گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

محمدرضا شاه میرزایی

شاه میرزا

بسیجی

آزاد

1347/01/06

1361/08/16

عین خوش

گلزارشهدای امامزاده هادی (ع) بیدگل

محمد رضا 1347/1/6  در خانواده اي مذهبي متولد شد. دوران ابتدايي را در مدرسه شهيد جندقيان گذراند. كلاس پنجم ابتدايي بود كه حركت انقلاب اسلامي مردم عليه رژيم ستم شاهي پهلوي شروع شد و او نيز همراه ديگر مردم حزب الله در تظاهرات كوچه و خيابان شركت فعال داشت.

پس از پيروزي انقلاب اسلامي وارد مدرسه راهنمايي شهيد خدمتي شد و فقط يك سال راهنمايي را گذراند و به علت مشكلات خانوادگي نتوانست تحصيلش را ادامه دهد. براي رفع مشكلات خود و خانواده اش در يك رستوران مشغول كار شد و سعي كرد شب‌ها درس بخواند. به علت علاقه به كارهاي اجتماعي، در كتابخانه «ولي عصر» فعاليت مي كرد و در تهيه نمايشنامه شركت داشت. براي نگهباني از كوي و محله خود در پايگاه بسيج حضوري فعال داشت و در عين حال به فراگيري آموزش نظامي پرداخت، تا اين كه دورة آموزش عمومي و مقاومت را به پايان رساند.

وقتي فعاليتهايش در جامعه و حضورش در بسيج به حدي بود كه فكر مي كرد اشباع شده و روح بزرگش از اين محيط كوچك آماده پرواز به سوي پروردگار گرديده، با ثبت نام در بسيج خواست به جبهه اعزام شود كه به علت سن كم  نپذيرفتند؛ براي دومين بار ثبت نام كرد، باز موفق به اعزام نشد و در اين زمان بود كه با كمك ‌شهيد سيد اصغر مصطفوي موفق به تأسيس كتابخانه شهيد جندقيان شدند و با شروع فصل تابستان براي سومين باربه بسيـج مـراجعـه و براي اعزام به جبهه ثبت نام كرد. سرانجام موفق شد به جبهه اعزام شود، وقتي هم به مرخصي آمد، براي نگهباني به پايگاه مراجعه كرد و پس از پايان مرخصي عازم جبهه شد و در عمليات محرم شركت نمود و تا مرحله سوم حضور داشت و همراه شهيد جويبار در يك سنگر بر اثر اصابت گلوله خمپاره به شهادت رسيدند.

 

                                        روحش شاد و راهش مستدام و پر رهرو باد

بسم الله الرحمن الرحیم

الذین آمنوا یقاتلون فی سبیل الله و الذین کفروا یقاتلون فی سبیل الطاغوت فقاتلوا اولیاء الشیطان ان کید الشیطان ضعیفا

اهل ایمان در راه خدا و کافران در راه شیطان جهاد می‌کنند پس شما ای مؤمنان با دوستان شیطان بجنگید و از آن‌ها هیچ ترس و اندیشه نداشته باشید زیرا که مکر و سیاست شیطان بسیار ضعیف و سست است. قرآن کریم

و ما لکم لا تقاتلون فی سبیل الله و المستضعفین من الرجال و النساء و الولدان الذین یقولون ربنا اخرجنا من هذه القریه الظالم اهلها و اجعل لنا من لدنک ولیا و اجعل لنا من لدنک نصیرا.

چرا در راه خدا جهاد نمی‌کنید در حالی‌که جمعی ناتوان از مرد و زن و کودک شما اسیر ظلم کفارند. آن‌ها دائم می‌گویند: بارخدایا ما را از این شهری که مردمش ستمکارند بیرون آور و از جانب خود برای ما بیچاره‌های بی‌سرپرست یاوری بفرس

قرآن کریم

اینجانب محمدرضا میرزایی بر طبق وظیفه شرعی خود و حس مسئولیت و نجات اسلام و میهن و بر علیه کفر صدا به‌پا خواستم تا دشمن را با همکاری دیگر برادران از بین ببریم. وصیت من این است که مردم دعای برای امام را از یاد نبرند و ندای «هل من ناصر ینصرنیي حسین زمان را لبیک گفته و راه شهدا را ادامه دهند و راه قدس را آزاد کنند. ان‌شاءالله وصیت من به پدر و مادرم این است که برای من هیچ ناراحت نباشند و غم و اندوهی به خود راه ندهند. من از جهادسازندگی گل‌آرا می‌خواهم که کتابخانه ولی‌عصر که فعالیت زیادی دراد کمک کند.

و السلام و علیکم و رحمه الله و برکاته

محمدرضا میرزایی

  •  محمدرضا شاه میرزایی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع