گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

رمضأنعلی استادی محمدآبادی

عبداله

بسیجی

کارمند

1333/10/01

1361/08/11

عین خوش

محمد آباد کویر

رمضانعلي استادی در روستای محمد آباد کویر در خانواده­ای مذهبی دیده به دنیا گشود. او دوران ابتدایی را پشت سر گذاشت و مجبور بود به خاطر وضعیت بد مالی خانواده، روزها کار کند و شب­ها ادامه تحصیل بدهد و به خاطر پدر مریض احوال و دو برادر فلج خود تا دوّم دبیرستان خواند. چون علاقۀ زیادی به دختر دایی­اش داشت با او ازدواج کرد. بعد از ازدواج در رشتۀ پرستاری شرکت نمود و موفق شد در اداره بهداشت و درمان مشغول بكار شود. او هم در بیمارستان ها کار می­کرد و هم در روستا به کارهای مردم اعم از تزریقات و پانسمان رسيدگي می­کرد و در دوران انقلاب هم به مجروحین کمک می کرد. در جلسات مذهبی، تظاهرات و راهپیمائی­ها شرکت داشت. چون فردی انقلابی بود و در مقابل رژیم می ایستاد او را كه بعلت كفالت پدر و برادرانش معاف شده بود مجدداً به خدمت سربازی اعزام کردند ولي چون امام خمینی(ره) در این زمان فرمان فرار از پادگان­ها را داد ایشان از پادگان محل خدمت خود فرار کرد و پس از پيروزي انقلاب به کار خود در بیمارستان ادامه داد. با آغاز جنگ تحميلي چون امام خمینی(ره) فرمان بسیج داده بودند ایشان نيز در بسیج شرکت نمود. بعد از مدتی در اصفهان آموزش نظامی دید و به جبهه اعزام گردیـد تـا از اسلام و ملتش دفاع کند. او در چند از جمله عملیات فتح بستان و عملیات بیت‌المقدس (فتح خرمشهر) شركت كرد که ایشان در این عملیات مجروح شد. با اینکه چند ترکش در سر او بود و به او توصیه شده بود که در جبهه شرکت نکند اما باز هم به جبهه رفت در جبهه بود که خبر تولد فرزندش را به او دادند و ایشان تلفنی به همسر خود گفت نام او را فاطمه بگذارید رمضانعلی به همسرش گفت که اگر در این عملیات شهید نشدم بعد از عملیات برای دیدن فرزندم و شما خواهم آمد. رمضانعلي در قرارگاه محل خدمتش برای تولد فرزندش شیرینی داد و خیلی خوشحال بود که به آرزویش رسیده است و نذرش ادا گشته است و سپس با دلي آرام و اراده‌اي محکم در عملیات محرم شرکت کرد و در همان عملیات بدون آنکه فرزند و همسرش را ببیند به درجۀ رفیع شهادت نائل گردید.

 

     روحش شاد و راهش مستدام و پر رهرو باد

بسم الله الرحمن الرحیم

و لاتحسین الذین قتلوا فی سبیل الله امواتا بل احیاء عند ربهم یرزقون

مپندارید آن‌هایی که در راه خدا کشته می‌شوند مرده‌اند بلکه زنده‌اند و در نزد خدا روزی می‌خورند.

درود بر حسین بن علی یکه‌تاز میدان جهاد و شهادت و درود بر یاران صدیقش که هم‌چون شمع گرد حسین جمع شدند و عاشقانه سوختند.

درود به رهبر کبیر انقلاب حضرت آیت الله العظمی امام خمینی و با درود بر همه شهیدان راه حق و آزادی.

ای ملت ایران بدانید که اگر روحانیون نبودند تا چندین سال دیگر آمریکا بر گرده ما سوار می‌شدند و از ما به عنوان برده استفاده می‌کردند. پس از روحانیت پشتیبانی کنید به هر قیمتی که می‌شود چون ضدانقلاب می‌خواهد شما را از هم جدا کند.

وحدت داشته باشید که پیروزی شما از وحدت است پس دست از تفرقه بردارید. حال زمان جنگ است کمبود وجود دارد ناراحت نشوید چون هر لحظه خداوند ما را امتحان می‌کند. ای امت ایران به رهنمودهای رهبرمان گوش فرادهید که پیروزی شما از فرموده‌های این مرد است و در مجالس دعا شرکت کنید قرآن زیاد بخوانید و امام را دعا کنید.

پدر و مادر عزیز من در زندگی شما را خیلی اذیت کردم و اکنون که در جبهه هستم امکان دارد من کشته شوم از شما می‌خواهم برایم گریه نکنید ان‌شاءالله خدا قبول کند شهید هستم. تازه در آن دنیا اول زندگی و خوشبختی من است و آن هم در نزد خدا و از شما می‌خواهم مرا ببخشید.

پدر و مادر عزیز از شما می‌خواهم که از دوستان و آشنایان و خویشان  برایم رضایت بطلبید.

خواهران و برادران عزیز از شما می‌خواهم مرا ببخشید خواهرم سعی کن فرزندان خود را مؤمن و معتقد به قرآن و اسلام بزرگ کنید که این‌ها آینده‌ساز انقلابند.

همسر عزیز از تو می‌خواهم اگر فرزندم به‌دنیا آمد باید او را مؤمن و معتقد به قرآن و اسلام بزرگ کنید و دلم از تو می‌خواهد که صبر داشته باشید و خدا را شکر بفرست که خدا بزرگ است.

 همسرم به پدر بگو مقدار پولی که سهم من می‌شود برایم نماز و روزه بگیرند و از خدا بخواهید طلب مغفرت و بخشش برایم (محل دفن زیارت محمدآباد پیش قبر باباجون)

به امید پیروزی حق بر باطل

خدا نگهدار همه شما

رمضانعلی استادی

 

 

 

  •  رمضأنعلی استادی محمدآبادی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع