گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

محمدحسین شعبان زاده

رجب علی

بسیجی

1345/01/01

1362/08/13

مریوان

سفید شهر (نصر آباد)

محمدحسين در تاريخ 1345/1/1 در خانواده اي مذهبي در نصرآباد از توابع شهرستان آران و بيدگل متولد شد. دوران كودكي را در خانواده‌اي كه به شغل كشاورزي مشغول بوده و با زحمت و كسب حلال، ارتزاق مي‌كردند، رشد كرد در هفت سالگي به مدرسه رفت و تا سال دوم راهنمايي تحصيل كرد و پس از آن براي كمك به خانواده‌اش مشغول كار و تلاش شد. هنگامي كه انقلاب اسلامي به پيروزي رسيد و بسيج تشكيل شد يكي از افراد فعال در پايگاه بسيج بود و با شروع جنگ تحميلي عراق عليه ايران، آموزش نظامي لازم را گذراند و به جبهه‌هاي نبرد حق عليه باطل اعزام گرديد. محمدحسين تا هنگام شهادت سه مرتبه به جبهه اعزام شد و آخرين عملياتي كه او شركت كرد عمليات والفجر 4 در منطقه مريوان بود كه در همين عمليات به لقاي يار رسيد و روحش به  ملكوت اعلا پيوست.

 

روحش شاد و راهش پررهرو باد !

بسم اللّه الرحمن الرحیم

« و من یقاتل فی سبیل اللّه فیقتل او یغلب فسوف نوتیه اجراً عظیما »

و هرکس در راه خدا پیکار کند و کشته شود یا غلبه یابد او را بزودی پاداشی بزرگ خواهیم داد .

- به نام  اللّه پاسدار حرمت خون شهیدان و در هم کوبنده کاخ ستمگران ، با درود بر امام زمان و نائب برحقّش امام خمینی و با درود و سلام بر شهیدان همیشه زنده تاریخ .

- اکنون که این وصیّت نامه را می نویسم با کوله باری سنگین از گناه و معاصی و کوله باری سنگین از مسئولیّت که شهدا بر دوش ما افکنده اند می روم تا دین خویش را  بر آن ها اَدا نمایم .

- چند کلمه ای با امّت قهرمان و شهیدپرور ایران ؛ امّت شهیدپرور قهرمان ایران ! گرچه کوچک تر از آنم که بخواهم به شما عزیزان پیامی بدهم لکن چند کلمه ای به عنوان تذکّر به روی کاغذ می آورم .

- اوّل مسئلة جنگ را همان طور که امام عزیز فرموند : « مسئله اصلی بدانید » .
امام و رزمندگان را دعا کنید ، به نماز جمعه و نماز وحدت و نماز جماعت اهمیّت بیش تری بدهید . دعاهای کمیل و توسّل را با عظمت بیش تری برپا کنید و دعای کمیل را حتماً در گلزار شهدا برقرار نمایید . جبهه ها را تا می توانید تقویت نمایید هم چنین پشت جبهه را هم تقویت کنید و کسانی که نمی گذارند و نمی خواهند
جبهه ها تقویت شود بدانند که خداوند و پیغمبرش و امام زمان (عج) و نائبش از دست آن ها راضی نیستند و دشمن آن ها می باشند و آن هایی که مخالف جبهه و جبهه رفتن هستند بدانند که خداوند و پیغمبرش و امام زمان (عج) از دست آن ها راضی نیستند .

- ای پدران و مادران ! اگر فرزندانتان بخواهند به جبهه بروند از رفتن آن ها به جبهه جلوگیری ننمایید که فردای قیامت در برابر امام حسین (ع) و زینب (س) جوابی نخواهید داشت . پس بر شما باد به تقویت جبهه ها و پشت جبهه .

- برادران و دوستان عزیزم ؛ ای برادران حزب اللّهی ! مبادا دست از جنگ بردارید که امام ، جنگ را مسئله اصلی دانسته اند و دست از روحانیّت پیرو خطّ امام به خصوص روحانیّت برندارید که اینان بازوان امام و ولایت فقیه و محور اصلی انقلاب هستند و بنده خیلی حقیرتر از آنم که خواسته باشم روحانیّت را تشویق و تعریف نمایم . پایگاه های بسیج را خالی نگذارید و تا می توانید حضور مداوم خویش را بیش تر نمایید که منافقین کوردل از همین پایگاه ها و جلسات اسلامی می هراسند . از هرزه گویی ها و یاوه گویی های آن ها نهراسید زیرا آن ها مانند تار عنکبوت هستند که به محض این که دست به آن ها بزنید خودشان خراب می شوند فقط تنها چیزی که دارند زبانشان است و هیچ عملی در آن ها وجود ندارد .
چاره ای جز این ندارند و به بیچارگی افتاده اند . باز هم تکرار می کنم سنگر پایگاه و مسجد و حسینیّه را حفظ کنید و منافقین کوردل را به شدّت سرکوب کنید و
آن ها را سرجایشان بنشانید و از صحنه روزگار محوشان سازید .

- سخنی چند با خواهران و مادران شهدا ؛ ای خانواده های شهدا ! امام خمینی فرمودند : « شما چشم و چراغ این ملّتید » خوشحال باشید همان طور که هستید برادران و همرزمان عزیزانتان به جبهه می روند و مسئله جنگ را فراموش نمی کنند و راه شهدایتان را ادامه دهید و ناراحت نباشید همان طور که نبوده اید از این که منافقین همیشه مانند مار و عقرب نیش زبان به امام و اسلام و انقلاب و
خانواده های شهدا می زنند آخرش کارشان تمام می شود و شیشه عمرشان شکسته می شود و عمرشان به سر می رسد و نابود می شوند . ( با آل علی  هرکه در افتاد ور افتاد )

- اینهایی که با خدا و پیغمبر خدا و امام زمان (عج) و نائب او و خانواده های شهدا در می افتند به زوی زود به هلاکت می رسند .

- خواهران و مادران انقلابی و حزب اللّهی ! حجابتان را حفظ نمایید ( خواهرم حجاب سیاه تو کوبنده تر از خون سرخ من است ) دست از امام و روحانیّت پیرو خطّ امام بر ندارید . امام و رزمندگان را دعا کنید . امام زمان را صدا کنید . دست
از ارگان های انقلابی و اسلامی بر ندارید و حامی آن ها باشید همان طور که
بوده اید .

- چند سخنی با پدر و مادر قهرمان و مهربانم ! امیدوارم که جوان خود را که هفده سال با مشقّت و رنج های فراوان بزرگش نموده اید و پرورش دادید برای چنین روز و زمانی آماده اش کردید برای جانفشانی در راه خدا و اسلام و رهبر و میهن حلالش نمایید . پدر و مادر شجاع و دلیرم سه برادر دیگر هم دارم که می خواهم آن ها را هم به مانند فرزند اوّلتان بلکه بهتر پرورششان دهید و آماده شان سازید برای چنین روزها و زمان هایی که از اسلام و امام و انقلاب و جمهوری اسلامی دفاع نمایند . همان طور که در جبهه رفتن من ناراحت نبودید امیدوارم که در شهادت من ناراحت نباشید و نخواهید بود .

- پدر و مادر گرامی ام ! دست از امام و جنگ برندارید و دست از روحانیّت پیرو خطّ امام برندارید . در آخر باز هم از شما حلالیّت می طلبم .

- چند جمله ای با امام عزیز ! ای پیر و شب زنده دار جماران ، ای پارسای با تقوا ، ای عالم و ای مجاهد ، ای پاسدار اسلام و قرآن و انقلاب و جمهوری اسلامی
ایران ، ای الگو و اُسوه برای تمام ملل مستضعف جهان ، ای فقیه و نائب امام زمان (عج) ، به خدا سوگند که دست از دین و یاری امام زمان (عج) و شما بر نخواهم داشت و برنمی دارم همان طوری که به ندای « هل من ناصر ینصرنی » لبیک گفتم به لبیک خویش عمل نمودم .

- ای خدای بزرگ تو را شکر و سپاس که لیاقت و سعادت ورود به جبهه و ماندن در جبهه و خدمتگذاری به اسلام و مسلمین را به من عطا کردی .

- پروردگارا ! حمد و سپاس مخصوص توست . تو را بسیار شکر می نمایم که لیاقت شهادت در راه خودت را به من عطا فرمودی و این نعمت بسیار بزرگ خودت را به من ارزانی دادی .

- بارالها ! رهبر عظیم الشأن کبیر انقلاب و جمهوری اسلامی را در پناه خودت تا انقلاب مهدی تو را به جان مهدی (عج) حتّی کنار مهدی خمینی نگهدار از عمر ما بکاه و بر عمر او بیفزا. رزمندگان اسلام نصرت و یاری فرما . معلولین و مجروحین شفا عنایت فرما .

- به امید پیروزی اسلام بر تمامی کفر جهانی ، به امید فتح کربلا و قدس و به اهتزاز در آوردن پرچم اسلام و جمهوری اسلامی در تمامی بلاد مسلمین ، به امید آزادی اسرا از چنگ بعثیون و صهیونیست ها ، به امید شفای عاجل معلولین و مجروحین انقلاب اسلامی و به امید پیدا شدن مفقودین جنگ و به امید این که خداوند صبری طویل و اجری جزیل به خانواده های شهدا عطا بفرماید .

- چند جمله ای با امام عزیز ؛ امام عزیز ! ای پیر و شب زنده دار جماران و ای پارسای با تقوا ، ای عالم ، ای مجاهد ، ای فقیه و ای نائب امام زمان به خدا سوگند که دست از شما برنمی دارم و برنخواهم داشت و همان طوری که به ندای « هل من ناصر ینصرنی » لبیک گفتم به لبیک خویش عمل نموده و خواهم کرد تا آخرین قطره خون خود از اسلام و از امام زمان و از شما حمایت خواهم کرد . به امید پیروزی اسلام بر کفر جهانی و به امید پیروزی انقلاب و جمهوری اسلامی بر ابرقدرت های شرق و غرب جهانی و به امید پیروزی اسلام بر اسرائیل غاصب و متجاوز و به امید فتح کربلا و قدس عزیز و به اهتزاز در آمدن پرچم اسلام و جمهوری اسلامی بر تمامی بلاد مسلمین و اراضی جهان به خصوص در کربلا و قدس و مکّه و مدینه و غیره .

- به امید آزادی تمامی اسرای  عزیزمان از چنگ صهیونیست های عراقی و اسرائیل و امریکایی و به امید پیدا شدن اجساد پاک و مطهّر مفقودین عزیزمان در
سرزمین های ایران و عراق و به امید شفای عاجل معلولین و مجروحین این جانبازان انقلاب و جمهوری اسلامی و به امید این که خداوند به خانواده های شهدا صبر جمیل و اجر جزیل عطا بفرماید .

- خدایا ، خدایا ! تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار .

 

والسّلام علینا و علی عباداللّه الصالحین

امضا : 1362/7/3

  •  محمدحسین شعبان زاده

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع