گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

حسین شاطریان

زهراب

بسیجی

محصّل

1348/06/30

1365/05/14

جزیره خیبر

گلزار شهدای امام زاده حسین (ع) بیدگل

 حسین شاطریان در آخر  شهریورماه 1348 در بیدگل متولّد شد. دوران دبیرستان او مصادف با اوج نبرد رزمندگان اسلام با متجاوزان بعثی عراق بود. او شور و شوق فراوانی برای پیوستن به صفوف رزمندگان داشت ولی سن و سال او اجازه نمی‌داد به جبهه‌های جنگ اعزام شود. این اشتیاق ادامه داشت تا شهید شاطریان در سال سوم دبیرستان بعد از گذراندن آموزش‌های لازم، به عنوان امدادگر به جبهه‌های جنگ اعزام شد. او به مدت 22 ماه در مناطق عملیّاتی حضور داشت تا این که در جزیره­ ی مجنون واقع در هورالعظیم خوزستان، در حالی‌ که یک رزمنده­ ی مجروح را پانسمان می‌کرد، بر اثر اصابت ترکش به درجه­ ی رفیع شهادت نائل آمد.

بسم اللّه الرحمن الرحیم

« ان اللّه اشتری من المؤمنین اموالهم و انفسهم بان لهم  ....
یقاتلون فی سبیل اللّه و یقتلون » (آیه ناخوانا بود)

به درستی که خداوند خریدار مال و جان مؤمنین است به بهای بهشت برای آن ها که در راه خدا پیکار می کنند و کشته می شوند .

- با سلام به خدمت شما امّت حزب اللّه و شما سالکان طریق اباعبداللّه و سلام به شما که از جان و مال خود می گذرید و به سوی جبهه ها حرکت می کنید تا
إن شاء اللّه با حرکت خود که کمرنگ بود بعد از آن قدس عزیز را آزاد کنید .

- سپاس می گوییم آن خدایی را که رهنمای ره گم کردگان است و معشوق عاشقان و نهایت آرزوی عارفان و خالق آفریدگان و سپاس آن خدایی را که بندگانش را که گمراه شده اند امّا به رحمت خداوند امیدوار هستند ، در کوره راههای تنگ و باریک زمانه راهنمایی می کند و قلوب آنان را به معرفتش روشن می گرداند .

- خدایا ! من نیز بنده ای گمراه بودم و من نیز در منجلاب کثافت و گناه بودم و از تو ... نامشخص ... و غافل . امّا نمی دانم آن ( ادامه متن کمرنگ بود )

 

  •  حسین شاطریان

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع