گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

علی طالبی آرانی

ذبیح اله

پاسدار

1342/01/01

1364/06/18

اشنویه

گلزار شهدای هلال بن علی (ع) آران

درسال 1342 در محله میدان بزرگ آران در خانواده­ای زحمتکش و قالیباف بدنیا آمد. تحصیلات ابتدایی و راهنمایی و متوسطه را در آموزشگاه­های 25 شهریور و نظام وفا و برادران شهید عبدالهی با معدل 17 به پایان رسانید. ایام کودکی و نوجوانی او با شرکت در مجالس مذهبی، هیئت و قرائت قرآن و تحصیل علم گذشت و با شروع انقلاب با تو ه­ های مردم انقلابی در راهپیماییها همراه شد. پس از انقلاب فعالیت شهید در ارگان­های انقلاب ادامه یافت و به عنوان مربی در کادر آموزشی رزمندگان در بسیج و سپاه به خدمت مشغول بود. همچنین به همراه دیگر برادران در احداث پایگاه بسیج آران فعالیت داشت. در سال 62 به مدت 6 ماه در کردستان مسئولیت آموزش را عهده دار بود. فعالیت­های رزمی شهید او را به جبهه­ های نبرد کشاند و در 5 نوبت از طریق لشگر نجف اشرف (گردان انبیاء) در جبهه حضور پیدا کرد. یک مرتبه نیز در عملیات رمضان از ناحیه دست و صورت مجروح شد. شوق دیدار معبود سرانجام در عملیات قادر به شیرینی وصال مبدل شد و علی در تاریخ 1364/6/18 در ناحیه پنجوین دعوت حق را با اهدای خون پاک خویش لبیک گفت ولی پیکر پاکش همچنان در صحنه نبرد باقی ماند. او اخلاق و روحیه­ای انقلابی داشت و شیفته امام (قدس سره) بود و آرزوی دیدار او را به دل داشت لیکن عمرش در این آرزو وفا نکرد. پس از هشت سال مفقود الاثر بودن در تاریخ 1372/8/7 پیکر مطهرش در روز شهادت فاطمه زهرا (س) تشییع گردید و در کنار دیگر شهدا به خاک سپرده شد.

                  روحش شاد، یادش گرامی و راهش مستدام باد.

فرازهایی از وصیت نامه پاسدار شهید علی طالبی

ای پاسداران ای بسیجیان و ای سربازان، سرباز امام زمان آن سربازی است که قبل از اینکه به سلاح اسلحه مسلح شود به سلاح ایمان مسلح شود، یعنی پیکار با نفس که علی (ع) می­فرماید:

پیکار با نفس برترین پیکارهاست . برادران من سعی کنید اسلامتان از عملتان جدا نباشد چنانچه قرآن می­فرماید: یا ایها الذین آمنو لم تقولون ما لا تفعلون  ای کسانیکه ایمان آورده­اید چرا آنچه را به زبان می­آورید عمل نمی­کنید. برادران من به رهنمودهای امام این کسی که روح پرتلاطم اسلام در حال حاضر است گوش فرا دهید و عمل کنید.

امام می­گوید: نماز شب را حتماً بخوانید آری برادران در تاریکی شب سکوت شب را بشکنید و نماز شب را بپا دارید و بدانید که این دنیا جای قرار و پایداری نیست و ما و شما به کاروانسرای دیگری خواهیم رفت. اگر کار نیکی انجام دهیم اجر آنرا از خدا خواهیم گرفت. برادران، انقلاب ما براساس رهبری امام و روحانیت متعهد، مسئول و مبارز پیروز شده و از شما می­خواهم همیشه محافظ روحانیت و امام باشید.

  •  علی طالبی آرانی
  •  علی طالبی آرانی
  •  علی طالبی آرانی
  •  علی طالبی آرانی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع