گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

علی اکبر طاهری نوش آبادی

یداله

بسیجی

محصّل

1343/01/15

1362/05/10

حاج عمران

گلزار شهدای امام زاده محمّد (ع) نوش آباد

علی اکبر سال 1342در خانواده ای متدین و از طبقه کشاورز متولد شد. دوران کودکی را با مشقت، سختی و بیماری های متعددی که گریبانگیر او شد گذراند. مادرش در کنار دار قالی بافی که داشت فرزندش را بزرگ کرد تا به سن مدرسه رسید و او را در دبستان محتشم نوش آبادثبت نام کرد او کودکی بیش نبود ولی باید هم درس می خواند و هم گوشه ای از بار سنگین کار و تلاش والدین را به عهده می گرفت و بر این اساس بود که وقتی از مدرسه بر می گشت در کار قالی بافی، پرورش دام در منزل کمک می­کرد.

زمانی که انقلاب به رهبری امام خمینی حرکت خود را آغاز کرد علی اکبر در مدرسه راهنمایی بود. او هم مانند دیگر مردم شهید پرور نوش آباد در راهپیمایی ها شرکت می­کرد و با حمل پلاکارد و عکس های رهبر بزرگش خشم و انزجار خود را نسبت به رژیم منحوس پهلوی ابراز می داشت.

در دبیرستان مشغول تحصیل شد و سال اول را سپری کرد. و با آوردن شهدا به شهر و دیارش که فضای شهر را اکنده از عشق و عطر شهادت کرده بود دیگر تاب و توان ماندن و دیدن ظلم و تجاوز عراق علیه ایران را نداشت. زمان می­گذشت که تصمیم گرفت برای دفاع از اسلام به جبهه ها اعزام شود ابتدا برای گذراندن دوره های آموزشی اعزام و به عنوان بسیجی روانه جبهه ها شد و پس از دو یا سه مرتبه اعزام به عضویت سپاه در آمد و در واحد خمپاره انداز در جبهه های غرب و جنوب مشغول نبرد شد. سرانجام مرداد سال 62 در عملیات والفجر مقدماتی در منطقه غرب کشور با اصابت ترکش گلوله توپ دشمن بعثی عراق به درجه رفیع شهادت نایل آمد.

                                                    روحش شاد و راهش مستدام باد

وصيت‌نامه اول

بسم الله الرحمن الرحیم

ان تنصر الله ینصرکم و ثبت اقدامکم.

پروردگارا مرا یاری ده تا در میدان مبارزه با دشمن درونی و جنگ با دشمن بیرونی تا قلبش پیش تازم و به‌وسیله شهادت به اهداف اصلی و هدف خود دست یابم.

ان الذین آمنوا و هاجروا و جاهدوا فی سبیل الله باموالهم و انفسهم اعظم درجه عندالله اولئک هم الفائزون.

به‌نام الله پاسدار حرمت خون شهیدان و بازوی توانای ناتوان‌ها و با سلام و درود بر مهدی موعود ادامه‌دهنده جدش رسول‌الله و با درود و سلام بر نائب بر حقش و قلب تپنده امت و مشکل‌گشای شیعیان جهان و کوبنده ستمگران و نجات دهنده مستضعفان رهبری که شب‌ها را تنها به یاد خدا روز می‌کند و با درود فراوان بر شهیدان از هابیل تا کربلای حسین(ع) تا کربلاهای ایران از کردستان تا خوزستان و کربلاهای دیگر ایران عزیزانی که چون شمع سوختند و راه را به ما نشان دادند و به‌نام همه مجروحین و معلولین. آن‌هایی که با دادن اعضایی از بدن‌شان سرزمین پهناور خوزستان را آباد کردن و با خون سرخ و گرم‌شان‌ جامعه بشریت را سرخ‌گون کردن و با سلام بر همه حماسه‌سازان انقلاب و جنگ و همه ایثارگران و از جان‌گذشتگان ایران زمین و به‌نام همه کسانی که از مال و جان خود مایه گذارده‌اند و انقلاب را یاری کرده و می‌کنند و با درود و سلام بر پدران و مادرانی که ایثارگرانه فرزندان خود را به عنوان هدیه و یاری از حسین زمان و فرمانده کل‌قوا و به پاس پاسخ به ندای هل من ناصر ینصرنی و هل من معین یعیننی گفته باشند عزیزان خود را چون لیلا و ... به میدان فرستادند و فدا کردند و درود بر شما ملت همیشه در صحنه و شکست‌ناپذیر ایران برای شما پاک‌دلان و مردان خدا آرزوی موفقیت می‌کنم ان‌شاءالله که ایزد متعال شما را یاری کند و از شما هم‌وطنان عزیز صمیمانه از فداکاری‌تان و احساسات پاک و درونی و قهرمانی و این همه احساس مسئولیت شما تشکر و قدردانی می‌نمایم و به عنوان برادری حقیر چند جمله‌ای با شما ملت شهیدپرور دارم ای کسانی که ایمان آورده و زیر پوشش الهی قرار گرفته‌اید و از نعمت‌های بیکران او استفاده می‌کنید همان‌طورکه به ندای پیامبرگونه امام جواب مثبت داده‌اید اکنون هم لبیک گفته و با جان و توان یاری‌اش کنید تا با کمک خداوند عالمیان ستمگران جهان را از صحنه روزگار برکنار سازد و محرومان را نجات دهند و برای مبارزه با کافران داخلی و خارجی کمر همت ببندید تا نسل آنان را از جهان براندازید و بدانید که میلیاردها مستضعف در جهان چشم انتظار شما هستند و چشم به شما دوخته‌اند و نظاره‌گر سرنوشت شما و یاری‌تان هستند و حال که نشان داده‌اید که می‌توانید حکومت را خودتان در دست بگیرید و از کشورتان دفاع کنید و زورگویان را بیرون کنید یک بار دیگر به جهان و جهانیان نشان دهید که تا ستمگری هست نمی‌توانید از پای بنشینید و دین اسلام تنها برای خود راحتی و آسایش را نمی‌خواهد بلکه برای همه محرومان می‌خواهد ای امت رسول‌الله و ای پیروان پیرجماران شهیدان این نوگلان پرپر شده را فراموش نکنید که با کوچک‌ترین خلاف بر شما سر راه خواهند گرفت و باید جوابگو باشید ما کم و بیش به رسالت خودمان عمل کردیم و راه خود را آگاهانه پیمودیم اینک نوبت به شما رسیده و این پرچم آغشته به خون هزاران هزار شهید به دست شما سپرده می‌شود از آن پاسداری کنید و به صاحب آن دهید و مجدداَ از شما می‌خواهم که این حماسه‌سازان انقلاب حجت بن الحسن امام زمان(عج) را و مجروحان و معلولان این حماسه‌آفرینان میدان مبارزه و از جان گذشتگان را و همین‌طور فقها و علما این سرچشمه‌گان علم و تقوا را از یاد نبرید.

در پایان چند سخنی با تو ای پدر و مادر عزیز گرامیم امیدوارم با صبر و استقامت استوارتان پشت منافقان و چشم کوردلان را کور و بلرزانید و روح مرا شاد کنید و مادر و پدرم از شما می‌خواهم که برای دیگر پدران و مادران شهدا الگو باشید و صبر و شکیبایی را از امام امت بیاموزید.

پدرجان و مادرجان اگر من نتوانستم از زحمات شما قدردانی کنم مرا حلال کنید و اگر ناراحتی برای شما ایجاد کردم مرا مورد بخشش قرار دهید و اگر افتخاری نصیبم شد نمازها و روزه‌های قضایی مرا بگیرید و برای من مجلس تشریفاتی هرچند که می‌دانم نمی‌گیرید و اگر خواستید بگیرید نگیرید و برایم گریه نکنید که من به آرزویم رسیدم و اگر شما آسوده باشید من هم آسوده‌ام.

 اما وصیتم به شما ای برادران از شما می‌خواهم راهم را ادامه دهید و نگذارید که آتش سلاحم سرد و خاموش گردد و از دستم بیافتد و تا پیروزی محرومان بر ستمگران از پای ننشینید و تنها وصیتم به یگانه خواهرم این است که در تربیت فرزندش باید به یاد داشته باشد که برادری داشت که در راه حق و حقیقت با خون گرم و سرخ خود نوشت استقلال آزادی جمهوری اسلامی و فرزندان خود را چون زینب تربیت کند.

والسلام

الهم طهر، طهر قلبی

پروردگارا پاک کن مرا و پاک گردان قلبم را

خدایا خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار.

وصيت‌نامه دوم

ان تنصر الله ینصرکم و ثبت اقدامکم.

پروردگارا مرا یاری ده تا در میدان مبارزه با دشمن درونی و جنگ با دشمن بیرونی تا قلبش پیش تازم و به‌وسیله شهادت به اهداف اصلی و هدف خود دست یابم.

ان الذین آمنوا و هاجروا و جاهدوا فی سبیل الله باموالهم و انفسهم اعظم درجه عندالله اولئک هم الفائزون.

به‌نام الله پاسدار حرمت خون شهیدان و بازوی توانای ناتوان‌ها و با سلام و درود بر مهدی موعود ادامه‌دهنده سنت جدش رسول خدا وسرنگون‌کننده ستمگران و با درود و سلام بر نایب بر حقش این قلب تپنده ملت و مشکل‌گشای شیعیان جهان و به ‌نام همه شهیدان از هابیل و کربلای حسین(ع) گرفته تا کردستان و خوزستان و دیگر کربلاهای ایران و به‌نام مجروحین و معلولین که حماسه‌ساز انقلاب و جنگ بودند و همه ایثارگران و از جان‌گذشتگان ایران زمین و به‌نام همه کسانی که از جان و مال خود مایه گذارده‌اند و انقلاب را یاری کرده و می‌کنند.

و از شما هم‌وطنان عزیز صمیمانه از فداکاری‌شان، از احساسات پاک و درونی و قهرمانی و این همه بزرگواری و فعالیت‌تان و این همه احساس مسئولیت شما تشکر می‌کنم و چند سخن با شما ملت مسلمان و شهیدپرور دارم.

ای کسانی که ایمان آورده‌اید و زیر پوشش الهی قرار گرفته‌اید از نعمت‌های بیکران او استفاده می‌کنید، بی‌دریغ به ندای حسین زمآن‌که می‌گوید (هل من ناصر ینصرنی) لبیک گفته و او را با جان و توان یاری کنید تا به کمک خدای عالمیان، ستمگران جهانی را از صفحه روزگار برکنار سازد و محرومان را نجات دهند و برای مبارزه با کافران داخلی و خارجی کمر همت ببندید تا نسل آنان را از جهان براندازید و بدانید که میلیاردها مستضعف در دنیا چشم انتظار شما هستند و چشم به شما دوخته‌اند و نظاره‌گر سرنوشت شما و یاری‌تان هستند و حال که به‌دنیا  نشان دادید که می‌توانید حکومت را خودتان به دست گیرید و از کشورمان دفاع کنید و زورگویان را بیرون کنید یک‌بار دیگر به جهان و جهانیان نشان دهید که تا ستمگری هست نمی‌توانید از پای بنشینید و دین اسلام برای خود راحتی و آسایش را نمی‌خواهد بلکه برای همه محرومان می‌خواهد.

پس ای امت رسول خدا شهیدان این نوگل‌های پرپر را فراموش نکنید. این زمینه سازان انقلاب حضرت مهدی(عج) را و مجروحان و معلولین این حماسه‌آفرینان میدان مبارزه، از جان‌گذشتگان را و فقیهان و علما را این مجسمه‌های علم و آگاهی و تقوا را در پایان امام را یادتان نرود.

خدایا خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار

خدایا خدایا تو را به جان زهرا رزمندگان ما پیروزشان بگردان

مرگ بر آمریکا، شوروی، اسرائیل و تمام ابرجنایتکاران دنیا

چند سخن با پدر و مادر عزیز و گرامیم: پدرجان و مادرجان امیدوارم که در دوران زنده بودنم برای شما فرزندی خوب و نیکو بوده باشم و اگر هم نبودم مرا حلال کنید و از زحمات شبانه‌روزی و چشمگیرتان چشم بپوشید و برای من طلب آمرزش و مغفرت نمایید و بر من گریه نکنید و اگر هم خواستید بگریید برای من گریه نکنید که من به آرزوی خود رسیدم و از خدا بخواهید که این هدیه ناقابل‌تان را قبول کند و مرا در کنار مظلوم‌ترین و باتقواترین افراد به خاک بسپارید و قبر مرا طبق دستور شرعی درست کنید. در پایان از همه دوستان و آشنایان و هم‌وطنان طلب بخشش کنید. از همه و همه ملت.

بی عشق خمینی نتوان عاشق مهدی شد

آنان‌که  در ره عشق گزیدند

همه در کوی حقیقت آرمیدند

لاله‌گون فتح در عشق است

هرچند سپاه او شهید همه

من نمی‌خواهم چون مظلومان در بستر بمیرم

من روم در جبهه تا که در دل سنگر با مردان حق بمیرم

 

  •  علی اکبر طاهری نوش آبادی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع