گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

غلام رضا عباس زاده نوش آبادی

میرزا

بسیجی

محصّل

1348/05/01

1364/12/11

فاو

گلزار شهدای امام زاده محمّد (ع) نوش آباد

غلام‌رضا عبّاس‌زاده‌ نوش‌آبادی در اوّل مردادماه 1348 در شهر نوش‌آباد به دنیا آمد. او با این که در دوران دفاع مقدّس نوجوانی کم‌سن و سال بود ولی علاقه­ ی زیادی به حضور در میدان‌های جنگ داشت. او هم‌چنین در این ایّام در امور فرهنگی و کتابخانه­ ی شهید سجادی فعالیّت داشت.

غلام‌رضا با پیوستن به بسیج بالاخره خود را آماده کرد تا به صفوف رزمندگان اسلام بپیوندد. او بعد از گذراندن آموزش‌های نظامی، داوطلبانه عازم جبهه‌های جنگ شد. شهید عباس‌زاده در تاریخ 1364/12/11 در عملیات والفجر8 به شهادت رسید.

 

 

بسم اللّه الرحمن الرحیم

- به نام خداوند توانگر و عادل که ما را هستی بخشید و سپس هستی مان را به مرگ تبدیل می کند .

- در اینجا من سرباز وظیفه به این راه قدم گذاردم . هدفی داشته ایم عظیم بر این ملّت دیده رواداشته و اکنون که خود را در مقابله با آنان می بینیم و وظیفه می دانیم که بپاخیزیم و پشتکار علیه آنان که خطر بزرگی برای اسلام ما است می نماییم.

- آری ! آرمان مقدّس در پیش است و ما مسلمان حقیقی به نام سرباز جانباز
می جنگیم یا می کشیم و گورشان را در این سرزمین إن شاء اللّه خواهیم کند و پیروز خواهیم شد یا کشته می شویم که این طوری نیز باز هم پیروزی از آن ماست و در اینجا سفارشات دارم که به شرح زیر است :

- پدر مهربان و مادر مهربان ! اوّل از شما حلالیّت می طلبم من از خدا می خواهم که مرا (ادامه متن نبود) من آرزو دارم که اسلام پیروز شود ، آرزو دارم که فرزند خود را ندیده و او بزرگ فرزند (ادامه متن نبود) خود ناراحتی دارید ببخشید مرا هم چنین برادرم و خواهرم مرا ببخشید به عرض همسر مهربانم می رسانم بعد از من
می تواند شوهر کند هیچ ناراحت نباش (ادامه متن نبود) خدای تو بزرگ است. نصف خانه مال زن است و بقیه مال فرزند . دکان را بفروشید خرج کنید . طلبکار (ادامه متن نبود) جز آن که در آن جا نوشته شده از قبل اینجانب غلامرضا
عبّاس زاده از همه افراد فامیل به خصوص زن مرا راضی نگه دارید تا ناراحت نشود از او پذیرایی کنید . اسم فرزند مرا هرچه خواستید ، بگذارید من ناراحت نیستم فقط هر وقت بچّه من بزرگ شد اگر سراغ پدر را گرفت بگویید پدرت رفته سربازی .

- همسر مهربانم ! اگر بدی دیدی مرا ببخش .

- از قول همه فامیل مرا ببخشید هرجا که شهیدان را به خاک سپردند مرا همان جا به خاک بسپرید .

- دیگر عرضی ندارم جز پیروزی اسلام و ایران و سلامتی امام خمینی کسی برای من گریه نکند که من راضی نیستم فقط بگویید درود بر خمینی و همه جانبازان قرآن .

خدانگهدار

 

 

 

  •  غلام رضا عباس زاده نوش آبادی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع