گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

سیدحسین سیدیان ابوزیدآبادی

سیدمحمد

بسیجی

کارگر

1345/02/10

1363/03/13

محور سنندج

محمدابادابوزیداباد

سيّد حسين دهم ارديبهشت 1345 در خانواده اي كشاورز از سلالة زهراي اطهر(س)  دریکی از روستاهای کاشان به دنيا آمد. وتحصیلات ابتدایی خودرادراین روستا پشت سرگذاشت سيّد حسين كه زندگي را در خانواده اي مستضعف با كار و تلاش و سختي فراوان آغاز كرد باعث شد

دوران نوجواني خود را به جاي تحصيل علم به كمك پدر در امر كشاورزي مشغول شود تا مقداري از مشكلات خانواده را از دوش پدر بردارد.در اوایل انقلاب در اکثر سخنرانی ها شرکت می نمود و جوانان وهم ردیفان خودرابه شرکت دراین جلسات دعوت می نمود  وپس ازچندی برحسب علاقه ای که به کار فنی داشت درمغازه سیم پیچی ووسایل برقی مشغول به کارشد در این کار استعداد قابل توجهی داشت درنمازهای جمعه شرکت می نمودو واوقات بیکاری را صرف خواندن کتب دینی وعلمی می کرد ودائما ازخدا طلب کمک به اسلام ومسلمانان رامی کرد درتاریخ 63/9/20 برای اعزام به جبهه ثبت نام کرد و بسیار خوشحال بود و می گفت چقدرخوب است درجبهه های حق علیه باطل کاری راکه آموخته ام بتوانم به نفع اسلام بکاربگیرم و همانگونه که در وصیتنامه اش سفارش کرده است درنامه هایش هم سفارش می کرد که درخط امام حرکت کنید،گوش به فرمان امام باشید نمازجمعه وصف جماعت راپرکنید ودربرابرانقلاب استقامت کنید .دراین مدت کلا یک مرتبه به مرخصی آمدو  درمدت این چندروز دائما به فکرجبهه وهم سنگریارانش بودو می گفت که الان درجبهه جای من خالیست که پس از چندروز دوباره به جبهه رفت با شروع جنگ تحميلي عليه سرزمين ايران اسلامي، او نيز خود را به صفوف رزمندگان رساند و در تاريخ 1362/9/21 بعد از گذراندن آموزش نظامي به منطقه غرب كشور ( سنندج ) اعزام شد. اين مأموريت ادامه داشت تا اين كه در 1363/3/13 در درگيري با گروهك‌هاي ضد انقلاب در محور سنندج به فيض شهادت نايل آمد.

                                        روحش شاد و راهش مستدام و پر رهرو باد

وصیت‌نامه شهید سیدحسین سیدیان

با سلام و درود به منجی عالم بشریت امام زمان(عج) و نائب برحقش امام خمینی و با سلام به خانوادة‌ شهدا و جانبازان و مجروحین انقلاب اسلامی ایران و با سلام به ملت محروم شهیدپرور که جوانان خود را در راه اسلام با ایثار به راه حق علیه باطل هدیه کرده‌اند که درخت جمهوری اسلامی ایران را آبیاری کنند و به صدام و صدامیان نشان دهند که با مشت خالی بر دهان آمریکا می‌کوبیم و هیچ ترس و از هیچ چیزی نمی‌هراسیم و با سلام به رزمندگان اسلام که در هر گوشه‌ای از خاک جمهوری اسلامی ایران با کفر سینه سپر کرده‌اند و در سنگرهای خونین شربت شهادت می‌نوشند و فریاد می‌کشند استقلال آزادی جمهوری اسلامی.

پدران و مادران از جوانان‌تان جلوگیری نکنید بگذارید که به جبهه‌ها بروند و راه این شهیدان را ادامه دهند که این راه، راه حسین است. ملت شجاعت خود را نشان بدهید در برابر این کفار و این دشمنان اسلام بدانند که ما از مرگ ترس نداریم و راه شهیدان را ادامه می‌دهیم و تا لحظه‌های آخر جان‌مان ایستاده‌ایم و جان‌مان را فدای امام و ملت می‌کنیم راه ما، راه ایثار است، راه حسین است. تا کربلا پیش می‌رویم و قدس عزیز را آزاد می‌کنیم. ملت شهیدپرور ایران گوش به فرمان امام باشید و در خط رهبر برادری کنید نگذارید که دشمن شاد باشد. ملت شهیدپرور ایران مبادا که در خواب غفلت باشید که علی‌اکبر حسین(ع) و علی‌اصغر امام حسین(ع) در رکاب پدر خود شهید شدند و شما هم همانند آن‌ها شهید شوید که اگر در خواب غفلت باشید در آخرت باید جوابگوی حسین و یاران حسین باشید.

مادران و پدران شما نباید از رفتن فرزندان‌تان به جبهه‌های حق علیه باطل جلوگیری کنید. اگر فرزند شما شهید شد شما داغ یک جوان را می‌بینید اما شب یازدهم که زینب داغ هفتاد و دو جوان را دید. شما اگر از جبهه رفتن فرزندان‌تان جلوگیری کنید در آخرت باید جوابگوی زینب(س) باشید.

پدر و مادرم ناراحت نباشید که من پیش شما نیستم و هم‌چون شما فامیل‌ها و دوستان مرا حلال کنید و از شما می‌خواهم که به نمازهای جمعه و جماعت بروید و پشت جبهه‌ها کمک کنید.

خدایا خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار

 

 

  •  سیدحسین سیدیان ابوزیدآبادی

گوهرهای ماندگار شهرستان آران و بیدگل

ایمیل مدیر سایت : info@gmab.ir

شماره تماس : 09121276916

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع