گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ماشااله شبان پورآرانی

علی اکبر

سرباز ارتش

1340/02/10

1360/08/11

محور آبادان-ماهشهر

گلزار شهدای هلال بن علی (ع) آران

ماشاالله شبان‌پور در دهم ارديبهشت سال 1340 در محله­ ی وشاد آران متولّد شد. مدّتی بعد به محله­ ی مسلم‌آباد نقل مکان کرده و دوران کودکی را در آن محله گذراند. ماشاالله دوره­ ی ابتدايي را در دبستان وثوق با موفّقيّت به پايان رساند و با گذراندن دوره­ ی راهنمايي در سال 1353 به دبيرستان راه يافت. او در سال 1358 موفّق به دریافت دیپلم شد. او جوانی فعّال بود و به همكلاسان و هم‌چنین برادرانش در راه رسيدن به اهدافشان کمک مي‌کرد.

ماشاالله پس از مدتي مغازه‌اي باز كرد و در آن به تعمير موتورسيكلت و دوچرخه مشغول شد. پس از سه ماه كار، به خدمت سربازي فراخوانده شد. او به خاطر محبتي كه به خانواده‌اش داشت، مدام برای آن‌ها نامه مي‌فرستاد و سفارش‌هایی به آنان می‌کرد. او در یکی از نامه‌هايش چنين نوشته:

اي برادر،‌ خواهر، پدر و مادر عزيزتر از جانم! از شما مي‌خواهم كه در راهپيمايي‌ها و تشييع جنازه­ ی‌[شهدا] شركت كنيد و خدا را فراموش نكنيد كه خداوند به دل‌هاي شما آرامش مي‌بخشد.

ماشاالله به فكر دوستانش نیز بود و هنگام مرخصي خود را به دیدن آن‌ها مقید می‌کرد. در اولین مرخصي هر روز به دیدار پدربزرگش می‌رفت و به او كمك مي‌کرد. او از پدر بزرگش خواهش کرده بود تا درباره ی این کمک ها به کسی چیزی نگوید. هنگامی كه كسي از او كاري می‌خواست، سعي مي‌كرد با جديّت كار او را انجام دهد و اگر موضوع حق‌الزحمه مطرح مي‌شد، نمی‌گرفت و مي‌گفت بعداً حساب می‌کنیم. او بسيار علاقه داشت كه به زيردستان و بيچارگان كمک کند.

ماشاالله بعد از گذراندن چهار ماه آموزش، برای مأموريتی به اهواز رفت. او در جبهه­ ی الله‌اكبر مشغول نبرد با صداميان شد، تا بلکه سهم خود را به انقلاب و كشور اسلامي ادا کند. ماشاالله در 12 آبان سال60 به درجه­ ی رفيع شهادت نائل شد.

  •  ماشااله شبان پورآرانی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع