گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

علی سیفیان آرانی

محمد

بسیجی

1348/03/10

1365/05/20

فاو

گلزار شهدای هلال بن علی (ع) آران

علي‌آقا در تاريخ 1348/3/10 در خانواده‌اي مذهبي و زحمتكش متولّد شد.

والدينش او را با زحمت و مشقّت فراوان و با درآمد كار قاليبافي و كشاورزي بزرگ كردند.

او دوران ابتدايي خود را در مدرسه 17 شهريور آران گذراند و دوره راهنمايي را در مدرسه شهيد مطهري بود.

علي‌آقا دوران ابتدايي بود كه نهضت اسلامي به رهبري حضرت امام خميني شروع شد و او هم كه سنّ زيادي نداشت همگام با مردم انقلابي ، در راهپيمايي‌ها و تظاهرات شركت مي‌كرد و خصوصاً در فعاليت‌هاي هنري ـ فرهنگي و گروه‌هاي سرود ، حضوري پر تلاش داشت.

علي‌آقا هنگام درس خواندن ، از حضور در كتابخانه محلّه و مطالعه كتب غيردرسي غافل نبود. در مجالس مذهبي ( قرائت قرآن، دعاي ندبه و دعاي كميل ) شركت مي‌كرد و همسالان خود را هم تشويق به شرکت در جلسات مي‌نمود.

او با پيروزي انقلاب اسلامي و تشكيل بسيج به فرمان حضرت امام خميني در كنار تحصيل و ديگر فعّاليّت‌هايش ، در بسيج هم حضور پيدا مي‌كرد.

با شروع جنگ عراق عليه میهن عزیزمان ايران ، علي‌آقا هم كه از نظر معنوي روي خود كار كرده بود و در عين حال فعاليت‌هاي فرهنگي و حضور فعال در بسيج او را از نظر جسمي هم آماده كرده بود ، ديگر قرار و آرامي نداشت كه در شهر و كنار خانواده باشد. او که در ابتداي جنگ از سنّ كمي برخوردار بود ، هنگامي كه از نظر جسمي قادر به اعزام به جبهه شد ، آموزش نظامي لازم را گذراند و در بسيج ثبت نام كرد و به جبهه‌هاي نبرد حق عليه باطل در منطقه عملياتي جنوب كشور حضور پيدا كرد.

پس از مدّتي حضور در منطقه عمليات والفجر 8 براي فتح شهر فاو عراق به عنوان يك نيروي رزمنده بسيجي در اين عمليات بزرگ شركت كرد و به همان آرزويي كه از زمان شناخت خود داشت و شهادت در راه خدا بود ، رسيد.

 

                                                روحش شاد و راهش پررهرو باد!

بسم اللّه الرحمن الرحیم

« اشهد ان لا اله الا اللّه و اشهد ان محمّداً رسول اللّه و اشهد ان علیاً ولی اللّه »

گواهی می دهم که معبودی جز خدای یگانه نیست و گواهی می دهم
حضرت محمّد (ص) فرستاده اوست و گواهی می دهم حضرت علی (ع) وصی و جانشین اوست »

« یا ایها الّذین امنوا لاتکونوا کالّذین کفرو و قالوا لاخوانهم اذا ضربوا فی الارش او کانوا غزّیً لو کانوا ... کلمه نامشخص ... و ماقتلوا لیجعل اللّه ذالک حره فی قلوبهم و اللّه یحیی و یمیت و اللّه بما تعلمون ... کلمه نامشخص ... و لئن قتلتم فی سبیل اللّه ... کلمه نامشخص ... و رحمه ... کلمه نامشخص ... لئن او قتلتم لالی اللّه تحترون ... کلمه نامشخص ... »

ای گرویدگان به من اسلام شما به مانند آنان که راه کفر و نفاق پیمودند نباشید و گفتند ای برادران و خویشان ما به سفر نرفته بودند و یا که ... کلمه نامشخص ... حاضر نمی شدند به چنگ مرگ افتادند . ای آرزوی باطل را ... کلمه نامشخص ... حسرت دل های آنان خواهد کرد و خداست به زنده می گرداند و می میراند به هر وقت و هر سبب که می خواهد و به هر چه کنند آگاه است و اگر در راه خدا کشته شده یا بمیرید در آن جهان به آمرزش و رحمت خدا نائل شوید و آن بهتر از هر چیزی است که در دنیا برای خود فراهم ... کلمه نامشخص ... آورد . اگر در راه خدا کشته شوید یا بمیرید غم مدارید که به رحمت ایزدی پیوسته و به سوی خدا محشور خواهید شد .

- نمی دانم وصیّت نامه یا نامة خود را از کجا شروع کنم .

- با سلام و درود بر پیامبر عظیم الشأن اسلام حضرت محمّد بن عبداللّه (ص) و به جانشینان به حقّش ائمه معصومین به ویژه دوازدهمین ستاره تابناک آسمان امامت و ولایت بقیه اللّه اعظم روحی العالمین ... کلمه نامشخص ... و با درود بر یگانه نائب به حقّش و فرزند راستین حسین حضرت امام خمینی و یاران باوفای امام بازوان
پُر توان ولایت فقیه ... کلمه نامشخص ... قائم مقام رهبری فیه عالی قدر حضرت آیت اله منتظری و با درود بر ارواح پاک و مطهّر شهدا از صدر اسلام تاکنون به ویژه شهدای گمنام و مظلوم جنگ تحمیلی ، آنان که چون مولایشان علی بن ابی طالب (ع) بودند .

- چند سخنی با امّت حزب اللّه و همیشه در صحنه ! شش سال از جنگ تحمیلی عراق علیه ایران می گذرد ، در این مدّت فرزندان شما با تکیه بر نیرو و ایمان و پیروی از رهبری امام امّت و با یاری از امدادهای غیبی به مبارزه با متجاوزین کافر و مزدوران صیام مقاومت کردند و حماسه را آفریدند و مسئولیّت ما روز به روز سنگین تر شده ، شهدا رفتند و ما راه عهده دار ادامة رسالت خویش نمودند .

- ای امّت همیشه در صحنه ! بیش تر از 1300 سال از واقعة جانسوز کربلا
می گذرد هنوز از صحرای سوزان کربلا ندای حسین (ع) به گوش می رسد
می گوید : « هل من ناصر ینصرنی و هل من معین ... کلمه نامشخص ... » آیا کسی هست که مرا یاری کند تا از دین جدّم حمایت کنم .

و در این زمان یاران و عاشقان واقعی حسین (ع) از دیگران باز شناخته می شوند و در آن زمان فرزندان حسین زمان خمینی روح اللّه ادامه دهندة راه خونین حسین (ع) هستند که به همه واجب است که او را یاری دهیم و از او پیروی نماییم .

- وصیّتم به امّت شهیدپرور ! امام را تنها نگذارید ، هم چنان که تاکنون جبهه ها و پشت جبهه ها را پُر کرده اید پُر کنید و حرف امام را گوش کنید و پشتیبان ولایت فقیه و قائم مقام یعنی آیت اللّه منتظری باشید .

- وصیّتم به پدرم ؛ پدرم ! مرا ببخشید که اگر به تو بدی کرده و یا به تو کمکی نکرده ام و اگر تو را ناراحت کرده ام إن شاء اللّه مرا می بخشید و حلال کنی . من از تو می خواهم که از دور امام کنار نروید ، همیشه پشتیبان فقطه عالی قدر باشید و در صحنه باشید .

- پدر ! در موقع شهید شدن من ناراحت نباشید و برای یک کلمه حرف نگویی که من فرزندم را در راه خدا داده ام و من باید این چیز را بگیرم ، نه !

- وصیّتم به مادرم ؛ مادرم ! می دانم که خیلی برای من زحمت کشیده ای و من نتوانستم کمی از آنان را جبران کنم ، إن شاء اللّه که مرا می بخشی و حلال کنی و حجاب خود را حفظ کن همیشه در صحنه حضور داشته باشید و همیشه یار امام باشید و یک لحظه از امام کناره گیری نکنید .

- مادر ! اگر شهید شدم ناراحت نباش و گریه و زاری نکن تا دشمنان و منافقین خوشحال شوند .

- مادرم ! تو باید استوار باشی چون خدا یک امانت به تو داده بود و حال از شما گرفته است و نباید در مرگ من ناراحت باشی .

- از تمام دوستان و آشنایان ! طلب حلالیّت بنمایید .

- وصیّتم به خواهرانم ؛ خواهرم ! حجاب خود را حفظ کنید همان طور که تا به حال حفظ کرده اید و مانند زینب (س) باشید ، استوار و پایدار باشید و در شهادت من گریه و زاری نکنید و همیشه یار و یاور امام و ولایت فقیه باشید .

إن شاء اللّه که اگر از من بدی دیدید مرا ببخشید و حلال کنید .

- وصیّتم به برادرانم ؛ برادرانم ! از شما می خواهم به پدر و مادر کمک کنید تا جای خالی مرا حس نکنند . برادرانم ! شما باید در صحنه حضور داشته باشید و یار و یاور وفادار امام باشید و همیشه پشت جبهه را حفظ کنید تا سن شما برسد و به جبهه بیایید و راه مرا ادامه دهید و نگذارید اسلحه ام بر زمین بماند .
إن شاء اللّه که مرا می بخشید اگر بدی با شما کرده ام و مرا حلال کنید .

 

 

والسّلام

علی آقا سیفیان

امضا : 1365/1/16

  •  علی سیفیان آرانی
  •  علی سیفیان آرانی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع