گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

رحمت اله شبانه آرانی

عباسعلی

بسیجی

قالیباف

1342/01/04

1360/09/08

بستان

گلزار شهدای هلال بن علی (ع) آران

   رحمت ‏اللّه متولّد 1342/01/4در خانواده‏ اى  ساده ، بى‏ آلايش ، متديّن و مذهبى ، در يكى از محله ‏هاى فقيرنشين آران متولّد شد . وى در سال 1348 وارد دبستان شهيد نوذريان (بونصر شيبانى) شد و دوره ابتدايى را در همان مدرسه به پايان رسانيد .
     بعد از اتمام دوره ابتدايى به علّت عدم تمكن مالى خانواده نتوانست به تحصيل ادامه بدهد . لذا بعد از سه سال محروميت از تحصيل مجدّدا در سال 1357 مشغول به تحصيل شد و در سال 1359 بعد از دو سال تحصيل در مدرسه راهنمايى شهيد خدمتى ترك تحصيل نمود .
     شهيد عشق و علاقه فراوانى نسبت به امام امّت و رهبران متعهّد اسلامى داشت و به فرمان امام در كليه تظاهرات شركت مى‏كرد و خاطراتى در اين خصوص از او برجاى مانده است .
     شبانه از لحاظ اخلاق و رفتار فردى نمونه در محله و مدرسه بود و دائما خانواده و دوستانش را به پيروى از امام دعوت مى‏نمود .
     علاقه ‏مندى او به نظام جمهورى اسلامى باعث شد كه تمام وقت خويش را در اختيار انقلاب اسلامى قرار دهد و در بسيج سپاه واحد آران و بيدگل مشغول خدمت شود . او در عين حال دست از كمك به خانواده برنداشته و در كار كشاورزى و قاليبافى آن‏ها را كمك مى‏كرد .
     رحمت ‏اللّه با علاقه وافر خويش به مدّت چند ماه داوطلبانه در بسيج ادامه خدمت داد ولى به علّت اشتياق فراوانى كه به نبرد با تجاوزگران بين‏ المللى با چهره بعثى داشت ، با اصرار فراوان عازم جبهه‏ هاى جنگ شد و همراه ديگر برادران رزمنده خود به مدّت سه ماه در جبهه مياندوآب با بعثيان متجاوز جنگيد و پس ازپايان مأموريّت به زادگاه خويش بازگشت .
     از آن‏جا كه جسم او گنجايش آن را نداشت تا روح ناآرامش را در خود جاى دهد ، مجدّدا عشق به خالق يكتا او را ترغيب نمود تا آن‏كه از طريق بسيج سپاه آران  وبیدگل به جبهه بستان اعزام شد .
     او در عمليّات طريق‏ القدس شركت نمود و پس از يك  نبرد جانانه به سوى معبود شتافت و جسم مطهّرش از دسترس برادران رزمنده ايرانى دور بود تااين‏كه پس از يك پيشروى ، پيكر مطهّرش را يافتند .
     مردم آران و بيدگل نيز با شكوه زائدالوصفى پيكر مطهّر او را از حسينيّه فاطميّه به طرف امام‏ زاده محمّد هلال  علیه السلام  تشييع نمودند و در گلزار شهداى آران و كنار ساير شهدا به خاك سپردند .
روحش شاد و يادش گرامى باد !
 
 

بسمه تعالی

«و لا تحسبن الذین قتلوا فی سبیل الله امواتا بل احیاء عند ربهم یرزقون»

فکر نکنید آن‌ها که در راه خدا کشته شدند مرده‌اند بلکه آنان زنده‌اند و نزد خدای‌شان روزی می‌خورند‌.

بسم الله الرحمن الرحیم

به‌نام خداوند بخشنده مهربان

وصیت فرزند ناقابل ملت رحمت‌اله شبانه

با نام خدا و با درود بر ملت رزمنده مسلمان ایران و با درود بر امام امت خمینی بت‌شکن وصيت‌نامه خود را شروع می‌کنم که این وظیفه هر فرد مسلمان می‌باشد به‌خصوص کسانی که در جبهه‌های جنگ حق علیه باطل مشغول مبارزه هستند و هرلحظه امکان دارد که کشته شوند. باری شاید لیاقت کشته شدن در راه خدا را نداشته باشم اما شاید خدا به ما رحم کند و این آرزوی بزرگ ما که اول پیروزی و دوم کشته شدن می‌باشد برآورده شود که آن هم با خداست. اما هرچه فکر می‌کنم گذشته خود را سیاه و پر از گناه می‌بینم و هم اکنون با توبه به درگاه خداوند روی می‌آورم که او بزرگ‌ترین مهربانان و بخشایشگران است و باید لطف او شامل حال ما گناهکاران گردد و ما را از عذاب خود و آتش جهنم رهایی بخشد که آن هم با خداست.

آیا می‌دانید با چه آرزویی از خانه بیرون آمدم؟ بله که قید و بند زندگی را از خود آزاد کنم و به‌سوی جایی که بیشتر می‌توانستم سودمند باشم روی آورم که آن جبهه جنگ حق علیه باطل می‌باشد. که آن هم وظیفه من بود و من کاری نکرده‌ام و نتوانستم حتی گوشه‌ای از دینی که به ملت داشته‌ام ادا کنم. وقتی که من نگاه می‌کنم به وضع خودم تمام خودم را از ملت می‌بینم و لباس من غذای من حتی پاکت‌نامه‌ای که می‌خواهم برای خانواده‌ام نامه بنویسم از آن ملت و اهدایی ملت است و روی آن نوشته شده «تقدیم به رزمندگان جبهه» و من از خودم خجالت می‌کشم که کاری برای این ملت نکرده‌ام و دلم می‌خواست که یک جآن‌که سهل است صدها جان می‌داشتم و در راه پایداری دین اسلام و سرافرازی ملت رزمنده مسلمان ایران فدا می‌کردم. اما چه می‌توان کرد که خدا این‌طور خواست. جوانان عزیز اما چند کلمه با شما حرف دارم که آن‌چه می‌گویم برای من اتفاق افتاده.

جوانان عزیز دست از گناه بردارید و دور گناه نروید و اگر تا به‌حال هم‌چون من گناهکار بوده‌اید با توبه به درگاه خداوند بروید که در رحمت‌ خدا همیشه باز است و خدا توبه‌کاران را می‌بخشد. جوانان عزیز گاهی اوقات با خود خلوت کنید و چند سؤال از خود بنمایید که من برای چه به وجود آمده ام؟ در کجا هستم؟ به کجا می‌خواهم بروم؟ گذشته را چگونه گذرانده‌ام؟ حال چگونه زندگی می‌گذرانم؟ و آینده چه می‌خواهم بکنم؟ و این چند سؤال را به عنوان دادگاه درونی از خود بنمایید و خود را در دادگاه وجدان محاکمه کنید و جواب سؤال‌ها را بدهید در آخر سر نتیجه‌گیری کنید که آیا از این دادگاه سرافراز بیرون می‌آیید یا که نه سرافکنده. خب حتی اگر سرافکنده بیرون آمدید هم‌چون خود من در رحمت پروردگار باز است با توبه به‌سوی او برویم و از او طلب مغفرت کنیم که به خدا قسم گناهان‌مان سنگین می‌باشد.

و اما جوانان عزیز چند پیام برای شما که برادران دست از روحانیت عزیز برندارید که به خدا قسم پایه انقلاب ما این روحانیت است. جوانان عزیز دست از امام برندارید که به خدا قسم گوهر گرانبهایی در دست‌مان است سعی کنیم که آن گوهر گرانبها از دست‌مان بیرون نرود که به خدا قسم پشیمان خواهیم بود و اما چند وصیت به پدر و مادر عزیزم که پدرم عزیزم من تو را خیلی زجر دادم برای تو کار نکردم. ولی پدرجان دنیا محل آزمایش و خطا است و من اکنون به خطاهای خود پی برده‌ام. و از آن پشیمانم و از تو می‌خواهم که مرا ببخشی و حلال کنی. اما مادر عزیزم تو آن قدر حق بر گردن من داری که هرگز نتوانستم و نخواهم توانست گوشه‌ای از حق تو را بدهم. ولی مادر اکنون دیگر از تو می‌خواهم مرا ببخشی و از زجرهایی که برای من و حتی برای بزرگ کردن من کشیده‌ای دیگر کاری از دست من ساخته نیست و از تو می‌خواهم که مرا حلال کنی. اما مادرم از تو به عنوان یک وصیت می‌خواهم هرگز اگر من در این راه کشته شدم قطره اشکی از روی ناراحتی نریزی که من ناراضی خواهم بود و وصیتی دیگر که من با هر لباسی هر طوری که کشته شده باشم همان‌طور مرا به خاک بسپارید در کنار سایر برادران شهیدم.

درود بر ملت رزمنده مسلمان ایران – سلام بر امام امت خمینی بت‌شکن

درود بر شهیدان – پیروز باد پرچم گلرنگ الله اکبر

رحمت‌اله شبانه

 

  •  رحمت اله شبانه آرانی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع