گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

سیدمرتضی صالحی

سیدصالح

بسیجی

1339/05/19

1361/08/16

عین خوش

گلزار شهدای امامزاده صالح(ع) کاغذی

سیّد مرتضي در سال 1339 در خانواده‌اي مذهبي در روستاي كاغذي ابوزيدآباد متولّد شد و دوران كودكي را در كانون گرم خانواده‌اي زحمتكش گذراند .

او در سنّ هفت سالگي وارد دبستان شد و فقط شش كلاس درس خواند و به علّت مشكلات اقتصادي خانواده به شغل آهنگري مشغول شد تا بتواند كمكي براي والدينش باشد.

با شروع انقلاب اسلامي به رهبري امام خميني در مراسم‌ها و راهپيمايي‌هاي ضد رژيم پهلوي شركت مي‌كرد .

او پس از پيروزي انقلاب اسلامي همانند ياوري براي اسلام ، نظام اسلامي و حضرت امام ، در تمام صحنه‌هاي انقلاب حضور پيدا مي‌كرد .

هنگامي كه جنگ تحميلي عراق عليه ايران شروع شد ، دلش آرام و قرار نداشت و دنبال موقعيتي بود كه بتواند اعزام شود تا اين كه توانست رضايت والدينش را جلب كند و به آموزش نظامي برود و سپس در تاريخ 1361/6/28 به جبهه‌هاي جنوب اعزام و در عمليات محرّم در جبهه‌هاي عين خوش شركت كرد . 

سیّد مرتضی پس از رزمي بي‌امان در تاريخ 1361/8/16 بر اثر تركش سلاح هاي دشمن بعثي ، از ناحيه سر مجروح و سپس به شهادت رسيد.

 

روحش شاد و راهش پررهرو باد !

بسم اللّه الرحمن الرحیم

« وَ لاَ تَقُولُوا لِمَن یُقتَل فِی سَبِیلِ اللهِ أموَاتٌ بَل أحیَاءٌ وَلکِن لا تَشعُرُونَ »

بقره – آیه 154

و کسانی را که در راه خدا کشته می شوند ، مرده نخوانید که زنده اند ، ولی شما نمی دانید .

- به نام اللّه پاسدار خون شهیدان و درود بیکران به رهبر کبیر انقلاب و نائب برحقّ امام زمان (عج) ، امام خمینی دامت حفاظته و درود به فقیه بزرگ آیت اللّه منتظری و سلام به معلولین انقلاب و جنگ تحمیلی که امیدوارم خداوند متعّال شما معلولین را شفای عاجل عنایت فرماید و بعد از شما می خواهم و از شما جانبازان و معلولین و مجروحین خواهش می کنم که هرچه بیش تر می توانید امام امّت را دعا کنید و نیز برای پیروزی حق بر باطل دعا کنید که خداوند متعّال نظری خاص به شما جوانان جان فشان دارد .

- ای پدر و مادر بزرگوارم ! درود بر شما که چه زیبا مرا در دامن پاکتان بزرگ کردید و نثار اسلام کردید . مرا ببخشید که اگر چند باری به شما تندگویی کردم و یا حقّ فرزندی را به جا نیاوردم جوان بودم و متوجّه نبودم . امیدوارم حلالم کنید .

- باز پدر ، مادر ، برادران و خواهران عزیزم ! مرا ببخشید و حلالم کنید . امیدوارم که در مرگم گریه نکنید که دشمن با گریه کردن شما خوشحال می شود شما باید استقامت کنید و از خداوند تبارک و تعالی بخواهید که این قربانی شما را قبول کند و شما خانواده شهید بیغمی که خداوند شما را در دوّمین امتحان خود قبول کرد . شما با جان نثاری پدرتان و با مقاومت خودتان و بردباریتان در اوّلین امتحان و باز با دادن رضایت به من حقیر که بروم به جبهه در دوّمین امتحان الهی قبول شدید . لذا مسئولیّت شما زیادتر است شما باید در کنار پدر و مادرم ، فامیل هایم با تکیه به خداوند ، استقامتتان را نشان دهید و با این استقامت مشت محکمی بر دهان یاوه گویان جهان و امریکای خونخوار بزنید و نشان بدهید که با دادن هدیه هایی این چنین کوچک باکی ندارید ، چه بسا حاضرید باز هدیه هایی بدهید و باید جوانان دیگر بدهید که این درخت اسلام زیاد احتیاج به خون دارد این نهال  جوان است و بیش از این احتیاج به مواظبت دارد .

- شما جوانان و فامیل ها ! باید این راه را ادامه بدهید و با حضور خود در صحنه این امریکای جهانخوار را به زباله دان تاریخ بیندازید .

- شما ملّت عزیز و غیور ابوزیدآباد و محمّدآباد و کاغذی ! مرا حلال کنید و به عنوان وصیّت به شما عرض می کنم ؛ ای ملّت عزیز ! تا می توانید امام را دعا کنید که هستی ما و انقلاب از همّت مردانه و رهبری های خردمندانه اوست و نماز جماعت را به پا دارید و نماز جمعه ها و نماز وحدت ها را فراموش نکنید که دشمن از این نمازها به لرزه در می آید و به وحشت می افتد به گفته رهبر عزیزمان مسجد سنگر است ، سنگرها را رها نکنید باز خواهش می کنم قرآن زیاد بخوانید و پشتیبان روحانیّت باشید و بچّه ها و کودکان را به کلاس های قرآن بفرستید که این نوجوانان باید بعد از ما و شما این انقلاب را حفظ کنند و در پایان به گفته رهبر عزیز : « این شهادت هاست که پیروزی می آورد » .

- محلّ دفن من در پایین پای شهید بیغمی و یا جای جدّه ام سیّد صالح دفن کنید و اگر جنازة من به دست شما نرسید تمام شهدا فرقی با من ندارند و شما باید صبر پیشه کنید و فقط امام را دعا کنید .

- خدایا ، خدایا ! تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار .

- با آرزوی طول عمر امام عزیز و پیروزی نهایی انقلاب اسلامی در سطح جهانی همه شما را به خدای بزرگ می سپارم .

- تا زنده هستیم تسلیم امریکا نخواهیم شد .

  •  سیدمرتضی صالحی
  •  سیدمرتضی صالحی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع