گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

حسین طاووسی

علی محمد

سرباز سپاه

1346/01/01

1365/10/04

جنوب خرمشهر

گلزار شهدای هلال بن علی (ع) آران

حسين اوّل فروردين 1346 در خانواده اي كشاورز و از نظر مادي ضعيف به دنيا آمد، فقر و مشكلات زندگي در اين خانوادة عيال وار باعث شد كه حسين بعد از اتمام دورة ابتدايي براي كمك به خانواده در امر كشاورزي پدر را ياري كند و درس را كنار بگذارد.

او جواني بي آلايش، با صداقت، مخلص، جسور و شجاع بود. شوخ طبعي او در جمع رزمندگان زبانزد همه بود. به طوري كه روزي شهید حاج حسين خرازی فرماندة لشكر 14 امام حسين(عليه السلام) به عنوان فردي نا آشنا در جبهة فاو برخوردي با او داشت صراحت و جسارت اين نوجوان بسيجي فرماندة لشكر را وا مي‌دارد تا چند دقيقه‌اي با او مشغول گپ زدن شود. حسين بعدها متوجه مي شود كه ايشان فرماندة لشكر است.

او در جبهه آرامش نداشت و هر كجا خطر و يا نياز به شجاعت بيشتري براي رزم بود، داوطلب مي شد و همين حضور فعال و پر تلاش او در صحنه هاي جنگ باعث شد كه در طول 27 ماه حضور در ميادين جنگ پنج بار مجروح شود، ولي هيچ گاه مجروحيت او موجب كاهش حضورش در خط مقدم جبهه نشد.

سرانجام در 1365/10/4در عمليات كربلاي 4، در جزيرة ام الرصاص در كسوت خدمت مقدّس سربازي، در لشكر 14 امام حسين(عليه السلام) به شهادت رسيد پيكر مطهرش  مدت‌ها در آن منطقه ماند تا اين كه بعد از سي ماه، در 68/3/13 به وطن بازگشت و در جمع دوستان شهيدش به خاك سپرده شد.

                                        يادش گرامي و راهش پر رهرو باد

بسم رب الشهدا و الصدیقین

مِنَ الْمُؤمنينَ رِجالٌ صَدَقُوا ما عاهَدُو اللهَ عَلَيْهَ فَمِنْهُمْ م

َنْ قَضي نَحْبَهُ وَ مِنْهُمْ مِنْ يَنْتَظِرُ وَ ما بَدَّلوُ تَبْديلا

از مؤمنین رامردانی هستند که بر ایمان خود با خداوند پایدار ماندند پس برخی از آنان دین خود را ادا کرده و برخی انتظار دارند که دین خود را ادا کنند و اینان از عهد خود دست برنداشته نقض عهد نکردند.

به نام خدا و به یاد خدا و به خاطر خدا و برای خدا و به نام الله پاسدار حرمت خون شهیدان و به نام آن‌که هستی را آفرید و به نام آن‌که جان به من داده خود جان گرفت و به نام آن یگانه پرچمدار عالم بشریت مهدی‌زهرا(عج) تعالی و با سلام و درود به امام امت و امت امام و خانواده‌های شهدا و مفقودین و مجروحین و معلولین و اسرا جنگ تحمیلی.

خدایا تو شاهد باش که من هدفی جز تو و مقصودی جز راهی که تو شهادت خودت توسط پیامبر اکرم(ص) و امامان معصومت به من نشان داده‌ای ندارم و عشقی جز شهادت در راه تو را ندارم و امیدم به توست و غیر تو پناهگاهی ندارم هرچند بنده‌ای معصیت‌کارم و بار گناهانم بر دوشتم سنگینی می‌کند منتها از درگاه لطف و کرمت ناامید نیستم و به فضل و کرمت چشم دوخته‌ام و امیدوارم که این‌بار هدیه‌ای که خودت به من ارزانی داشته‌ای تقدیمت کنم و جوانان ما باید قدر این نعمت بزرگ را بدانند و پیش از آن‌که مرگ سیاه دامنگیرشان شود مرگ سرخ را استقبال نمایند و هرکس در این معامله نافع پشیمان گردید بداند که به طور حتم ضرر کرده است از آن‌جایی که بر هر فرد مکلف لازم است که هنگام فراغت از این دنیای فانی وصیتی نماید لذا به چند توصیه از برادری که هم‌اکنون در میان شما نیست و روحش ناظر اعمال و کردار شماست توجه فرمایید و به آن عمل نمایند: آری وصیتم به مردم شهیدپرور گل‌آرا این است که اتحاد و همبستگی را مدنظر داشته باشند و از روحانیت مبارز و امام امت این پیر جماران این روح خدا این فرزند زهرا این ؟؟ به مطهر که عمر جان – فرزند خود را در رضای اسلام (نماند) نمود پشتبانی کنند و او را تنها نگذارید و جوانان منطقه ما جبهه‌ها را خالی نگذارند و جنگ را تا رفع فتنه در عالم ادامه دهند.

آری چند جمله‌ای وصیت به پدر و مادر و خواهرانم و برادرانم: پدر و مادر هرچند که یک عمری زحمات شما باعث شرمندگی من بود ولی با خون این شرمندگی و خجالت‌زدگی را جبران نمودم و از شما حلالیت می‌طلبم و امیدوارم که حسین‌وار و زینب‌گونه بعد از من به انقلاب و اسلام کمک کنید.

آری برادرانم و خواهرانم شما هم حسین‌وار و رقیه‌وار باشید و از امام امت و امت امام و روحانیت مبارز پشتیبانی کنید و اخلاق و رفتار و برخورد شما در محل نمونه باشد تا دیگران از شما سرمشق گیرند و شما الگو باشید در بین مردم و محافظ این انقلاب این اسلام باشید. در آخر از تمام مردم شهیدپرور گل‌آرا و دوستان و آشنایان و فامیل‌ها حلالیت می‌طلبم و شما را به خدا می‌سپارم. دیگر بیش از این وقت شما را نمی‌گیرم.

والسلام

به امید هرچه زودتر پیروز شدن رزمندگان کفرستیز بر کفر جهانی و باز شدن راه کربلای حسینی.

برادر حقیر شما حسین طاووسی

  03/ 08 /64

  •  حسین طاووسی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع