گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

عباس صلاحی پوربیدگلی

حسین

بسیجی

معلم

1342/02/01

1365/12/23

شلمچه

گلزارشهدای امامزاده هادی (ع) بیدگل

درسال 1342 همان سال که امام امت به تولد یارانش چشم داشت، در خانواده­ای مذهبی و اصیل در بیدگل، فرزندی دیده به جهان گشود که پدر و مادر نام زیبای علمدار کربلا «عباس» را بر او نهادند. باشد تا او نیز با اقتدار به سردار رشید کربلا علمدار اداء دین کند و در یورش به ظلم و ستم، سرداری رشیدگردد.

عباس سال­های کودکی را در محیطی آکنده از پاکی و صداقت، تحت تربیت خانواده سپری کرد و در 7 سالگی قدم به محیط مدرسه گذاشت. دوران تحصیل را با موفقیت گذراند. در دوران تحصیل علاوه بر تحصیل علم و دانش از کسب معارف اسلامی نیز غافل نبود و با شرکت در جلسات مذهبی و با مطالعه کتب به پرورش روحی و معنوی خویش می­پرداخت. دوران دبیرستان وی همزمان با دوران شکوفایی انقلاب اسلامی بود. او همراه با دوستان نزدیکش از جمله شهید عنایتی و شهید سید علیرضا بنی طباء، در راهپیمایی فعالانه می­کوشید و حتی از آمادگی رزمی نیز غافل نبود.

پس از اخذ دیپلم در رشته علوم تجربی، با شرکت در کنکور مراکز تربیت معلم در رشته امور پرورشی به تحصیل ادامه داد و پس از فراغت از تحصیل به تعلیم و تربیت دانش آموزان و آینده سازان فردای میهن اسلامی پرداخت. با پذیرش مسئولیت مربی پرورشی مدرسۀ شهید خدمتی، به پرورش فرزندان انقلاب و آشنا کردن آنها با تعلیم اسلامی سخت می­کوشید. پس از شروع جنگ تحمیلی، جهت دفاع مقدس از میهن و ارزش­های انقلاب اسلامی به جبهه­ های نبرد حق علیه باطل شتافت و در همین سال با خواهر یکی از دوستان و همکاران خود (سید علیرضا بنی طبا) ازدواج کرد و پس از ازدواج همراه علیرضا چون دو برادر و یار قدیمی به تلاش­های خود برای تحقق آرمان­های انقلاب اسلامی می­کوشند.

با شهادت سید علیرضا مسئولیت ستاد امداد و پشتیبانی جبهه و جنگ آموزش و پرورش شهرستان را بعهده می­گیرد، ولی او نیز تاب ماندن ندارد و سرانجام با شرکت در عملیات کربلای 5 به درجه رفیع شهادت نایل می­آید.

                                          

  روحش شاد، یادش گرامی و راهش مستدام باد.

 

فرازهایی از وصیت نامه معلم شهید عباس صلاحی پور

من احساس می­کنم که اکنون همان لحظه­ های شب عاشورا است که امام حسین (ع) ندای هل من ناصر ینصرنی می­دهد و باید که لبیک گفت و گرنه هر بهانه­ ای و توجیهی که برای خود کنیم و از یاری امام عزیز خودداری ورزیم همانند کسانی خواهیم بود که امام حسین (ع) را شبانه تنها گذاردند و رفتند و بعد در سوگ نشسته و گریه زاری و انابه نمودند، ولی دیگر کار از کار گذشته بود و فایده­ای نداشت. بنابراین وظیفه خود می­دانم که به حد توان خویش اسلام و جمهوری اسلامی را یاری نمایم ...

سخن با همکاران و دبیران محترم، اینک وظیفه شما تنها ریاضی، فیزیک، ... و غیره را، درس دادن نیست بلکه اینها فرع است و اصل تربیت اسلامی است، که اگر در کنار تعلیم، تهذیب نباشد انسان عالم همانند درنده­ای چون صدام می­شود و اینچنین جنایات را به وجود می­آورد، پس سعی کنید همان­طوری عمل کنید که اسلام از شما انتظار دارد و شهیدان همچنین.

دانش آموزان عزیز، فردای انقلاب بدست شما خواهد بود، سعی کنید همراه با علم آموزی خویش، احکام اسلام را نیز فرا گرفته و عامل به آن شوید که سعادت در این است که در خط سرخ شهیدان قدم گذراید، اگر می­خواهید که فردای اسلام در جهان سرافراز و مسلمانان سربلند باشند و در آخرت هم اینچنین، بخوانید و مهذب باشید که در غیر از این خیانت است به اسلام و خون شهیدان ...

 

  •  عباس صلاحی پوربیدگلی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع