گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

عباس صانعی بیدگلی

علی اکبر

بسیجی

قالیباف

1346/01/10

1362/07/27

مریوان

گلزارشهدای امامزاده هادی (ع) بیدگل

عباس در 1346/1/10 در بيدگل به دنيا آمد، كلاس اوّل ابتدايي بود كه مادرش را از دست داد سال‌هايي كه همة كودكان نيازمند محبت مادر مي‌باشند اين مصيبت براي او بسيار سنگين بود، اما اميد داشت كه پدرش در كنار اوست ولي يكي دو سال بعد پدر را نيز از دست داد و مصيبت ديگري بر او وارد شد. فقط به كمك ايمان به خدا و توكل به او بود كه توانست صبر کرده و اين مصيبت را تحمل نمايد. بعد از فوت پدر گرامي، برادر بزرگش سرپرستي او را بر عهده گرفت و تا سال 1361 به تحصيل خود ادامه داد، امّا فشار زندگي او را وادار كرد تا در كنار درس به قالي‌بافي نيز مشغول شود.

در سال 1361 بود كه تصميم گرفت براي دفاع از كشورش به جبهه برود و چندين بار به مركز بسيج رفت، ولي چون سن او كم بود و مخالفت كردند تصميم گرفت شناسنامه اش را دستكاري كند تا بدين‌وسيله به آرزويش برسد.

عليرضا خود چنين نقل مي‌كند:

« وقتي ورقة رضايت نامه پدر و مادر را به من دادند كه بايد پدر يا مادرم آن را امضا كنند سرگردان بودم كه به چه كسي بدهم تا اين برگه را امضا كند! انگار مي خواستند به من بفهمانند كه دو چيز كم دارم و آن هم پدر و مادر بود. بالاخره خودم برگه را امضا كردم و تحويل بسيج دادم. سرانجام در تاريخ 1361/6/27 بود كه موفق شدم به جبهه جنگ اعزام شوم از اين قضيه با هيچ كس حرفي نزدم و همة وسايلم را آماده كردم؛ ساك خود را در پنهاني آماده ساختم و چون پولي نداشتم به خانة دايي ام رفتم و يكصد تومان از او قرض گرفتم و به سوي مركز بسيج حركت كردم، ولي از عشق به جبهه فراموش كردم ساكم را بردارم، مي خواستم بال در آورم و زودتر به جبهه بروم، با دلهرة زياد فوري به خانه رفتم و ساك را برداشتم و به آرامي با خواهرم كه روي تخت قالي به قالي‌بافي مشغول بود خداحافظي كردم و آرام آرام از خانه خارج شدم!

با سرعت تمام با دوچرخه به‌سوي مركز بسيج رفتم و ساكم را آن‌جا گذاشتم و فوري برگشتم و دوچرخه را توي خانه دایي ام گذاشتم و زود به بسيج آران و بيدگل برگشتم و از آن‌جا ما را به بسيج سپاه كاشان بردند.

وقتي در آن‌جا لباس بسيجي گرفتم و پوشيدم خيالم راحت شد كه آمادة رفتن به جبهه شده ام، ولي يك موقع كسي دست كوچك مرا فشرد، برگشتم و ديدم شوهر خواهرم و خواهرهايم هستند كه هيجان زده و گريه كنان مرا ماچ مي كنند. چند دقيقه بعد از ترس اين كه آنها به رئيس و فرماندة بسيج بگوينـد كـه مـرا به جبهه اعزام نكند با آنها خدا حافظي كردم و به‌سوي ماشين دويدم. همة پدر و مادرها حضور داشتند، اما من كه پدر و مادر نداشتم فقط خواهرانم بودند كه مرا براي رفتن به جبهه بدرقه كردند. به ياري خدا و كمك خانواده توانستم يك سهم بسيار كوچك در راه انقلاب داشته باشم.»

بسم الله الرحمن الرحیم

با سلام بر منجی عالم بشریت مهدی موعود امام زمان(عج) و با سلام بر نائب برحقش حضرت امام خمینی بت‌شکن قرن و بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، با سلام به خانواده‌های شهدا و مجروحین و معلولین و درود بر خانواده‌های مفقودالاثر و با سلام به سلحشوران عرصه جنگ و مقاومت و پیکار علیه صدامیان کافر و ننگ و نفرین بر کاخ‌نشینان کرملین و سفید این خونخواران ملت‌های محروم و جهان اسلام.

اینجانب علیرضا (عباس) صانعی، می‌خواهم به مسئولیت سنگین مکتبم عمل کرده و آن را به آخرین درجه صعود برسانم، البته با یاری خداوند یگانه. می‌خواهم اسلام را به مردم بشناسانم، اگرچه خود احتیاج به راهنمایی بسیار از بزرگان دارم. کوچک‌ترین بنده خدا هستم و او بلند مرتبه و بزرگ‌تر از آن است که در تصورها بگنجد. الله‌ اکبر، الله اکبر و این خداوند فضلیت داده مجاهدان را، چنان‌که می‌فرماید: فضل الله المجاهدین علی القاعدین اجرا عظمیاً یعنی برتری داده است خداوند مجاهدان را برنشستگان پاداشی بس بزرگ. سوره نساء

ما بایستی راه شهیدان اسلام را ادامه داده و پیام‌شان را به دیگر نقاط جهان صادر کنیم. ما بایستی در راه خدا خون بدهیم و شهید بشویم. تصمیم گرفته‌ام راه برادران شهید علیرضا و حسین عظیم‌زاده را ان‌شاءالله ادامه دهم و از خداوند فقط توفیق جبهه و جهاد در راه الله و شهادت در راه او را خواهانم. به امید این‌که بتوانم راه شهیدان را ادامه داده و همانند آن‌ها شربت شهادت بنوشم، چه شربت گوارایی است شهادت در راه خدا چنان‌که امام حسین(ع) می‌فرماید: اگر این بدن‌ها برای مرگ ساخته شده پس چه بهتر که آن مرگ در راه خدا باشد.

اگر لیاقت و سعادت ابدی برایم هموار گشت، کتاب‌های مرا به کتابخانه ولی‌عصر بدهید و در آن‌جا وقف کنید. ضمناً چند کتاب هم در آن‌جا دارم که آن‌ها هم جزو کتاب های وقف شده است. به امید این‌که مردم افکار خویش را به کار اندازند،‌ کتابخانه ولی‌عصر فعالیت خوبی در جهت رشد افکار مردم داشته و فعالیت‌های بی‌نظیری در سطح آران و بیدگل از خود نشان داده و اگر به این صورت پیش رود، ان‌شاءالله بهترین کتابخانه جهت رشد افکار عمومی مردم مسلمان خواهد بود. مسئله دیگر این‌که مرا در گلزار شهدای شاهزاده هادی به خاک بسپارید.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

علیرضا صانعی

  •  عباس صانعی بیدگلی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع