گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

علی اصغر طاهری آرانی

نعمت اله

سرباز سپاه

1346/09/26

1366/04/08

سردشت

گلزار شهدای هلال بن علی (ع) آران

26 آذر 1346 مقارن با سوم ماه مبارك رمضان در يكي از محله هاي قديمي آران (محله چهار سوق) در خانواده اي مذهبي و مؤمن كودكي پا به عرصه وجود نهاد. پدرش كه مربّي و قاري قرآن و از دوستداران و ذاكران اهل بيت(عليه السلام) بود نام فرزندِ زيبا صورت و نيك سيرتش را علي اصغر نهاد. گوشت و خون اين نوزاد با آيات الهي پرورش يافت و مادرش آن گاه كه زمزمة لالائي مي خواند سرود عشق و ايثار و كربلائي شدن را با عشق و محبّت خـدا در گـوش نوزادش نجوا مي كرد. عشق به اهل بيت(عليه السلام) را از همان آغازين سال هـاي عمرش نشان مي داد. پدر گرامي اش مي گويد: « در يكي از روزهاي عزاداري حضرت ابا عبدالله (عليه السلام) پسرم را كه روي دوش خود گذاشته بودم به هيئت رفتم، عزاداران همه به سر و سينه مي زدند، متوجه شدم كه نگاه ها به طرف ما معطوف گرديده، خوب كه دقت كردم ديدم فرزند خردسالم علي اصغر نيز به سرو سينه مي زند. اين در حالي بود كه كمتر از دو سال سن داشت ». در سن شش سالگي پا به عرصة فراگيري علم در مدرسة 17 شهريور آران نهاد. پس از اتمام دوران ابتدايي به علت وضع اقتصادي خانواده از ادامه تحصيل باز ماند و به كسب و كار پرداخت. با آغاز جنگ تحميلي بارها اقدام به ثبت نام نمود، ولي به علت كمي سن از اعزام وي ممانعت كردند. بالاخره با دست بردن در شناسنامه و زياد كردن سن، از طريق جهاد سازندگي اعزام و به عنوان نيروي امدادگر در عمليات والفجـر 8 شـركـت نـمود. پـس از آن بـارها از طريق بسيـج و سپـاه پاسـداران به صحنـه هـاي جنـگ اعـزام شـد.

در عمليات كربلاي 4 در گردان فتح حماسه ها آفريد، در حالي كه همه حكايت از مفقود شدن وي مي دادند با تني مجروح به وطن بازگشت. اين بار به همراه تنها برادرش رهسپار جبهه شدند و در عمليات كربلاي 5 شركت فعال داشتند و هر دو با پيكري زخمي و تركش خورده به آران بازگشتند در حالي كه داغ و فراق ياران و همسنگرانشان را بر سينه داشتند. پس از بهبودي و برگزاري مراسم سوگواري ياران و همسنگران شهيدشان همچون اصغر حلاج مجدداً به جبهه ها شتافتند.

آخـريـن ديـدار از خانـواده رمضـان سـال 66 بـود. از آن پـس بـه جبهه هـاي غـرب ( سردشت ) عزيمت نمود، امّا شب هاي قدر را در ميان نمازگزاران و جوشن خوان هاي مسجد جوادالائمه(عليه السلام) با شـور و حـال بـه نيـايش پرداخـت و نمـي دانيم كه در شب هاي قدر چگونه راز و نياز كرد و با معشوق چه گفت و چه خواست كه به ميهماني اش دعوت كرد.

در طلـوع هشتميـن روز تيـرمـاه 66 خبـر از پرپر شدن گل وجود عزيزي و از كار افتادن تپش قلبي ديگـر دادنـد. اين قلبِ مهربان، پيك گردان علي بن ابي طالب(عليه السلام) از لشكر 8 نجف اشرف بود كه ديگر تاب تحمل ماندن در اين دنيا را نداشت. جايگاه او در ميان عرشيان بود و در بين فرشيان طاقت ماندن نداشت.

 

                                                                  يادش گرامي و راهش پر رهرو باد.

بسم الله الرحمن الرحیم

وصیت‌نامه اول

اشهد ان لا اله الا الله خدایی نیست جز الله. و اشهد ان محمد رسول‌الله شهادت می‌دهم که محمد بنده و رسول اوست. و اشهد ان علی ولی الله. شهادت می‌دهم که علی ولی اوست.

به نام خدای یگانه و تنها، خدایی که بنده را از نیست به هست به وجود آورد و با سلام بر آدم تا خاتم الانبیاء و تا مهدی موعود و با سلام بر امام امت و فقیه عالیقدر و با سلام و درود بر ارواح طیبه شهدا و مفقودین و سلام بر اسرا و جانبازان و خانواده‌های ؟؟

امت بیدار پیام من ؟؟؟ خون من است. و وصیت‌نامه من همان وصیت ‌الله یعنی قرآن است پس اگر خواستید به وصیت من عمل کنید به قرآن عمل کنید.

در پایان پدر و مادر شما را به صبر و تقوا توصیه می‌کنم و مرا نیز حلال کنید.

 و در ضمن اگر جنازه‌ام به دست‌تان رسید شبانه در تاریکی شب غسلم دهید و کفنم کنید و به خاکم بسپارید و در مراسم مصیبت زهرا(س) بخوانید.

و اگر باز جنازه‌ام به دست‌تان نرسید برایم بگرید و قبر درست کنید و باز به یاد قبر مفقود زهرا مصیبت بخوانید.

اصغر

22/ 09/ 65

وصیت‌نامه دوم

«بِسْمِ رَبِّ الشُّهدا و الصّالِحین»

«و قاتلوهم حتی لا تکون فتنه» با سلام و درود بیکران به پیشگاه آقا امام زمان(عج) و نائب برحقش بت‌شکن زمان و حسین زمان، رهبر کبیر انقلاب و بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران امام خمینی و درود بی‌پایان به ارواح طیبه شهدا از صدر اسلام تاکنون که با نثار خون خویش اسلام عزیز را آبیاری نمودند و جان خود را فدای اسلام نمودند و با سلام و درود فراوان بر رزمندگان عرصه پیکار حق علیه باطل.

من کوچک‌تر از آن هستم که بخواهم وصیتی به چنین ملتی با چنین رهبری بنمایم ولی به عنوان تذکر و یادآوری چند نکته را بیان می‌کنم. ای ملت قهرمان و شهیدپرور گوش به فرمان امام و رهبر باشید و از دستوراتش که همان دستورات پیامبر و قرآن است اطاعت کنید. دست از یاری رهبر برندارید و همانند امت کوفه نباشید که امام علی(ع) را تنها گذاردند. فقط برای رضای خدا اعمال‌تان را انجام دهید و هر قدمی که برمی‌دارید برای رضای خدا و خدمت به اسلام و مسلمین باشید. هم‌چنان سابق هرچه بیشتر به جبهه‌ها کمک کنید، چه از نظر مالی و چه از نظر جانی که امروز اسلام احتیاج به کمک شما مردم شهیدپرور و پشت صحنه دارد.

وصیتم به پدرم: پدر بزرگوارم تو برای رشد من زحمات طاقت‌فرسایی کشیده‌اید و من نتوانستم آن‌طور که شایسته است جبران نمایم،‌ امیدوارم که مرا حلال کنی. پدرم از خدمت به اسلام و مسلمین دست برنداری و هم‌چون گذشته بلکه بیشتر به آموزش دین و قرآن بپرداز و در سوگ من صبور باش و بر خدا توکل کن.

وصیتم به مادرم: مادر عزیزم گرچه فرزند خوبی برای شما نبودم و شاید شما را اذیت کرده‌ باشم امیدوارم مرا حلال کنی. مادرم می‌دانم که شهادت من و پسرخاله‌هایم برای شما سخت و سنگین است. ان‌شاءالله چون ام‌البنین صبور باشی. خدا را شکر کن که چنین فرزندی به شما داد تا در راه خدا و قرآن و اسلام شهید شود.

برادر عزیزم: پس از شهادت من مسئولیت تو بیشتر می‌شود. نگذار اسلحه‌ای که از دستم افتاده روی زمین بماند. راهم را که همان راه حسین(ع) می‌باشد با کوشش هرچه بیشتر ادامه بده در این راه خستگی به خود راه مده.

خواهرم: این محبوب دل من و این بهتر از جانم، امیدوارم که شهادت من برای شما سخت نگذرد. صبر را پیشه خود ساز. از شما می‌خواهم که رفتار و اعمالت را زینب‌وار انجام دهی و در خدمت کردن به اسلام و مسلمین کوتاهی نکنی. خواهرم در درس‌ خواندنت کوشا باش تا احتیاجات جامعه و کشور را رفع نمایی.

دوستان من: پیرو خط امام باشید و هیچ‌گاه رهبر را تنها نگذارید و به فرامین پیامبرگونه‌اش گوش دهید. در خط قرآن و اسلام باشید و به دستورات قرآن عمل کنید. از همه دوستان و خویشاوندان طلب عفو و بخشش دارم.

والسلام                  علی‌اصغر طاهری                  1/ 10/ 1365 

  •  علی اصغر طاهری آرانی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع