گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

داود صلاتی آرانی

جعفر

بسیجی

معلم

1342/02/20

1362/07/29

مریوان

گلزار شهدای هلال بن علی (ع) آران

داود در سال 1342ش، در شهر آران و يك خانواده‏ى مذهبى ديده به جهان گشود. او در ايام تحصيل يكى از ممتازترين دانش‏ آموزان از لحاظ اخلاقى و آموزشى بود. با شروع انقلاب اسلامى، با توجّه به روحيه‏ ى اسلامىاى كه داشت، در راه‏پيمايى‏ها و تظاهرات شركت مى‏كرد. پس از اخذ ديپلم در تابستان 1360ش در آزمون سراسرى تربيت معلّم وزارت آموزش و پرورش شركت كرد و براى گذراندن دوره‏ ى تربيت معلّم به اصفهان رفت. در حين تحصيل با گذراندن دوره‏هاى آموزش نظامى به عنوان بى‏سيم‏چى با روحيه‏اى عالى عازم جبهه‏ ها شد. در عمليات بيت‏ المقدس و رمضان شركت كرد.او پس از عمليات رمضان به آران بازگشت و طبق حكم آموزش و پرورش اصفهان در يكى از مدارس اصفهان مشغول به تدريس شد و بعد از اتمام مدارس براى سومين بار، عزم خود را جزم و به جبهه ‏هاى جنوب رفت.

او كه هميشه آرزوى شهادت داشت و اين آرزو را در نمازها و مناجاتهايش با معبود خود درميان مى‏گذاشت. سرانجام بعد از انتظارى طولانى در چهارمين سفر خود به جبهه ‏هاى نبرد حق عليه باطل به تاريخ 1362/7/29، مطابق با سيزدهم محرّم الحرام، در عمليّات والفجر چهار، در حالى كه بی سیمچی گروهان حمزه، گردان امام محمّدباقر عليه ‏السلام بود، به سوى معبود خود پر گشود.

 

 

 

روحش شاد، يادش گرامى و راهش مستدام باد.

بسم الله الرحمن الرحیم

ما در راه اسلام از شهادت نورچشمان‌مان هراسي نداريم و سند ما پدران ومادران شهداي عزيز است. «امام خميني»

اللهم اجعل محياي محمد(ص) و آل محمد، و مماتي ممات محمد و آل محمد، اللهم ارزقني شفاعه الحسين(ع) يوم‌الورود

با درود و سلام بر پيشگاه يگانه منجي عالم بشريت حضرت مهدي(عج) و نائب بر حقش امام خميني و آرزوي صبر و اجر براي خانواده‌هاي شهدا،‌ مفقودين و اسرا و شفا براي شهيدان زنده (معلولين و مجروحين) و آرزوي فتح نهايي رزمندگان اسلام.

اكنون كه به ديدار معشوق خويش شتافتم و خداوند رحمان و رحيم اين توفيق عظمي را نصيبم كرد، چند سطوري را به يادگار مي‌گذارم:

مرغ باغ ملكوتم، نيم از عالم خاك

چند روزي قفسي ساخته‌اند از بدنم

خداوندا تو خود مي‌داني كه آگاهانه و مشتاقانه در اين راه قدم نهاده‌ام، من كه طاقت بر دوش كشيدن رسالت چگونه زيستن را ندارم چگونه مردن را انتخاب نمودم.

خدايا خوف آن دارم كه اين بنده عاصي را به درگاهت نپذيري، اما فضل و كرامتت مرا اميدوار ساخت.

بارالها آمرزنده‌اي جز تو سراغ ندارم، به كه پناه برم اي پناه بي‌پناهان،‌ الهي و ربي من لي غيرك. خداوندا حروار با كوله‌باري از معصيت به سوي تو آمده‌ام نكند كه نااميدم كني.

پروردگارا،‌ چگونه از عهده شكر اين‌كه توانستم چند صباحي را در جبهه‌ها اين دانشگاه الهي و خودسازي باشم برخواهم آمد. بر حسب فرمايش «رهبر عزيزم» مبني بر اين‌كه جوانان به جبهه بروند وظيفه سنگيني بر دوش خويش احساس كرده،‌ نداي اين نواده حسين(ع) را در حد توانم لبيك گفتم و در اين راه كه راه حسين است گام نهادم. جوانان عزيز، اي فرزندان امام كه امام به شما افتخار مي‌كند بشتابيد به سوي جبهه‌ها،‌ تا ديگر رزم‌آوران خسته نشوند، بشتابيد كه فتح و شهادت در انتظار شماست و اين را مد نظر داشته باشيد كه: ولا يمكن الفرار من حكومتك.

امت شهيدپرور: خداوند متعال منت بزرگي بر شما نهاد كه در چنين برهه‌اي با چنين رهبري كه تاريخ به خود نديده است، قرار داد. شكر اين موهبت الهي را به جاي آوريد تا گرفتار قهر و عذاب الهي كه بسيار سخت است نشويد. پا به پاي امام، به فرامين ايشان كه همانا دستورات حيات‌بخش اسلام است كاملاً عمل نماييد.

دل اين پيرمرد روشن ضمير را نرنجانيد. صحنه را خالي نكنيد، مخصوصاً خانواده‌هاي شهدا كه آغاز بدبختي، كوچك‌ترين كوتاهي در اين امر، جوابگو بودن قطره‌قطره خون شهدا را به دنبال دارد.

امت شهيدپرور ايران: همان‌طور كه امام‌مان تذكر داده‌اند،‌ ما از جنگ و آتش هراسي نداريم و آن را دفع مي‌كنيم همان‌طوري كه كرده‌ايم. از تفرقه بين قشرهاي مختلف اين آخرين حربه دشمن كه اكنون تا حدودي دامنگير امت شده است مي‌ترسيم. از تاريخ عبرت گرفته و از تكرار آن بترسيم. بياييد تا دير نشده است،‌ خود عاملي در اتحاد بين اقشار باشيم. امت دلير ايران: چند صباحي (بيش) به فتح باقي نمانده، فشارها را بيشتر كرده تا صداميان را براي ابد در نطفه خفه كنيد. ملت شريف: پشتيبان روحانيت در خط اسلام و امام باشيد و همواره با آنان مسائل و مشكلات را پشت سر بگذاريد. صفوف خويش را در راهپيمايي‌ها و تشييع جنازه‌ها و نمازجمعه‌ها فشرده‌تر كنيد و مسائل جزئي را كنار بگذاريد.

پدر و مادر گراميم: هرگز آن زحمات طاقت‌فرساي شما را فراموش نمي‌كنم، چه رنج‌هايي كه در دوران جواني براي شما آفريدم. اميد آن دارم كه حلالم كنيد و در حقم دعا كنيد. خانواده عزيزم: بر اين شهادت افتخار كنيد و بر اين افتخار تواضع، انا الله و انا اليه راجعون، خوب امانتداري كرديد و‌ آخرالامر به دست صاحب اصليش سپرديد.

خواهران مهربانم: زينب‌وار پيام مرا كه همانا «پاسداري از اسلام و خونم و در خط امام بودن» است، بر دوش كشيد صبر را، صبر را پيشه خود سازيد.

برادر عزيزم: سنگرم را به هر نحو ممكن پر مي‌كني، رهرو راستين امام باش.

در پايان از تمام دوستان و آشنايان و آنان‌كه حقي بر گردن من ضعيف دارند حلاليت مي‌طلبم و براي همه آن‌ها فلاح و رستگاري آرزو مي‌كنم.

ياران همه سوي عشق رفتند

بشتاب كه در راه نمانيم

اللهم اجعلني من جندك فان جندك هم الغالبون

اللهم اجعلني من حزبك فان حزبك هم المفلحون

اللهم اجعلني من اوليائك لا خوف عليهم و لا هم يحزنون

اللهم اجعل عواقب امورنا خيرا

عبدالعاصي: داود صلاتي

پنج‌شنبه: 14/ 07/ 62 مطابق با 28 ذي‌الحجه 1403 قمري

سنندج پايگاه هفتم‌تير

 

  •  داود صلاتی آرانی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع