گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

مرتضی شیپوری آرانی

خانی

بسیجی

کارگر

1342/04/15

1361/03/02

خرمشهر

گلزار شهدای هلال بن علی (ع) آران

مرتضى شيپورى در سال 1342 در آران چشم به جهان گشود او دوران ابتدايى را در دبستان وثوق گذراند و درحين تحصيلات ابتدايى مادر گراميش را از دست داد. پس از پايان دوره ابتدايى به شغل قالى‏بافى و كارگرى پرداخت از همان سنين كودكى با ديگر همسالانش تفاوت زيادى داشت. متانتى كه در او ديده مى‏شد در ديگران كمتر به چشم مى‏خورد.

از همان ابتدا به اسلام علاقه خاصى داشت در اوقات بيكارى به مطالعه كتابهاى اسلامى مى‏پرداخت و بعدها تحت تربيت پدر گراميش نسبت به مسائل ديد عميق‏ترى پيدا كرد و مطالعه و تحقيق را بيشتر نمود. در ايام انقلاب گرچه سن زيادى نداشت امّا از انجام هيچ كار نيكى دريغ نمى‏كرد. بعد از انقلاب هرگاه سراغش را مى‏گرفتيم بايد او را در مسجد پيدا مى‏كرديم در اين اواخر بقول خودش حال ديگرى پيدا كرده بود روحش چون پرنده‏اى در قفس تنگ، زندانى بود مرتضى قبل از عزيمت به جبهه به دوستان و همراهانش گفته بود كه: «من شهيد خواهم شد» او ايمان و تقوا را پيشه خود كرده بود. مرتضى شيپورى در سال 1361 به هنگامى كه مشغول كارگرى بود تصميم گرفت به جبهه برود و به همين منظور با طى دوران آموزش در ارديبهشت سال 1361 همراه برادران ديگر از طرف بسيج آران و بيدگل به جبهه جنگ اعزام گرديد و در تاريخ 61/3/2 در اثر تركش خمپاره در فتح خرمشهر بديدار خداى خود رفت وى در آخرين لحظات حيات خويش فرياد مى‏كشيد كه: من راهم را انتخاب كرده‏ام به رهبرى امام خمينى اعتقاد كامل دارم و تنها راه نجات مستضعفين را پيروى از ولايت فقيه مى‏دانم.

بسم الله الرحمن الرحیم

با درود و سلام بر رهبر كبير انقلاب اسلامي امام خميني و شهيدان به خون غلطيده و به خاك خفته و تمام رزمندگان در جبهة جنگ و جامعة‌ روحانيت در خط امام و معلولين انقلاب و پدر عزيزم.

پدر عزيز بعد از شهادت فرزندت مرتضي، گريه نكن گرية ‌شما موجب شادي منافقين است. پدر عزيزم اگر من شهيد شدم شهادت باعث افتخار من است. براي من گناهكار دعا كن. من وصيت مي‌كنم حتماً بايد دست پدرم بر بدنم برسد. اگر ميل داشته باشد مرا هم كفن كند و با دست خودش مرا داخل قبر بگذارد.

چشم‌هايم را باز بگذاريدكه نگويند كوركورانه به اين راه قدم نهاده و مشت‌هايم را گره نماييد كه آمريكا و جنايتكاران – غرب و شرق – بدانند به هنگام شهادت با مشت‌هاي گره كرده و دهان باز فرياد مرگ بر آمريكا سر مي‌دادم.

و اما پيام من به ملت شهيدپرور ايران: من قابل پيام براي اين ملت نيستم ولي اي ملت ايران من مي‌روم تا با مزدوران شرق و غرب بجنگم و توقع من از شما اين است كه به چيزي جز اسلام فكر نكنيد و حتماً در نماز دشمن‌شكن جمعه شركت كنيد و بيشتر نماز جماعت در مساجد برپا كنيد تا منافق كور شود. هميشه براي رهبر انقلاب دعا كنيد و از شما ملت مي‌خواهم گوش به رهنمودهاي امام باشيد و از آن جدا نشويد و به يقين بدانيد كه اسلام پيروز است و كافرين نابودند.

پدرم من براي شما يك فرزند خوبي نبوده‌ام. من براي فاميل‌هايم و براي همسايگانم خوب نبوده‌ام. من قسم مي‌دهم به قرآن كه خدا براي محمد(ص) فرستاد مرا حلال كنيد.

اي كاش بيش از هزار جانم مي‌داشتم و در راه اسلام عزيز فدا مي‌كردم.

پيام به خواهران و برادرانم: من در داخل سنگر از راه دور سلام بر شما مي‌فرستم و از شما مي‌خواهم بعد از شهادتم گريه نكنيد و زينب‌وار و حسين‌وار باشيد و صبر داشته باشيد و متكي به خدا باشيد و مي‌خواهم كه راه شهيدان را ادامه دهيد. پيام من به جوانان اين است كه اي جوانان نكند كه در رختخواب ذلت بميريد كه حسين(ع) در ميدان نبرد شهيد شد و بيدار باشيد. گوش به فرمان روحانيت كه در خط امام است باشيد. از روحانيت در خط امام حمايت كنيد و با مشت گره كرده توي دهان ابرقدرت‌هاي شرق و غرب بكوبيد و هميشه ياد خدا باشيد كه خدا با شما است.

پدرم مقداري پولي كه پيش شما دارم اگر مي‌خواهي به صندوق‌ قرض‌الحسنه تحويل بده تا مردم از آن پول استفاده كنند. قبر من اگر پيش خواهرم باشد بهتر است ولي اگر نشد مانعي ندارد و بعد از آن مرا در گلزار شهيدان به خاك بسپاريد.

پدرم بعد از شهادت من صبر داشته باش و افتخار كن كه فرزندت در راه خدا و اسلام شربت شهادت نوشيده است. اميدوارم كه به زودي پرچم اسلام در بيت‌المقدس به اهتزاز درآيد. ان‌شاءالله

به ياري خدا و ظهور امام زمان اين انقلاب به پيروزي كامل برسد.

و من در حق شما دعا مي‌كنم كه در تشييع جنازه من براي خدا و اسلام آمده‌ايد و دعا كنيد.

خدايا، خدايا تا انقلاب مهدي(عج) خميني را نگهدار.

والسلام

  •  مرتضی شیپوری آرانی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع