گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

اصغر اسلامی زاده

علیخان

سرباز ارتش

1338/11/15

1361/04/13

سومار

گلزار شهدای هلال بن علی (ع) آران

اصغر سال 1338ش در آران ديده به جهان گشود. بعد از گذراندن دوران ابتدايى و ورود به مدرسه‏ ى راهنمايى به علّت مشكلات مالى خانواده ترك تحصيل نمود ولى بعد از يكسال مجدّدا تحصيل را تا اخذ ديپلم، در سال 1359ش، ادامه داد.

او نوجوانى آرام و با پشتكار و خدمت‏گزار مردم بود. در طول مدّت عضويّت در شوراى محل، خدمات شايان توجّهى به مردم نمود. در مدّت 5/1 سال خدمت مقدّس سربازى، از طرف گروه مهندسى رزمى 411 بروجرد، در عمليّات‏هاى مختلف از جمله آزاد سازى شهر بستان و سوسنگرد شركت نمود و به خاطر رشادت‏هايش در جنگ، فرماندهان در ارتش درجه‏ ى گروهبان سومى را به او اعطا نمودند.

شور و عشق اصغر او را آرام نگذاشت تا اين‏كه در آخرين مرتبه‏ ى حضورش در جبهه‏ هاى جنگ، در حالى كه مشغول پاك‏سازى معبر در ميدان مين براى عبور رزمندگان بود، بر اثر انفجار مين به شهادت رسيد.

روحش شاد، يادش گرامى و راهش مستدام باد.

بسم اللّه الرحمن الرحیم

ان الله يحب الذين يقاتلون في سبيله صفا كانهم بنيان مرصوص

به نام خداوند بخشندة‌ مهربان، ‌به نام خداوندي كه روح در كالبد ما دميد و ما را بيافريد و بعداً خواهد ميراند و مجدداً زنده خواهد كرد و به نام خداوندي كه ذره‌اي از گناهان ما و ذره‌اي از اعمال شايستة‌ ما را ثبت مي‌كند. اي عزيزاني‌كه اين سخنان مرا مي‌شنويد آگاه باشيد كه زندگي دنيا شما را غافلگير نكند و اي آنان‌كه بر عليه اين انقلاب سخن مي‌رانيد آيا فكر اين را كرده‌ايد كه روزي زمين شما را در ميان خواهد فشرد و هيچ‌كس صداي شما را در ميان دل خاك نخواهد شنيد. اي برادران و اي خواهراني كه منحرف گشته‌ايد و مي‌خواهيد كه پايه‌هاي اين انقلاب عظيم را كه به رهبري نايب الامام روح‌ خدا خميني است سست گردانيد، كه اين انقلاب انقلاب مهدي صاحب‌الزمان(عج) است و هيچ‌گونه خدشه‌اي به آن وارد نخواهد شد. چون خداي يكتا پشتيبان و پناه روح‌الله و انقلابش مي‌باشد. اي برادري كه بر عليه انقلاب سخن ميراني سري به جبهه‌هاي حق عليه باطل بزن و بنگر كه چگونه انوار چهرة‌ كودكان معصوم نمايان است و فرياد مي‌زنند كه خدايا خدايا تا انقلاب مهدي خميني را نگهدار.

بله، اي برادر در تاريكي ظلمت‌نشين و بد قضاوت كردن كار وجدان يك فرد شايسته و مسلمان نيست. اگر مي‌خواهيد در اين دنيا و در آخرت پيروز و سرافراز گرديد گوش به فرمان رهبر باشيد كه روح‌الله است. هدفش لقاءالله، كتابش كلام‌الله و زبانش ذكرالله و بيانش رسول‌الله است.

سخن ديگرم آن است كه اي برادران وحدت و يگانگي خود را حفظ كنيد كه كشورهاي امپرياليسم و صهيونيسم و استعماگران نتوانند اين وحدت شما را از بين ببرند. سخن آخرم خطاب به دوستان و آشنايان و پدر و مادر و خواهر و برادرانم مي‌باشد. اي پدر و مادر عزيزم خدا مي‌داند كه چقدر به شما علاقه دارم و اكنون از كارهاي خود كه در طول زندگي انجام داده‌ام سخت پشيمانم مرا حلال نماييد و رفتارهاي ناشايستة‌ مرا ببخشيد و از خداي مي‌خواهم كه رفتارهاي ناپسنديدة مرا ببخشايد و در صورتي‌كه شهادت نصيب من شد بدنم را در قطعة شهدا (محمدهلال) به خاك بسپاريد تا به احترام بدن پاك آن شهدا كه در آن مكان دفن گرديده‌اند من را هم خدا جزء شهدا محسوب نمايد. و از دوستان و آشنايان مي‌خواهم كه مرا تنها نگذارند و بر سر بالينم با سلام دادن خود مرا ياد كنند هرچند كه من از شما هيچ تقاضايي ندارم چون كسي كه با خداي خود عهد و پيمان بست نبايد هيچ‌چيز از بنده‌اش بخواهد.

والسلام علي من التبع الهدي

به تاريخ 14/ 09/ 1360

  •  اصغر اسلامی زاده

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع