذیریم. وصیتم به تمامی مردم و به پدر و مادرم و خواهران و برادران و همه دوستان این است که هدفتان فقط خدا باشد و کمک به جامعه و مردم و محرومان، هیچ­گاه خدا را فراموش نکنید و نماز را که باعث معراج انسان می­شود به پا دارید. پدر و مادر عزیزم از اینکه برای شما فرزندی لایق نبودم و در زندگی نتوانستم برای شما کاری انجام دهم باید مرا ببخشید. امید است که خدا پاداش زحمات شما را در طول زندگی من در آخرت به شما عطا کند. از تمامی کسانی که از طرف من در هر زمینه بدی کرده­ ام معذرت­خواهی می­کنم. امیدوارم که مرا ببخشید و امید است که خدا نیز ما را ببخشد و از گناهان ما درگذرد و خداوند هم از گناهان شما بگذرد و پاداش اخروی عنایت کند. در مورد دفن من هر کجا که پدرم مایل باشد می­توانید مرا دفن کنید سعی کنید هم جوار قبر شهدا باشد. به امید پیروزی رزمندگان اسلام بر کفر جهانی و به امید برقراری حکومت حق به دست توانای حضرت مهدی (عجل­الله تعالی فرجه). والسلام.

خدایا، خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگه دارد    محمد عبداللهی 1361/5/22

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                           

 

 

  •  محمد عبدالهی آرانی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع